• Kula, otwór, ciężar; człowiek, ręka, ruch; = gra w kręgle.

          • 13 czerwca w… nie, nie w piątek, ale w piękny, słoneczny, wtorkowy dzień, uczniowie klasy V a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do łódzkiej Manufaktury.

            Najpierw nastolatkowie obejrzeli  film „Spiderman” w kinie Cinema City, a następnie miło spędzili czas w kręgielni „Grakula”. Wyjazd był okazją do tego, aby zainteresować uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu. Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd na kręgle. Współzawodnictwo  na torze wiązało się ze świetną zabawą oraz było okazją do zacieśniania relacji koleżeńskich.

          • Wyniki i gratulacje- MEMORY MASTER.

          • Miło nam ogłosić, że w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego „Memory Master” na 54 uczestników mamy- 7 laureatów II stopnia, 13 laureatów III stopnia i 7 wyróżnionych:

            Laureaci II stopnia:

            1. Łukaszewska Iga       5b       99%    
              Kurc Oliwia                6b       99%
              Sadecka Ewa              6b       99%
            2. Głowacka Maria        6b       97%
            3. Marczak Dawid          4b      96%
              Wieczorek Zofia         4b      96%
              Włodarczyk Szymon  5b     96%

            Laureaci III stopnia:

            1. Różycki Wojciech            4b     94%
              Paszkiewicz Kuba            6a     94%
              Cendrowski Antoni          8a     94%
            2. Wiśnik Marcelina             5a     93%
            3. Hikrysz Oliwier                 5b      92%
              Kowalska Zofia                  5b      92%
              Jankowska Łucja                6b      92%
              Gałązka Aleksandra           6c      92%
            4. Głowacki Maksymilian      4c     91%
              Machniewicz Aleksandra  4b    91%
              Stolarczyk Agata                 5a     91%
              Szczepańska Magdalena   6c     91%
              Jankowska Julia                  7a     91%

            Wyróżnienia:

            1. Tokes Konstancja      8a   
              Olszewski Fabian      8b
              Głowacka Gabriela   6c
            2. Nowacka Hanna       8b
              Majewski Szymon     8b
            3. Wnuk Iwo                  5b
              Fijołek Nikola             8a              

            Gratulujemy!

          • Dzień Rodziny w klasie 3a

          • 30 maja 2023 r. uczniowie z klasy 3a, wraz z wychowawczynią, zaprosili do szkoły swoich rodziców, by wspólnie z nimi świętować Dzień Rodziny.

            Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności podczas występu słowno-muzycznego. W każdy gest i każde słowo wkładały dużo serca, by rodzice odczuli jak są kochani i doceniani. Wielkimi brawami zakończyły się wytańczone przez uczniów życzenia.

            Po zakończeniu części artystycznej, rodzice wraz z dziećmi świetnie bawili się podczas zabaw integracyjnych, które zakończyły miło spędzony wspólnie czas.

          • 4a w Borysewie

          • We wtorek 13 czerwca, uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami, byli na wycieczce w ogrodzie zoologicznym w Borysewie.

            Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat różnych egzotycznych zwierząt, mieli na przykład możliwość dotknięcia żywego węża, jaszczurkę. Wiele atrakcji, było związanych oczywiście ze zwierzętami zgromadzonymi w ogrodzie, z różnych części świata. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć jak karmi się lwy, fokę, flamingi, lemury. Inne atrakcje z których skorzystały dzieci to Figlarnia, gdzie zmierzyły się z kilku metrowymi zjeżdżalniami, zanurkowały w basenach z piłeczkami, przechodziły przez pełny zaskakujących niespodzianek dwupoziomowy tor.

            Wycieczka pełna wrażeń zakończyła się szczęśliwie, a zdjęcia będą pamiątką przeżytej przygody.

          • Lekcja w kinie klas 0-3

          • 2 czerwca 2023r wszyscy uczniowie klas 0-3 w ramach obchodów Dnia Dziecka wybrali się do kina Helios w Łodzi.

            Na początku odbyła się lekcja edukacyjna „Dziś poznamy świat reklamy”, dzięki której uczniowie dowiedzieli się czym jest reklama i w jaki sposób różni się ona od rzeczywistości. Lekcja zawierała elementy interakcji i rozrywki. Po ciekawej lekcji odbyła się projekcja filmu „Kosmiczne przygody Allana”. Film ukazał silę przyjaźni, współdziałania oraz przesłanie o tym, jak ważne jest szczere, otwarte mówienie o swoich uczuciach.

            Wszyscy radośni i zadowoleni wrócili do szkoły.

          • „Świerszczykowe Wierszyki"

          • Miło nam poinformować, iż Jan Płóciennikowski w ramach konkursu „Świerszczykowe Wierszyki" otrzymał Nagrodę Grand Prix zdobywając III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Mały przyrodnik”. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!  

          • Skąd się biorą produkty ekologiczne? – program edukacyjny

          • W oddziale przedszkolnym zrealizowany został Ogólnopolski Program Edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

            Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Głównym założeniem projektu było kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia a także zwiększenie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

            Dzieci poznały produkty ekologiczne oraz dowiedziały się, gdzie można je kupić i po czym je rozpoznawać oraz dlaczego warto je wybierać. Dowiedziały się jak powstaje miód oraz jaką drogę pokonuje mleko nim znajdzie się na stole w domu. Podczas zajęć dzieci wyszukiwały znak EKO na opakowaniach produktów spożywczych. Wspólnie utworzyły PIRAMIDĘ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA oraz analizowały jej zawartość. Utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk oraz nadały sobie „Eko-imiona”. W ramach programu dzieci z oddziału przedszkolnego z masy solnej wykonały produkty zbożowe takie jak: chleb, bułki, rogale warkocze oraz zrobiły świeży sok. 

            Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt … EKOLOGICZNY! 

          • Trzeba mieć wyobraźnię…

          • Kto czyta, żyje podwójnie. Kto ma wyobraźnię, żyje wielokrotnie, na różnych płaszczyznach, miejscach, wydarzeniach. Kto pisze, żyje wiecznie. 

            Ciekawe, że to jednak papier i ołówek okazują się najtrwalszymi materiałami, a zapis na papierze jest bardziej trwały niż na komputerze. 

            Śmiało mogę przyznać, że uczennice naszej szkołyHanna J. Głowacka, Maja Mikulaniec, Julia Sasin, Marcelina Wiśnik, Adrianna Zaręba mają wyobraźnię, talent pisarski, umiejętność kreowania opowieści mądrych, ciekawych, pouczających. 

            Hanna J. Głowacka, Julia Sasin, Marcelina Wiśnik, Adrianna Zaręba zostały laureatkami III Powiatowego Konkursu Literackiego Skarbiec Wyobraźni. 

            07.06. 2023 nasze pisarki odebrały z przedstawiciela Prezydenta miasta Zgierza- Konrada Staniszewskiego oraz Starosty Powiatu Zgierskiego dyplomy uznania oraz nagrody za piękne, twórcze opowiadania dotyczące świata za 50 lat. 

            Te prace to niezwykła podróż w czasie, w którym technologia może być zarówno sprzymierzeńcem jak i wrogiem. 

            Cieszy nas fakt, że przy ograniczeniu; pięć prac z danej szkoły, aż cztery znalazły uznanie jury. 

             

            Gratulujemy! 

          • „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

          • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.

            Laureatem konkursu z klas pierwszych został Antek Kurc uzyskując 14 miejsce w kraju.

            Laureaci z klas drugich, to:

            Natalia Sasin 9 miejsce

            Nina Tomczak 17 miejsce

            Natalia Lewandowska 18 miejsce

            Franciszek Pietrzak 18 miejsce

            Laureaci z klas trzecich, to:

            Kacper Staniszewski 15 miejsce

            Maciej Kowalski 20 miejsce

            Składamy gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.

          • Trzecia edycja Gminnego Konkursu Artystycznego Mam Talent

          • 31 maja 2023 r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Artystycznego Mam Talent zorganizowana przez p. Karolinę Figurę oraz p. Renatę Miłkowską. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Stryków.

            Wytypowani uczniowie z okolicznych szkół mogli zaprezentować swoje umiejętności w czterech kategoriach – śpiew, gra na instrumencie, taniec oraz rysunek.

            Zaproszeni goście zasiedli w jury w składzie: przewodnicząca p. Agnieszka Waszkiewicz instruktor tańca zespołu Agat, p. Marzena Rusek – kierownik Gminnej Biblioteki w Strykowie, p. Anna Bolechowicz - Gabara – pracownik Domu Kultury w Strykowie, p. Anna Fortuna – nauczyciel plastyki i techniki.

            W konkursie wzięło udział pięć szkół z gminy Stryków, łącznie 20 uczniów. Jury przyznawało punkty za poszczególne prezentacje uczestników, ale wybór okazał się niełatwy….

            W każdej kategorii wytypowano zwycięzcę, a zostali nimi: Maja Pawlak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie (śpiew), Laura Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie (gra na skrzypcach), Liliana Babij ze Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach (taniec) oraz Adam Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Dobrej (rysunek – martwa natura).

            Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, a pozostali uczestnicy konkursu - medale. Wszystkim młodym artystom gratulujemy talentów i życzymy sukcesów.

          • Jak dobrze nam…

          • 30.05.2023 przed godziną 7.00 przy ulicy Targowej 21, czyli przed naszą szkołą, zrobiło się naprawdę tłoczno, ponieważ uczniowie klas szóstych pod opieką swoich wychowawczyń zebrali się, by wyruszyć na wycieczkę świętokrzyskim szlakiem. 

            Najpierw autokar i kręcenie nosem- jak to się stało, że w czasie podróży nie ma telefonów? Wspólna decyzja i kompromis: uczniów, ich rodziców, nauczycieli. Nie ma telefonów, a w rękach pojawiają się gry, np.: Uno, książki, gazety. Później w takt muzyki wspólne śpiewanie i oczekiwanie na postój. 

            Droga była dość długa i dość kręta, ale urok Kazimierza (miasta, nie pana) wynagrodził trudy podróży. Uroczy rynek, piastowski zamek, wzgórze Trzech Krzyży, pyszne lody, liczne pamiątki i uroczy spacer wzdłuż Wisły i znów do autokaru, by wreszcie dotrzeć pod wymarzony adres, by razem spędzić wieczór i noc, rozmawiać do woli, słuchać muzyki, szaleć na karuzeli i zwyczajnie być ze sobą. 

            Nim do łóżek, to do zamku, na nocne zwiedzanie. Rewelacja! Kto nie był, niech zmierza. To istna perełka. Okazałe ruiny olbrzymiego zamku z 365 oknami, 52 pokojami, 4 basztami, źródłem w salonie i kryształowymi żłobami dla koni. 

            Zwiedzanie o 22 godzinie jest emocjonujące, tym bardziej, że co jakiś czas w oknie pojawiała się biała dama. Pochodnie, ciemność, gwiazdy na niebie i niesamowita historia obiektu to niezapomniane przeżycie. 

            Późny powrót do pensjonatu był wyczerpujący! 

            Kolejnego dnia mieliśmy okazję poznać Sandomierz (wzdłuż, wszerz i w głąb). Najpierw odbyliśmy spacer wąwozem Jadwigi, później nadszedł czas na pobyt w podziemiach, czyli przejście trasą podziemną. 

            Sporo czasu spędziliśmy na rynku oraz w muzeum ziół, by wreszcie dotrzeć Pod Ciżemkę i w prawie 500- letniej kamienicy zjeść obiad. 

            Szkoda, że wszystko co tak interesujące, szybko się kończy. 

            Jak dobrze nam… 

          • Wizyta w Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego zwiedzały wystawę Experymentarium, gdzie należało wszystkiego dotknąć!

            Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki, które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych. Bez wątpienia niesamowitą atrakcją dla dzieci był kosmiczny tunel. Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia, że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków. 

            To było wspaniałe przeżycie.  

          • Dla naszych mam.

          • Ludzie to zawsze dzieci swoich matek. Bez matki nie ma poety, nie ma bohatera” – jak powiedział Maksym Gorki. Mamie zawdzięczamy to, kim jesteśmy. Jej mądrość i miłość dają nam siłę, a opieka, jaką nas otacza, pozwala rozwinąć skrzydła.Dlatego Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom składa najserdeczniejsze życzenia.

             

            Życzenia dla naszych mam.

          • Wycieczka do oczyszczalni ścieków.

          • Uczniowie klasy 7 w ramach lekcji geografii dotyczącej zanieczyszczeń środowiska odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Strykowie. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób funkcjonuje oczyszczalnia, a także jakie rodzaje ścieków tam docierają. Zostały im zaprezentowane wszystkie etapy oczyszczania nieczystości. Dzięki świadomości jak ważne jest dbanie o środowisko siódmoklasiści zaproponowali rozwiązania mogące ograniczyć jego zanieczyszczenie. 

          • Konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”.

          • 16 maja 2023 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”.  Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas I-IV. Jury w składzie p. dyrektor Eugeniusz Jacel i p. Katarzyna Pilarczyk dokonali oceny umiejętności dzieci oraz wyłonili laureatów do konkursu gminnego.  

            Życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu.  

          • Gigathon

          •  

            Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon to świetna okazja dla młodych pasjonatów programowania, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć niesamowite nagrody. Gigathon organizujemy w trzech kategoriach wiekowych - każda z nich związana jest z innym środowiskiem programistycznym.

            Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

            Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody, w tym m.in.:

            🔸 Konsola PlayStation 5,

            🔸 Konsola Nintendo Switch,

            🔸 Roczny kurs nauki w Gigantach Programowania

            🔸 Wyjazd wakacyjny z Gigantami Travel

            🔸 Tablet Samsung Galaxy Tab A8

            🔸 Gadżety, nagrody od partnerów i nie tylko!

            Konkurs ma trzy kategorie wiekowe, które obejmują poszczególne środowiska:

            🟣 7-9 lat (Minecraft)

            🟣 10-12 lat (Scratch)

            🟣 13-18 lat (Python)

            Gigathon składa się z 3 etapów:

            🟠 1 etap to rozwiązanie pierwszych zadań w okresie od 29 maja 2023 do 12 czerwca 2023. Ogłoszenie wyników odbędzie się 16 czerwca.

            🟠 2 etap to rozwiązanie drugiej tury zadań w październiku 2023 roku.

            🟠 3 ostatecznym etapem jest stacjonarny Hackaton, który odbędzie się podczas akcji Koduj z Gigantami w lutym 2024 roku.

            Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i pracować nad projektami w grupach.Wypełnianie quizów do 1 etapu Gigathonu rozpoczyna się od 29.05.2023, 10:00.

            Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy, że uczeń bezpłatnie zarejestruje się na stronie: www.gigathonkonkurs.pl

            Udostępniamy także materiały dla uczniów oraz nauczycieli, przygotowujące do udziału w konkursie.

             

            Gigathon to programistyczne wyzwanie dla wszystkich - w tym także początkujących koderów!

             

          • Wycieczka klas drugich do Torunia

          • 9 maja wczesnym rankiem uczniowie klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Torunia.

            Długo czekali na tę chwilę, gdy wsiądą do autokaru, pomachają kochanym rodzicom na pożegnanie i ruszą na spotkanie z przygodą. Pogoda nie zawiodła- przez cały dzień świeciło słońce. Pobyt w Toruniu obfitował w wiele atrakcji miasta Mikołaja Kopernika: zwiedzanie Toruńskiej Starówki z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział historię Torunia – pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Piernikowa Aleja Gwiazd, Osiołek, Bulwar Filadelfijski, Katedra św. Janów (zwiedzanie wnętrza katedry). Uczniowie poznawali legendy związane z miastem i oglądanymi zabytkami. Zrobili pamiątkowe zdjęcie pod domem Mikołaja Kopernika. Toruń to również miasto pierników. Dzieci odwiedziły Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym mogły poznać sekretne przepisy wypieku tych łakoci oraz uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, podczas których własnoręcznie wykonali pierniki, aby po wypieczeniu zabrać je ze sobą do domów. Dużą atrakcją był również rejs statkiem po Wiśle. Toruńska Starówka to też miejsce nagromadzenia licznych straganów z pamiątkami. Te kolorowe kramy były oblegane przez naszych młodych turystów. Wycieczkowe kieszonkowe pozwoliło wszystkim na zrobienie pamiątkowych zakupów.

            Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w restauracji. Najedzeni i zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie wrócili do Strykowa, aby podzielić się wrażeniami z oczekującymi na nich rodzicami. 

          • „Keep calm and… meet the Royals”

          • czyli w uproszczeniu poznawanie brytyjskiej rodziny królewskiej, to nazwa i jednocześnie temat przewodni tegorocznego konkursu języka angielskiego, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Głownie dnia 25.04.2023 r. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi ale również… aktorskimi i filmowymi.

            Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy dotyczyły nagrania kilkuminutowego filmu na temat wybranej postaci z kręgu brytyjskiej rodziny, zaś drugi polegał na odpowiedzi na wybrane pytania. Młodzież przygotowała również scenki z wymyślonymi historiami z życia „royalsów”.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna ósmoklasistów, w składzie:

            Nikola Fijołek 8a

            Konstancja Tokes 8a

            Antoni Cendrowski 8a

            Antoni Głowacki 8a

            Uczniowie zajęli zaszczytne pierwsze miejsce i odebrali nagrody oraz dyplomy z rąk Starosty Zgierskiego p. Bogdana Jaroty.

            Serdecznie gratulujemy.

          • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

          • Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wszystkim pracownikom bibliotek dużo zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa. Życzymy również, aby Wasza działalność i starania przekładały się na ciągle rosnącą liczbę zwolenników książki. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych