• Pożegnanie Absolwentów

          • Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VIII. uroczyście żegnali rok szkolny 2021/2022, a także tegorocznych Absolwentów naszej szkoły, dotychczasowych uczniów klas 8a i 8b.

            W części oficjalnej do uczniów, rodziców i nauczycieli przemówił dyrektor szkoły pan Eugeniusz Jacel. Wręczył on Nagrody Burmistrza wyróżniającym się uczniom szkoły.

            Następnie najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców.

            Absolwenci pożegnali społeczność uczniowską programem artystycznym "Z życia szkoły...". Finałową piosenkę zaśpiewała cała społeczność uczniowska. Przedstawicielka Absolwentów podziękowała dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów.

            Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami, a także odebrać świadectwa.

            Kochani Absolwenci, życzymy Wam, aby Wasz wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosły Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

          • Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.

          • W  roku szkolnym 2021/2022 Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło następujące akcje:

            1. IX 2021r. – akcja charytatywna „Kartka dla Blanki” – przygotowanie przez uczniów kartek urodzinowych dla chorej na nowotwór dziewczynki;
            2. X 2021 r. – zbiórka karmy i potrzebnych sprzętów do pielęgnacji kotów i psów – podopiecznych Przytuliska w Głownie;
            3. XII 2021 r. – akcja charytatywna „Szlachetna paczka” – ogólnopolski projekt pomocy rodzinom i osobom samotnym znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA; w szkole zorganizowaliśmy pomoc dla samotnej, starszej pani; przygotowano 36 paczek przekazanych w Łęczycy organizatorom akcji;
            4. XI/XII 2021 r. – XXII edycja akcji „Góra grosza”, celem była pomoc dzieciom przebywającym w różnych placówkach wychowawczych, organizatorem Towarzystwo Nasz Dom;
              Zebraliśmy 78,95 kg groszy;
            5. III 2022 r. - zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla obywateli Ukrainy.
              W marcu 2022 r. w szkole została zorganizowana zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla obywateli Ukrainy, które przekazano do gminnego magazynu w Strykowie. Równocześnie przeprowadzono zbiórkę karmy i potrzebnego sprzętu dla zwierząt z Ukrainy, które dostarczono do Przytuliska w Głownie;
            6. V 2022 r. - ogólnopolska akcja wolontariatu hospicyjnego „Pola Nadziei”.
              Podczas akcji wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz stacjonarnego hospicjum w Zgierzu. Łącznie zebrano 3395, 97 zł;
            7. VI 2022 r. - zbiórka plastikowych zakrętek dla dziewczynki z Łodzi.
              W czerwcu 2022 r. została przeprowadzona zbiórka plastikowych zakrętek przekazanych na rzecz chorej dziewczynki z Łodzi. Zebrano 312,1 kg zakrętek;
            8. VI 2022 r. - Zbiórka artykułów chemicznych dla obywateli Ukrainy, które zostały przekazane do gminnego magazynu w Strykowie.
          • Wycieczka do Gniezna i Biskupina

          • Dnia 22 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Gnieźnie i Biskupinie.

            Najpierw zwiedzili Katedrę na Wzgórzu Lecha z Drzwiami Gnieźnieńskimi i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu św. Wojciecha. Następnym punktem był przejazd kolejką wąskotorową z Gąsawy do Biskupina. Dzieci zwiedziały z przewodnikiem osadę biskupińską powstałą 2700 lat temu, w której mieszkało od 700 do 1000 osób. Zwiedzając zrekonstruowane stare chaty uczniowie mogli zobaczyć jak mieszkali, czym się zajmowali, co jedli ówcześni mieszkańcy osady.

            Następnie dzieci bały udział w lekcjach muzealnych, podczas których dowiedzieli się w jaki sposób mieszkańcy pradziejowej osady zdobywali żywność. Warsztaty prowadzone były w zrekonstruowanej chacie, w której znajdują się wierne kopie zabytków, Uczniowie uczyli się mielić ziarno na autentycznym kamiennym żarnie, a z powstałej mąki lepili ciasto i piekli podpłomyki.

            Druga grupa w tym samym czasie uczestniczyła w warsztatach, podczas których uczniowie wykonywali koraliki z kawałków kolorowej modeliny i mozaikowych oczek. Własnoręcznie wykonany naszyjnik stał się pamiątką z zajęć. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły stanowiska rzemieślnicze wioski wczesnopiastowskiej, na których prezentowane były wyroby z drewna tj. instrumenty, narzędzia, ozdoby.

            Trzecioklasiści wrócili bardzo zadowoleni, gdyż w ciekawy sposób wzbogacili swoją wiedzę historyczną i miło spędzili ten dzień.

          • „Nasza radosna twórczość”, czyli zajęcia kreatywne w klasie II c

          • Plastyczne zajęcia kreatywne były inspiracją do działalności twórczej dzieci poprzez możliwość wyrażania się w różnych technikach plastycznych. Zachęcały do rozwijania zdolności i aktywności twórczych, przyczyniły się do rozbudzania wyobraźni, rozwijania wrażliwości i aktywizowania twórczego myślenia dzieci. W ciągu roku szkolnego dzieci wykonały wiele prac plastycznych poznając nowe dla siebie techniki.  Zajęcia były organizowane tak, by sprawiały radość, wzbudzały zainteresowanie i aby dzieci miały poczucie przyjemnego spędzenia wolnego czasu.

          • Dzień Rodziny

          • W dniu 27 maja  odbyły się kolejno uroczystości z okazji dnia Mamy i Taty dzieci z oddziału przedszkolnego ora uczniów  klasy Ib.  Dzieci z  dużym zaangażowaniem recytowały wiersze, przeplatane tańcami i śpiewem pięknych piosenek dla swoich ukochanych rodziców. Występom towarzyszyły liczne wzruszenia, a radość dzieci była ogromna. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości. 

          • Edukacja daltońska drogą do kształtowania kompetencji przyszłości

          • Od 1 września 2021r. w oddziale przedszkolnym rozpoczęliśmy wdrażanie w pracy dydaktyczno-wychowawczej koncepcji pedagogiki planu daltońskiego.

            Koncepcja ta umożliwia wychowanie dziecka "ku przyszłości" – tak by stało się samodzielną jednostką, która bez trudu sprosta różnorodnym wyzwaniom, jakie napotka na swojej drodze. Działania zostały rozpoczęte od wprowadzenia kolorów dnia, zegara daltońskiego, wizualizacji rozkładu dnia oraz tablicy zadań. Następnie wyznaczaliśmy dyżury, pary oraz pomocnika pani, uczyliśmy się samodzielnego planowania zadań na przestrzeni tygodnia. Dzieci same zaczęły poszukiwać odpowiedzi na trudności, z którymi zmierzają się na co dzień lub szukają pomocy wśród rówieśników. Zaczęły sobie wzajemnie pomagać w trudnych sytuacjach, a nie szukają ratunku u nauczyciela. Dbają o swoje dobro oraz kolegów. Pomagają sobie, współpracują, a nie rywalizują.

            Program na stałe wpisał się w codzienne zajęcia i pracę z dziećmi.  

          • Sukces uczennicy kl. III b

          • Przygoda Aleksandry Machniewicz z jeździectwem zaczęła się w wieku 5 lat. Rok później startowała już w konkursie jeździeckim „Pony games” organizowanym w KJ Salio. Początkowo trenowała raz w tygodniu, ale szybko przerodziło się to w prawdziwą pasję. Zaczynała od skoków przez przeszkody, a od roku szkoli się w ujeżdżeniu. Obecnie Ola trenuje 5 razy w tygodniu – od środy do niedzieli w SKJ GOLDEN DREAM. Ma swojego kucyka, który nazywa się Wicek Ponysport. W miniony weekend w Sopocie Ola zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Ujeżdżaniu Hipodrom i uzyskała tytuł Mistrza Pucharu Polski w kategorii młodzik 8-10 lat.

            Najważniejsze sukcesy Oli:

            HZO Immergas Salo Winter Dresagge Cup 2022 (Cykl ogólnopolskich zawodów halowych ) kategoria młodzik 8-10 – I miejsce

            Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w ujeżdżeniu 2021  -  Wicemistrz województwa łódzkiego w kategorii młodzik 8-10 lat – I miejsce

            Halowy Puchar Polski Michałowice 2021 – V miejsce

            Ogólnopolskie Zawody Dzieci i młodzieży w skokach przez przeszkody  Sopot 2020 - 70 cm kategoria na styl jeźdźca – III miejsce

            70cm konkurs dokładności – I miejsce

            60cm dokładności – I miejsce

            Serdecznie gratulujemy i życzymy Oli dalszych sukcesów 😊

          • Szach-mat i jest mistrz!

          • Ostatnie tygodnie to czas podsumowań. Tak też było na zajęciach rozwijających kreatywność w klasach czwartych.

            Uczniowie w drugim półroczu poznawali zasady gry w szachy, a więc na zakończenie mogli sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z kolegami. Chętni zawodnicy wzięli udział w Szkolnym Turnieju Szachowym, który w rundzie I i II  był prowadzony w systemie pucharowym. W finale znaleźli się : Michał Szklarek z klasy IVb, Dawid Raczyński z klasy IVa oraz Nikola Krawczyk z klasy IVb. Po rozegraniu meczy „każdy z każdym” okazało się, że  najlepiej poradził sobie Michał i on został zwycięzcą turnieju. Gratulujemy!

            Dziękujemy wszystkim, którzy próbowali swoich sił, kibicom, którzy przeżywali wszystkie pojedynki, a także tym, którzy projektowali dyplom okolicznościowy.

            Spędzajcie czas wakacji kreatywnie i bezpiecznie!

          • Dzień Dziecka w klasach „0” – III

          • Jest wiele dni w roku, które uczniowie lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest Dzień Dziecka. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.

            Również w naszej szkole ten dzień upłynął w wyjątkowej atmosferze. Nauczycielki klas młodszych zorganizowały dla swoich uczniów zajęcia  plastyczne oraz sportowe, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować ale też wspólnie się bawić i integrować. Dzieci układały tangramy, malowały kredą na podwórku szkolnym, brały udział w międzyklasowych zawodach sportowych. Zabawie towarzyszyło wiele emocji, a zaangażowanie i chęć wzięcia udziału  świadczyły, że zaproponowane konkurencje  sportowe przypadły dzieciom do gustu. Po podsumowaniu punktacji klasy otrzymały dyplomy a każde dziecko pamiątkowy medal za udział w zawodach sportowych. Na koniec w ogródku szkolnym odbył się piknik z pieczonymi kiełbaskami  i zabawy na placu zabaw.

            Dzieci były zadowolone i radosne, a jedyne co mogło je w tym dniu zasmucić, to fakt, że takich dni w roku szkolnym jest zbyt mało.

          • Kolejne wydanie gazetki „Czerwona Kredka” klasy IIB

          • „Czerwona Kredka” znów zagościła w klasie IIB. Tajniki dziennikarskie poznane w klasie I zaowocowały w tym roku szkolnym.

            Uczniowie podczas klasowego spotkania  redakcyjnego wybrali interesujące dla siebie zagadnienia, nad którymi podjęli pracę. Przygotowali różnorodne treści i postarali się, aby każdy artykuł był ciekawy. W tym numerze pojawiły się treści przyrodnicze, naukowe, kulinarne, motoryzacyjne oraz sportowe. Nie mogło zabraknąć także wywiadu. Tym razem dzieci wybrały naszą panią bibliotekarkę, której zadały wiele pytań. Reasumując, należy stwierdzić, że koncepcja redagowania przez uczniów klasowej gazetki przyniosła wiele radości, zadowolenia i satysfakcji uczniom. Niektórzy już mają pomysły na kolejne artykuły.

            Następne wydanie w nowym roku szkolnym.

          • Dzień Matki w II c.

          • Poniedziałek 30 maja był dniem wyjątkowym dla uczniów klasy II c.

            Na zaproszenie dzieci przybyły do szkoły ich mamusie na uroczystość przygotowaną z okazji Dnia Matki. Poprzez wiersze, piosenki i taniec dzieci pragnęły wyrazić swoim mamom miłość i wdzięczność za ich  codzienną troskę, dobroć, cierpliwość i serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Dziękowali za ich miłość i za to, że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy potrzebują ich rady. Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane upominki.

            Były to chwile pełne wzruszeń i miłości. 
             

          • II powiatowy konkurs literacki „Skarbiec Wyobraźni”.

          • Jednym z wielu zainteresowań ucznia klasy 8 b -Filipa Cwandy jest fantastyka. Chłopak w wolnych chwilach chętnie sięga po pióro i tworzy niezwykły świat przedstawiony, w którym dominują magiczne, wykreowane przez niego postaci, opisy i niezwykłe wydarzenia. Filip nie lubi być ograniczony narzuconym tematem, woli swobodnie żeglować po otchłaniach własnej, niczym niezmąconej wyobraźni twórczej.

            Mimo ograniczenia w postaci narzuconego hasła pracy twórczej „W niezwykłym ogrodzie…” Filip chętnie wziął udział w II powiatowym konkursie literackim na opowiadanie fantastyczne „Skarbiec Wyobraźni”. Celem konkursu było pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie literatury, rozwijanie fantazji i wyobraźni literackiej wśród uczniów, propagowanie zainteresowania tematyką społeczną, ekologiczną, historyczną, szerzenie kultury czytelniczej, a także doskonalenie umiejętności językowych uczniów. Konkurs objęty był honorowym patronatem Starosty Zgierskiego oraz Prezydenta Miasta Zgierza.

            18 maja br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu, na które Filip udał się wraz z rodzicem. Niestety tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, ale udział w wydarzeniu sprawił Filipowi wiele satysfakcji i dostarczył wielu miłych wrażeń, a także zachęcił do nie poddawania się i dalszego szlifowania swojego warsztatu pisarskiego.

          • Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego.

          • Dnia 15 czerwca nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów przyznanych w Szkolnym Konkursie Logopedycznym „Śmieszne minki ćwiczącej rodzinki”.

            Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-6, którzy biorą udział w zajęciach logopedycznych w szkole. Celem konkursu było motywowanie do kontynuowania ćwiczeń logopedycznych w domu, utrwalanie prawidłowej artykulacji, rozbudzanie kreatywności, uświadomienie dzieciom, że ćwiczenia narządów artykulacyjnych mogą być świetną zabawą z rodziną. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność.

             

            Lista laureatów:

            Michał Majewski klasa I a - I miejsce

            Marcin Głowacki klasa V b - II miejsce

            Zofia Śmigielska klasa II a - III miejsce

          • Memory Master- kolejny powód do dumy!

          • W dniach 5-6 kwietnia 2022r. 47 uczniów-miłośników nauki słówek i zwrotów angielskich  przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego „Memory Master”, który sprawdza ponadprogramową wiedzę z zakresu leksyki.

            Znowu mamy powód do dumy, gdyż w wiosennej edycji konkursu nasza szkoła ma aż 10-cioro laureatów i 6-cioro wyróżnionych. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, w szczególności dumni z siebie powinni być:

            Laureatka I stopnia:

            1. Przybysz Maria 8A (100/100p)

            Laureaci II stopnia:

            1. Wiśnik Marcelina 4A (99)
            2. Kurc Oliwia 5B (98)
            3. Paszkiewicz Kuba 5A (96)

            Laureaci III stopnia:

            1. Milczarek Maja 4A (94)
            2. Głowacka Maria 5B (94)
            3. Cendrowski Antoni 7A (94)
            4. Jankowska Łucja 5B (93)
            5. Jankowska Julia 6A (92)
            6. Sadecka Ewa 5B (92)

            Wyróżnienia:

            1. Szychowska Nadia 6A (88)
            2. Stolarczyk Agata 4A (86)
            3. Stefańczyk Sebastian 4B (86)
            4. Szklarek Michał 4B (86)
            5. Jagielski Piotr 4B (85)
            6. Gałązka Aleksandra 5C (85)
          • Wyprawa klas ósmych na Kielecczyznę.

          • W dniach 13-15.06 2022 klasy ósme zaplanowały wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę”. Nasza wyprawa na Kielecczyznę zaczęła się o 7.00 rano 13. 06.2022 r. Spod szkoły zabrał nas w tę autokarową podróż przewodnik.

            Około południa dotarliśmy do Huty Szklanej. Wyruszyliśmy  asfaltową drogą na Święty Krzyż. W drodze złapał nas deszcz, ale nie popsuło to nam humoru, gdyż trwał bardzo krótko. Naszym celem był Klasztor Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu oraz Bazylika mniejsza p.w. Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

            W dalszą trasę ruszyliśmy Drogą Królewską do Nowej Słupi. Szlak początkowo był zwykłą leśną ścieżką, a dalej całkowicie pokryty odłamkami skał. Droga upłynęła nam na rozmowach, cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem. Dotarliśmy do miejsca noclegowego (Świętokrzyski Dwór w Nowej Słupi). Po zakwaterowaniu i obiedzie zorganizowaliśmy integracyjne spotkanie w jadalni.

            Drugiego dnia pojechaliśmy do Sandomierza. Jest to urocze miasto położone na siedmiu wzgórzach. Na początek odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne - Dom Jana Długosza. Mogliśmy tam zobaczyć cenne eksponaty sztuki sakralnej i nie tylko. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Katedralną p. w. NNMP po czym udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Sandomierskie Stare Miasto jest kameralne, urocze i pełne pięknych zabytków.

            Kolejnym etapem  podziwiania uroków naszego kraju były ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Była to największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu. Pani przewodnik opowiedziała nam bardzo interesującą historię zamku. Trzeba przyznać, że ruiny robią wrażenie. Chętni uczestnicy zatańczyli w sali balowej na zamku. Pełni wrażeń wróciliśmy do Nowej Słupi.  Wieczorem wspólnie spędzaliśmy czas w ogrodzie naszego ośrodka.

            Trzeciego dnia wycieczki rankiem odwiedziliśmy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi - nowoczesny obiekt multimedialny, popularyzujący dawny ośrodek produkcji żelaza.

            Następnie pojechaliśmy do Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wspinaliśmy się na zamkową górę, podziwiając co chwilę rzeźby ustawione przy drodze, przedstawiające dawnych władców i ich wojów. Duże wrażenie zrobiły na nas armaty. Z wieży podziwialiśmy niesamowitą panoramę okolicy. Odwiedziliśmy także skarbiec.

            Ostatnią atrakcją naszej wycieczki był Park Etnograficzny w Tokarni - Muzeum Wsi Kieleckiej. Zamierzeniem twórcy parku było odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

            Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

          • Przygoda z Tatą.

          • Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

            Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

            Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

            Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

            Planowane konkurencje na trasie gry:

            1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

            2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

            3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

            4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

            5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

            6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

            7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

            8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

            9. gra w golfa

            10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

            Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

            Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

          • Poznajemy tajemnice lotniska.

          • W czwartek 2 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas III a i III b wraz z wychowawcami wybrały się do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta  w Łodzi.

            Podczas wycieczki zwiedziliśmy całe lotnisko i poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, które na nim obowiązują. Ale… żeby móc wejść na teren lotniska musieliśmy zostać sprawdzeni przez pracowników Straży Granicznej. Najpierw przechodziliśmy przez Terminal Pasażerski, przy którym odbyła się odprawa biletowo-bagażowa. Następnie w Biurze Przepustek przeprowadzana była kontrola bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu i potwierdzeniu, że możemy przejść dalej wsiedliśmy do autobusu, który obwoził nas dookoła lotniska, a Pani przewodnik mówiła ciekawostki o lądujących samolotach. Następnie odwiedziliśmy Ośrodek Szkolenia Lotniczego Bartolini Air, gdzie oglądaliśmy stojące w hangarach małe, ale bardzo drogie samoloty. Kolejnym punktem wycieczki była Strażnica Lotniskowa Straży Pożarnej, w której zapoznaliśmy się z pracą jednostki. Mogliśmy usiąść za kierownicą nowoczesnego wozu strażackiego czy przymierzyć hełm, a sympatyczni panowie strażacy opowiadali nam, na czym polega ich praca. Na koniec zobaczyliśmy robota pirotechnicznego - nowoczesną, zdalnie sterowaną maszynę, która może nie tylko badać, ale i przemieszczać ciężkie, podejrzane ładunki, a w razie potrzeby zniszczyć je na miejscu. Mimo, że nie mieliśmy przy sobie nic niedozwolonego, robot zainteresował się workiem naszego kolegi 😊.

            Na zakończenie wycieczki szczęśliwi, ale głodni odwiedziliśmy Restaurację McDonald’s.

            To był wspaniały dzień!

          • „Mamy w podróży”

          • Dzień jak co dzień, a tymczasem 31 maja uczniowie kl IIB wraz z wychowawcą Patrycją Buczyńską-Wiśnik postanowili zabrać swoje mamy w niecodzienną podróż po Polsce.

            W takim charakterze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Przedstawienie miało wymiar edukacyjny i było podsumowaniem innowacji „Kreatywnie po mapie”, która była realizowana podczas zajęć kreatywnych. Uczniowie wierszem, piosenką a także tańcem ukazali tradycję i kulturę naszego kraju.

            Podróż zaczęła się od wizyty w górach, gdzie uczniowie wyglądem i tańcem góralskim podkreślili uroki tego regionu. Następny przystanek był w Krakowie, gdzie Szewczyk Dratewka sprytnie zgładził smoka i poślubił księżniczkę, a wszyscy zatańczyli krakowiaka na Zamku Wawelskim. Stamtąd ze śpiewem na ustach „Warszaw da się lubić” zabraliśmy mamy do stolicy, gdzie miały okazję posłuchać utworu „Życzenie” i zobaczyć taniec do walca a moll Fryderyka Chopina.

            Nie mogło także zabraknąć poloneza w biało czerwonych strojach. Później krótka wizyta w Toruniu, spotkanie z Mikołajem Kopernikiem oraz degustacja toruńskich pierników. Na koniec podróży przystanek nad morzem, gdzie uczniowie zaśpiewali morskie opowieści.

            Uroczystość zakończyliśmy muzycznym podziękowaniem dla mam, którym pociechy wręczyły drobne upominki.

          • Kończy się rok szkolny...

          • Kończy się rok szkolny i kończą się spotkania z książką w szkolnej bibliotece.  

            Drugi okres obfitował w niezwykle ciekawe wydarzenia: 

            • bawiliśmy się w podróże czytelnicze „Zwiedzamy i poznajemy świat” 

            • „Zaczytane przerwy” przenosiły nas w świat fantastyki i przygody; 

            • „Którędy do Yellowstone?”- to była nasza biblioteczna dekoracja wiosennego okna (w ramach akcji SU) 

            • obchodzimy Rok Marii Konopnickiej. Z tej okazji dzieci klas 1-3 poznały i rysowały Jagodowego Króla na podstawie książki „Idziemy na jagody” Jagodowy król zagościł na wystawie prac plastycznych zorganizowanej w bibliotece. 

            • wędrowaliśmy do samego nieba czytając „Drzewo do samego nieba” i rysując mieszkańców kamienicy, z którymi wspólnie rozwiązywaliśmy wiele problemów; 

            • w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Strykowie dzieci klas 1-3 brały udział w konkursach bibliotecznych: „Stwory, potwory – biblioteczne chochliki”(zajęliśmy 1, 2 i 3 miejsce – Maciej Kowalski, Oskar Sitek i Julia Grzyb + 4 wyróżnienia) i „Selfie z wiosną” – otrzymaliśmy 4 wyróżnienia. Podziękowania za włączenie się w edukację czytelniczą dla pani Doroty Zasady i pani Katarzyny Wilgockiej. 

            • pamiętaliśmy, że maj to miesiąc książki, bibliotek i bibliotekarzy! 

            • obchodziliśmy Festiwal Pięknego Czytania – Głośne czytanie” –prowadziliśmy cykl lekcji w klasach 4-8 o zaletach głośnego czytania. Akcję wspomogła pani Renata Miłkowska, która w klasach trzecich przeprowadziła prezentację pięknego czytania. Niczym zawodowi aktorzy uczniowie czytali fragmenty wybranych przez siebie książek; 

            • podczas indywidualnych konsultacji w bibliotece polecaliśmy sobie wzajemnie książki warte przeczytania, ale rozmawialiśmy nie tylko o książkach; 

            A po wakacjach znów spotkamy się z naszymi ulubionymi książkami, będziemy śledzić przygody nowych bohaterów i podziwiać świat nowych książek!  

            Życzmy sobie bezpiecznych, wspaniałych i … zaczytanych wakacji! 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych