• W połowie października czworo nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe „job shadowing- obserwacja pracy” do miejscowości Baja leżącej nad Dunajem na południu Węgier. Celem wyjazdu była wizyta w partnerskiej szkole „Bajai III. Bela Gimnazium”. Nauczyciele głównie obserwowali zajęcia językowe: angielskiego i niemieckiego, mając okazję do porównania metod nauczania, omawiali lekcje, dyskutowali na temat polskiego i węgierskiego systemu edukacji, rozmawiali z dyrektorem i nauczycielami na temat problemów dotyczących szkolnictwa w dzisiejszych czasach.

Uczestnicy wyjazdu poszerzyli swój warsztat dydaktyczny, poznali specyfikę pracy w węgierskiej szkole, pogłębili wiedzę nt. węgierskiej kultury, filmu, polityki, gospodarki, muzyki, kuchni i turystyki, poznali walory kulturowe i atrakcje turystyczne miasta Baja i okolic. Wyjazd był też szansą na kształtowanie postawy otwartości, tolerancji, szacunku wobec innych narodowości, kultur i religii oraz dostrzeżenia wartości europejskich.

Nauczyciele poprawili praktyczne umiejętności istotne dla ich obecnej pracy i rozwoju zawodowego, wzrosła ich wiedza w zakresie nauczanych przedmiotów. Ponadto, uczestnicy podnieśli swoje umiejętności organizacyjne w zakresie zarządzania.