• Wyniki konkursu plastycznego " Laurka dla Babci i Dziadka"

          • W styczniu z okazji dnia Babci i Dziadka został zorganizowany przez świetlicę szkolną konkurs plastyczny „Laurka dla Babci i Dziadka”.  Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 

            Konkurs został podzielony na dwie grupy wiekowe: 

            • Klasy 0 – 1 Laureaci 

            I miejsce: Bors Hanna 0 

            II miejsce: Majewska Hanna Ia 

            III miejsce: Majchrzak Amelia Ib 

                  Majewska Julia Ib 

            • Klasy II – III Laureaci: 

            I miejsce: Binias Jakub IIc 

            II miejsce: Kucińska Andżelika IIa 

            III miejsce: Bors Ignacy IIIa 

            Wyróżnienia: 

            • Lech Nina IIc 

            • Milczarek Gabriela IIb 

            • Walczak Izabela IIc 

          • Wycieczka do Kina w Starym Młynie w Zgierzu 

          • W środę 24 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Kina w Starym Młynie w Zgierzu na spotkanie filmowe. W czasie wizyty w kinie dzieci obejrzały film z serii "Kicia Kocia" oraz wzięły udział w prelekcji na temat: Mój wolny czas.   Bajka wszystkim przypadła do gustu. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Uśmiechy na twarzach były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.  

          • Bezpieczne Ferie.

          • Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym uczniowie klas 1-3 obejrzeli film edukacyjny obrazujący niebezpieczne dla życia sytuacje, w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku. Przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku, stoku narciarskim czy w domu. Uczniowie klasy 3b nauczyli się piosenki , wykonali plakat ,,Bezpieczne Ferie", natomiast klasa 2c stworzyła Lapbooki. Twórczość uczniów można obejrzeć w szatni szkolnej.

            Wszystkim uczniom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.

          • Jak karnawał, to karnawał w ,,0" i klasach 1-3.

          • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w klasach 0-3, w dniu 26 stycznia 2024 roku.

            Na pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, Harrego Pottera, biedronki, piłkarzy, rycerzy, piratów, policjantów, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na auli podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci również chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach: „Mumia”,  „Przeciąganie liny” itp.. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

          • Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy.

          • 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. 

            Kubuś Puchatek jeden z najsympatyczniejszych misiów, ulubieniec wszystkich dzieci obchodził w naszej świetlicy swoje święto. W tym dniu na dzieci czekała wesoła maskotka misia, którą bardzo chętnie się bawiły oraz tuliły. 

            Na początku zajęć czytaliśmy wesołą przygodę Kubusia, kiedy wybrał się do lekarza. Następnie świetliczaki układały puzzle, kolorowały kolorowanki, rozwiązywały zagadki oraz inspirując się postacią ze Stumilowego Lasu dzieci wykonały śmieszne buźki Puchatka. 

          • Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

          • W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Dlatego 19 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie na które dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosili swoich dziadków.  Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występ.  

          • Dzień Pizzy w świetlicy szkolnej.

          • W dniu 17.01.24 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pizzy. Dlatego w tym dniu podczas zajęć świetliczaki wykonały swoje mini- pizze z… papieru i plasteliny. Okazało się, że lepienie np. pieczarek czy pomidorków może być dobrą zabawą.   Dzieci poznały historię powstania pizzy, a także opowiadały kto jaką lubi najbardziej. 

          • KLASA 5A ….JUŻ NA UNIWERSYTECIE😊😊

          • Tak. Tak właśnie było w piątkowy wieczór 12 stycznia.  

            Uczniowie klasy 5a w towarzystwie swoich starszych koleżanek Martyny i Zuzi z klasy 8, byli uczestnikami zajęć realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Noc biologów” – 13 edycja.  

            Kiedy zauważono, że Noc Muzeów cieszy się wielkim uznaniem, w 2012 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu narodziła się idea Nocy Biologów. To przedsięwzięcie jest doskonałą okazją do poznawania tajników biologii w formie edukacji poza formalnej. To świetna możliwość aby trafnie umiejscowić swoje zainteresowania.  

             Piątkowy wyjazd grupy uczniów strykowskiej „dwójki” był  kolejnym spotkaniem z tą nauką przyrodniczą na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach, na których zgłębiali tajemnice  komórek roślinnych, ich budowy, barw i niezwykłych właściwości. Byli też „mikrobiologami w akcji”, wcielając się w naukowców pracujących w laboratorium diagnostycznym.  

            Niezwykłym przeżyciem dla uczestników Nocy biologów, było też zasiąście na zakończenie pobytu na uniwersytecie, w auli wykładowej podczas wykładu „Plastik!?” wygłaszanego przez pana profesora doktora habilitowanego Andrzeja Kaźmierczaka. 

          • Nagrody w konkursie „Barbarzyńska Łódź”

          • W zimowe przedpołudnie, w czwartek 11.01 2024 gościliśmy w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi na podsumowaniu konkursu "Barbarzyńska Łódź”. Wydarzenie rozpoczęło się spektaklem Teatru amatorskiego AdRem, następnie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Później zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek oraz zwiedzanie wystawy "Łódź sprzed Łodzi".

            Komisja konkursowa miała ogromny dylemat w przyznaniu nagród, gdyż wszystkie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom. Niemniej wydany werdykt był dla nas bardzo pozytywny.

            Zofia Wieczorek z kl. 5b zajęła II miejsce, a pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Są to: Zofia Łęcka kl. 5b, Małgorzata Kurpesa kl. 5a, Lena Miśkiewicz kl. 5a, Oskar Wroński kl. 5a, Lena Wawrzkiewicz kl. 5a.

            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

          • Papierowe bałwanki w świetlicy szkolnej.

          • Zagadka kto to taki? 

            W oczach węgielki z marchwi nos wielki.

             Na śniegu stoi. Ciepła się boi. 

            Oczywiście odpowiedź brzmi bałwanek. 

            Bałwan jest jednym z symboli zimy, znany każdemu od najmłodszych lat. Z lepienia bałwana najbardziej cieszą się dzieci, ale jest to wspaniała frajda dla całej rodziny. W związku z tym, że za oknami niestety jest mało śniegu, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zrobiły bałwanka z papieru. 

            Przepiękne papierowe bałwanki ozdobiły naszą świetlicę. 

          • Warsztaty programowania Koduj z Gigantami za darmo już startują!

          • Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu! - bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 18. roku życia. To świetna okazja, aby wejść w świat kodowania i poszerzyć swoje umiejętności! Uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mieli okazję stworzyć własne gry i aplikacje w środowiskach i językach takich jak

            • Scratch
            • Minecraft
            • AppInventor
            • C#
            • Python

            Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści.

            Zajęcia odbędą się w 27 stycznia oraz 11, 17-18 lutego 2024

            Spotkamy się w placówce Giganci Programowania w Zgierzu ul. Długa 5

            Zapisy odbywają się poprzez formularz: www.kodujzgigantami.pl 

            LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, dlatego nie zwlekajcie z rejestracją.

            Patronat nad wydarzeniem sprawuje:

            • Ministerstwem Edukacji Narodowej
            • Prezydent Miasta Zgierza

            Czekają na Was fascynujące wyzwania i nowe możliwości!

            Do zobaczenia na warsztatach!

          • Konkurs „Barbarzyńska Łódź”

          • Zastanawialiście się może kiedyś, co działo się na terenach naszego miejsca zamieszkania w czasach Imperium Rzymskiego, gdy nie istniało państwo polskie? Ziemie te leżały poza granicami Cesarstwa Rzymskiego i przez Rzymian nazywane były barbaricum. Czy tereny porastały tylko puszcze i przecinały rzeki? Czy mieszkali tu jacyś ludzie? Jeśli tak, to jak żyli, wyglądali, czym się zajmowali?

            W 1935 roku podczas prac ziemnych  przy cmentarzu na Retkini natrafiono na grób kobiety zwany grobem księżniczki. Zmarła była bogato wyposażona w biżuterię, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku. Na terenie dzisiejszego cmentarza rzymskokatolickiego przy ulicy Szczecińskiej odkryto w 1981 roku pozostałości 17  grobów z III wieku n.e. Jednym z ważniejszych jest grób nr 13 określany jako grób wojownika. Zmarłego wraz z darami spalono na stosie , a szczątki przeniesiono do naczynia – popielnicy. W grobie tym znalazły się przedmioty często spotykane w pochówkach wojowników.

            Uczniowie klas piątych podjęli się próby odtworzenia wyglądu i sposobu życia księżniczki i wojownika. Zrobili to w formie lapbooka. W ten sposób powstały ciekawe prace plastyczne, które zgłosiliśmy na konkurs organizowany przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi. Trzymajcie za nich kciuki. I pamiętajcie, ze historia toczy się wszędzie, także blisko nas.

          • Jak się uczyć, aby się nauczyć?

          • Są różne metody, ważne, aby się sprawdziły. Jedni z nas koncentrują się na jednym zadaniu na raz, drudzy systematycznie uczą się małymi partiami, jeszcze inni uczą  się razem z kolegami lub tłumaczą zadania rodzicom. Są też tacy, którzy uczą się w ruchu, np. chodząc po pokoju, siedząc na dużej dmuchanej piłce, zmieniając pozycje ciała. Angażujmy w naukę jak najwięcej zmysłów, wtedy lepiej zapamiętamy treści. My postawiliśmy na tworzenie domina historycznego, plakatów, wykresów oraz rysunków. Pracowaliśmy w parach, grupach lub samodzielnie. Tłumaczyliśmy pojęcia, zasady gry, wspólnie układaliśmy domino, a nawet połączyliśmy choinkę z osiągnięciami starożytnych Rzymian. Im więcej aktywności, tym więcej zapamiętujemy. A przy tym dobrze się bawiliśmy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych