• Katarzyna Cnotalska z ZS Nr 1 w Strykowie laureatką Ogólnopolskiego Konkursu EDUinspirator 2015.

  Nauczycielka języka angielskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie Katarzyna Cnotalska znalazła się wśród najlepszej piątki osób z Polski i została nominowana w ogólnopolskim konkursie EDUinspirator 2015 w kategorii Edukacja Szkolna, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+.  Do konkursu napłynęło 110 zgłoszeń.

  Nauczycielkę nagrodzono za wysoką jakość działań podejmowanych w obszarze edukacji. Jak zapewnia Dyrektor Generalny FRSE pan Mirosław Marczewski w przesłanym do nominowanej nauczycielki liście „wszyscy nominowani do nagrody w konkursie EDUinspirator to osoby, które aktywnie działają w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w swoim środowisku lokalnym”. Prowadzący Galę przed ogłoszeniem Nominowanych EDUispirator powiedział: „Wszyscy wiemy, że ważne są: sprawnie działające systemy, dobrze napisane prawo, odpowiednie środki finansowe, ale równie dobrze wiemy, że bez ludzi nic nie osiągniemy, że to ludzie są solą tych projektów”.

  Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat medialny:  Europa dla Aktywnych, Języki obce w szkole, Euractive.pl, RDC Polskie Radio i UniaEuropejska.org

  Specjalna uroczysta Gala Wręczania Nagród Edukacyjnych FRSE miała miejsce 24 listopada 2015r. w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w Warszawie. Wśród zaproszonych gości byli posłowie, profesorowie i eksperci w dziedzinie edukacji. Wykład inauguracyjny wygłosiła pani Kinga Baranowska, himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Gości bawił tercet muzyczny „Unforgettable”, a Gala skończyła się uroczystym bankietem.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Poznajemy władzę lokalną naszej gminy.

  Omawiając na lekcjach historii i społeczeństwa tematykę związaną z samorządem lokalnym i małą Ojczyzną uczniowie kl. IV odwiedzili  Urząd Miasta - Gminy Stryków. Tam zostali przyjęci przez pana burmistrza Andrzeja Jankowskiego, który przybliżył im zadania organów gminy, opowiedział o nowych planach inwestycyjnych,  a także długo i cierpliwie odpowiadał na pytania. Przedstawił  kilka ciekawostek o Strykowie, czym zainspirował uczniów do poszukiwania informacji o naszej małej Ojczyźnie. Zdobytą wiedzę wykorzystają  w dalszej edukacji.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Wsparcie dla oddziałów przedszkolnych w Gminie Stryków” Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  Także nasz oddział przedszkolny jest doposażany w ramach tego projektu. Zakupione zostały pomoce dydaktyczne, kąciki zabaw, materiały do pracy z dziećmi.

  W sali pojawiła się tablica interaktywna i projektor, dzięki którym nauczyciel będzie miał możliwość uatrakcyjnienia zajęć dla dzieci.

  Nowe sprzęty trafiły także do kuchni i jadalni. Już dzisiaj dzieci mogą korzystać z toalet dostosowanych do ich wzrostu.

  Mamy nadzieje, że podjęte pomogą uczynić oddział  przedszkolny jeszcze bardziej przyjaznym wszystkim maluchom.

 • Sukces Kacpra.

  Uczeń klasy II D Gimnazjum Nr 1 w Strykowie Kacper Olszewski zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Nowe Inspiracje” organizowanym przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi w kategorii haiku.

  Serdecznie gratulujemy.

 • Kwietniowo-majowa wyprawa do Grecji uznana za najlepszą wycieczkę w Polsce!

  Nauczycielka języka angielskiego  z Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Strykowie Katarzyna Cnotalska jest główną laureatką IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Nauczycieli „Wartościowa Wycieczka Szkolna”, zorganizowanego przez Agencję Turystyczną ATAS, na który nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowa Izba Turystyki RP, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Robert Grzywacz i Marszałkowie Województw: Małopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego i Opolskiego oraz Lubuskie Warte Zachodu oraz liczne organizacje pozarządowe.

  Gala Wręczania Nagród odbyła się 20 XI 2015r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Organizatorka nagrodzonej wycieczki Katarzyna Cnotalska otrzymała dyplom za zajęcie I miejsca wraz z uzasadnieniem: „Za skuteczne przełamanie bariery językowej wśród dzieci, pomoc w nawiązaniu kontaktów i przyjaźni przez uczniów”. Nagrodą jest voucher na pobyt w A&O Hotels and Hostels dla 40 osób ze szkoły w Pradze, Wiedniu lub Dreźnie. Szykuje się więc kolejna i miejmy nadzieję- równie wartościowa wycieczka w naszej szkole.

  Główne cele konkursu „Wartościowa Wycieczka Szkolna” to: uhonorowanie wysiłku osób organizujących wycieczki w placówkach oświatowych; promowanie wyjazdów edukacyjnych i poznawczych, jako istotnego czynnika wychowawczego; podniesienie rangi wycieczek szkolnych, jako niezbędnego uzupełnienia nauki w szkole oraz popularyzacja niestandardowych, aktywnych metod nauczania, realizowanych w trakcie wyjazdów.

  Była to wyprawa do Grecji przygotowana dla 9 uczniów i 3 nauczycieli, odbyta w ramach wielostronnego projektu edukacyjnego „Music Advantages in the Diversity of Europe”, na którego realizację Katarzyna Cnotalska pozyskała 20.000 EUR z Komisji Europejskiej, składając wniosek aplikacyjny w konkursie zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Za wycieczkę uczniowie nie musieli więc płacić.

  Był to już ósmy wyjazd o charakterze wymiany młodzieży, przygotowany przez nauczycielkę (pierwszy miał miejsce w Szwecji w XII 2009). Przygotowania do takiego wyjazdu trwają długo i zajmują naprawdę mnóstwo czasu. Oprócz zaplanowania dalekiej trasy w Polsce i Grecji, zarezerwowania hostelu w Atenach oraz wykupieniu biletów lotniczych i autobusowych, nauczycielka musiała ubezpieczyć grupę i dokonać odprawy online przed podróżą, zgromadzić wszystkie informacje, aby podróż odbyła się bez niespodzianek i była bezpieczna. Przygotowanie szczegółowej dokumentacji wycieczki, zgłoszenie wyjazdu do Organu Prowadzącego i Kuratorium to kolejne „papierowe” wyzwania, z jakimi musiała zmierzyć się Katarzyna Cnotalska. Następnie trzeba było wyszukać, przygotować , a następnie przekazać niezbędne informacje uczniom i ich rodzicom oraz wyjeżdżającym nauczycielom na specjalnym zebraniu przed wyjazdem, a dotyczyły one rodzin goszczących, programu czy zwiedzanych miejsc. Na spotkaniu uczestnicy i ich opiekunowie podpisali przygotowane wcześniej oświadczenia, zgody i regulaminy.  Planowanie wycieczki łączyło się z przesłaniem i odczytaniem 110 wiadomości mailowych, a także z wykonaniem wielu rozmów telefonicznych przez organizatorkę wyjazdu. Po przyjeździe anglistka zamieściła obszerną relację wraz z dokumentacją fotograficzną na temat pobytu w Grecji w szkolnej kronice, przesłała notatki do lokalnej gazety oraz na stronę internetową szkoły i urzędu. Opis i opinie uczestników wyjazdu opublikowane są również w autorskich pracach online: „Skąd przychodzi muzyka”, „MADE in Poland” oraz „Final Product MADE”.

  Wysiłek włożony w przygotowania wyprawy opłacił się, gdyż uczestnicy wyjazdu zwiedzili mnóstwo ciekawych miejsc: Ateny, Spartę i dużą część Peloponezu. Nie tylko poznali walory turystyczne regionu Lakonia, ale wszyscy przyjechali z bogatymi doświadczeniami pedagogicznymi: wzięli udział w konkursie na temat teatru greckiego, grze językowej „Game 2: Wise in two” nt. przysłów greckich w j. angielskim, w warsztatach "Napisz swoje imię po grecku", w przedstawieniu „MADE in Greece Show”, w warsztatach instrumentalnych i tanecznych. Nauczyciele z kolei mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, przygotowując tradycyjne greckie tzatziki. Wszyscy spróbowali niezliczonej ilości przepysznych greckich potraw, nauczyli się kroków do tańca greckiego Sirtaki (taniec Zorby). Po wycieczce uczniowie wykonali prezentacje multimedialne na temat teatru greckiego i kuchni greckiej, które stanowią pomoce dydaktyczne w szkole.

  Organizator konkursu- agencja turystyczna ATAS pisze na swojej stronie:

  „Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności osób, które co roku przygotowują niezwykle atrakcyjne programy dla swoich uczniów i realizują wartościowe scenariusze lekcji podczas wyjazdów. Już po pierwszych tygodniach konkursu wiemy, że Jury będzie miało niezwykle ciężki orzech do zgryzienia. Za ciężką pracę, zaangażowanie i moc pozytywnej energii chcielibyśmy nagrodzić wszystkich!..... Nauczyciele, którzy organizują inspirujące wyjazdy dla swoich uczniów zasługują na wyróżnienie. To z myślą o nich powstała inicjatywa konkursu "Wartościowa  Wycieczka Szkolna" ….. W firmie ATAS wierzymy w wartość praktycznego poznawania świata i nowoczesnych metod nauczania. Im bardziej interesujący jest projekt edukacyjny, tym można liczyć na większe zainteresowanie i ciekawość ze strony uczniów. Nauczanie przy wykorzystaniu niestandardowych metod leży w gestii pedagogów. Jest to bardzo trudne zadanie, tym bardziej chcemy uhonorować i docenić tych, którzy w swojej pracy mierzą się z takimi wyzwaniami” (Andrzej Sławiński, prezes Agencji Turystycznej ATAS).

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • II miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym.

   

  Gratulujemy uczennicom kl. III Natalii Mirys, Darii Bartczak, Mai Drożdżyk, Martynie Miśkiewicz oraz wychowawczyni p. Renacie Tomczak zajęcia II miejsca w Gminnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Koźlu.

 • "Zbieram makulaturę, ratuję lasy".

  Po raz drugi nasza szkoła,  zarówno Szkoła Podstawowa jak i Gimnazjum ,

  podjęła współpracę z Expressem Ilustrowanym i włączamy się do akcji:

  "Zbieram makulaturę, ratuję lasy".

  Ogłaszamy zbiórkę makulatury, kolorowych i szarych gazet.

  Nie przyjmujemy książek, kartonów i tektury!!!!

  Paczki muszą być dobrze związane i pozostawione w boksach w szatni.

  Zbiórka nie ma charakteru konkursu międzyklasowego.

  Makulaturę można przynosić do 26 listopada 2015.

  Opiekunami akcji w SP jest p. Pietrasik i p. Jagodzińska, natomiast w GIM jest p.Woźniak.

 • Rozpoczynamy XVI edycję zbiórki "Góra Grosza".

  Cel  Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może.

  Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Zbiórkę organizujemy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Nie ma ona charakteru konkursu międzyklasowego.

  Z pomocą Samorządu Uczniowskiego zostaną one zważone, zapakowane w worki po 20 kg i przekazane na Pocztę Polską, która jest partnerem organizatora zbiórki, Towarzystwa Nasz Dom.

  Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

  LICZYMY NA WAS  !!!!!!!!!!!!

  Opiekunami  akcji  są p. Pietrasik i p. Woźniak

   

 • Konkurs biblioteczny na postać literacką rozstrzygnięty!

  Na konkurs „Pinokio chłopiec z drewna”  wpłynęło 16 prac uczniów klas I-VI. Prace uczniów przez dwa tygodnie były prezentowane na tablicy obok biblioteki. W dniach 12,13 listopada każdy uczeń klas I-VI mógł oddać  swój głos na najciekawszą pracę. Powołana komisja, w skład której weszli po jednym z przedstawicieli poszczególnych klas, policzyła oddane przez uczniów  głosy.

   Oto liczba  głosów  oddana na poszczególne prace :

  Nr 1- praca K. Kowalskiego kl. VI- liczba oddanych głosów- 14

  Nr 2- praca L. Śliwkiewicz kl. IV- liczba oddanych głosów- 3

  Nr 3- praca O. Pawlaka kl. IV- liczba oddanych głosów- 11

  Nr 4- praca J. Kaczmarka kl. IV- liczba oddanych głosów- 8

  Nr 5- praca C. Słojewskiego kl. IV- liczba oddanych głosów- 1

  Nr 6- praca G. Golę kl. IV- liczba oddanych głosów- 5

  Nr 7- praca E. Ślawską kl. VI- liczba oddanych głosów- 19

  Nr 8- praca J. Głowadzką  IV- liczba oddanych głosów- 4

  Nr 9- praca N. Gryglewskiego kl. IV- liczba oddanych głosów- 1

  Nr 10- praca D. Willamowicz kl. III- liczba oddanych głosów-20 III miejsce

  Nr 11- praca M. Kielaka kl. IV- liczba oddanych głosów- 1

  Nr 12- praca M. Przybysz kl. IIa- liczba oddanych głosów- 30 I miejsce

  Nr13- praca A. Cyniak kl. Ib- liczba oddanych głosów- 2

  Nr 14- praca M. Patora kl. IV- liczba oddanych głosów- 1

  Nr 15- praca A. Zaczyńskiej kl. VI- liczba oddanych głosów- 23  II miejsce

  Nr 16- praca Z. Deptuły kl. IV- liczba oddanych głosów- 8

  Uczennice, które zajęły miejsca na podium otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

  Na pochwałę zasługują uczniowie klasy IV, którzy wykonali najwięcej prac. Otrzymali dyplom i zakładki do książek.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do brania udziału w następnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

 • „Hotel Transylwania”

  Dzisiejszy szkolny poranek rozpoczął się  w deszczowych kroplach. Nie mogliśmy doczekać się wyjazdu do Łodzi. Większość z nas nigdy wcześniej nie próbowała zagrać w kręgle. Dzisiaj otrzymaliśmy taką okazję. Zabawa w klubie Grakula rozpoczęła się od zmiany obuwia na profesjonalne. Widok ogromnej ilości torów rozgrzał nasze emocje. Zabawa się zaczęła. Determinacja i nowe techniki zrzucania kręgli oraz niewiarygodne techniki wprawiania w ruch ciężkich kul wypełniły czas naszego pobytu, a tu atrakcji nie koniec… opuściliśmy klub i poszliśmy do kina na film o bajkowych wampirach. „Hotel Transylwania”, to wspaniały obraz filmowy o wartościach dobra zwyciężającego nad złem. Wróciliśmy do szkoły pod wrażeniem. Nasze emocje wyraziliśmy poprzez kolorowe rysunki. To był udany dzień.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Cała Polska czyta dzieciom- My też!

  W ramach rządowego programu „Książka naszych marzeń” realizujemy szkolny projekt edukacyjny pt. „Cała Polska czyta dzieciom- My też!”. Podczas różnych zajęć  dorośli   czytają  dzieciom  książki, opowiadają o książkach swojego dzieciństwa oraz  zapoznają dzieci ze specyfiką wykonywanego przez nich  zawodu.

  Podczas ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, zorganizowanej w dniu 5.11.2015r., dwie mamy pani  Wiesława Mirys i pani Justyna Świętoń- Maciak przeczytały dzieciom z klas IIb i III  fragment tekstu „O właściwym zachowaniu się przy stole” z książki Grzegorza. Kasdepke  pt. „Bon czy ton sovour-vivre dla dzieci”.

        

  W dniu 10.11.2015r podczas zajęć organizowanych przez wychowawczynie świetlicy szkolnej,  książkę pana Grzegorza  Kasdepke pt. „ Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach czytała dzieciom pani Renata Walczak wicedyrektor szkoły.

        

  Wszystkim dorosłym dziękujemy za włączenie się w nasz projekt.

  Dzięki wspólnym działaniom mamy nadzieję wychować czytelnika, który będzie czytał z przyjemnością a nie przymusu.

 • Ślubowanie klas pierwszych.

  Dnia 16.11.2015r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Noblistów Polskich  w Strykowie. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Jak oni ślubują?”. Prezentowaną podczas imprezy wiedzę i umiejętności uczniów oceniała komisja  oraz zgromadzeni goście. Zmagania dzieci nagradzane były gromkimi brawami. Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania na uczniów. Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie klas drugich witają swoich młodszych kolegów w społeczności szkolnej. Uczniowie klas pierwszych zostali obdarowani drobnymi upominkami od swoich wychowawców oraz od uczniów klas II.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Czarownica u dentysty”.

  W dniu 13 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I- III gościli aktorów teatru studyjnego Arlekin. Dzieci miały przyjemność obejrzenia spektaklu „Czarownica u dentysty”. Bajka miała charakter edukacyjny. W sposób niezwykle barwny i humorystyczny aktorzy pokazali perypetie czarownicy, która nie dbała o swoje zęby. Lekceważenie zasad higieny oraz niewłaściwe odżywianie sprawiły, że z bólem zęba trafiła do dentystki. Przedstawienie przybliżyło dzieciom specyfikę pracy stomatologa oraz nauczyło jak troszczyć się o własne zdrowie, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

 • „Wartości ponadczasowe w bajkach…”

  Dlaczego warto dbać o tych, których kochamy?  jak ważna jest przyjaźń? - tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klas Ia i Ib podczas przedstawienia teatralnego pt. „Perypetie pluszowego misia”. Dnia 10 listopada zostaliśmy zaproszeni do Domu Kultury w Strykowie, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć ciepłą i wesołą opowieść o zawiłych losach misia Hieronima. Pluszowy miś nie był nigdy pięknym, wymarzonym „pluszakiem”- nie miał kokardy, fantazyjnego stroju. Był smutnym, przez nikogo nie zauważanym rekwizytem na sklepowej półce…. Aż pewnego dnia trafił w ręce małej, uroczej dziewczynki…  wreszcie znalazł przyjaciela, czuł się kochany i potrzebny… ktoś go przytulił…

 • Najpiękniejsze lampiony.

  Burza komisyjnych mózgów w długiej debacie wyłoniła zwycięzców konkursu na najpiękniejszy lampion.

  Niezwykła forma, pomysłowość, niecodzienne użycie materiałów i wspaniała inwencja twórcza zachwyciły oceniających… ciekawe kto spośród nas uczniów wybierze ścieżkę zawodową projektanta form użytkowych?

    

  Na takie zdolne głowy świat designu czeka.

  I   MIEJSCE:

  Zosia Stapkiewicz, kl. 1a SP

  Martyny Miśkiewicz kl. 6 SP

  Gabriel Dynek kl. 6 SP

  Jakub Jóźwiak kl. 1b GIM

  wyróżnienie:

  Michał Pośpiech kl. 2b GIM.

  Gratulujemy.

 • Wkrótce wyjazd na Litwę.

  W wyniku nawiązanej na jednym ze szkoleń zagranicznych przez p. Macieja Woźniaka znajomości z germanistką z Kowna, ruszył w naszej szkole nowy projekt. Uczniowie uzdolnieni językowo przeszli przez sito testów, quizów i odpowiedzi ustnych. Wyłonionych zostało trzech uczniów klas III gimnazjum, którzy reprezentować będą szkołę w międzynarodowym konkursie “HEAD OVER HEELS IN LANGUAGES”, jaki odbędzie się w Kownie w dniu 27 XI 2015r. Organizatorem konkursu jest Gymnasium of the Lithuanian University of Health Sciences.

  Uczniowie: Bartłomiej Kwiatkowski, Bartłomiej Majchrzak i Magdalena Zasada wyjadą na Litwę wraz z opiekunami- p.M.Woźniakiem i p.K.Cnotalską, którzy przygotowują młodzież do tego niebanalnego konkursu. Sponsorem wyjazdu jest Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

 • Kocham Cię Polsko!

  W tym jednym, krótkim zdaniu zawiera się cały sens spotkania uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2, którzy z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości spotkali się w sali gimnastycznej by piosenką uczcić dzień, w którym po 123 latach zaborów nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

  Po krótkim rysie historycznym przedstawionym przez przewodniczącą szkoły Annę Zaczyńską, jej zastępcy: Marta Romanowicz i Mikołaj Kielak zapowiadali klasy, które pieśnią i tańcem ukazywali historię naszego kraju. I tak był skoczny trojak, elegancki polonez, wesoły krakowiak. Wśród pieśni, dominowały melodie żołnierskie: „ Przybyli ułani pod okienko”,  „ Piechota”, „My pierwsza Brygada”, „Pierwsza Kadrowa”. Wraz z uczniami kl. Ib wszyscy śpiewali „ Płynie Wisła, płynie”. „Koncert Pieśni patriotycznej” zakończyła klasa II a z piosenką „ Kocham Cię Polsko”.

  Tego dnia obok stroju galowego dominował kolor biało- czerwony oraz stroje uszyte do tańców, w  sali powiewały flagi a na klatkach piersiowych dumnie prężyły się kotyliony.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Mali naukowcy z klasy II a

  Uczniowie z klasy II a szkoły podstawowej w ciągu ostatniego tygodnia nie próżnowali – przeobrazili się w małych naukowców – chemików i biologów.

  Wykonali doświadczenie, podczas którego obserwowali proces krystalizacji soli, a następnie stworzyli wspaniałe albumy liści i owoców różnych gatunków drzew.

  2 listopada 2015 r. odwiedzili cmentarz katolicki w Strykowie, by zapalić znicze na grobach żołnierskich.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

  Etap szkolny konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” jest już poza uczestnikami. Po rozwiązaniu zadań dotyczących biologii i geografii na poziomie gimnazjum oraz po pytaniach dotyczących Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich została wyłoniona czteroosobowa drużyna. W jej skład weszli: Magdalena Giemza (2c), Mikołaj Walczak (2c), Maja Jędrzejewska (1b) oraz Krzysztof Patora (2d). Wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w dalszych etapach konkursu.

  Gratulujemy!

 • „Czytam sobie w bibliotece”.

   „Czytam sobie w bibliotece” to projekt skierowany do najmłodszych czytelników – uczniów klas I-III. Cotygodniowe czytanie książek przez bibliotekarkę  ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci.

  Przygodę z czytaniem rozpoczęliśmy od czytania książki pani Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.

  „W domu Karola, Karoliny, ich rodziców i babci dochodzi do niecodziennego zdarzenia – suczka Balbina rodzi pięcioro szczeniąt – cztery pieski i jedną suczkę. Z racji ilości rodzeństwa Babcia nazywa je „pięciopsiaczkami”, ...”

  Uczniowie klas I a, I b, II a, II b szkoły podstawowej po wysłuchaniu opowiadania wykonali do niego ilustracje.

  „Mag Abrakabra jest bardzo ambitny i marzy o tronie. Na drodze stoi mu jednak panujący sułtan Abdulla. Jak się go pozbyć? Użyć czarów! Ale czy ten chytry plan się powiedzie...”

  Ta wciągająca historia autorstwa Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry”  to jedno z opowiadań poziomu pierwszego – „Składam Słowa” – serii „Czytam Sobie”. Wspiera ona naukę czytania dzieci w wieku 5–7 lat i jednocześnie rozbudza w nich radość ze zdobywania tej umiejętności. Tej niesamowitej opowieści wysłuchali uczniowie klas I b, II a. Podczas zajęć, uczniowie układali magiczne zaklęcia z rozsypanki sylabowej. Zabawa była przednia!!!

  „Nie co dzień na ganek wpada nam papuga i to nie byle jaka! Prawdziwa złota papuga! Takie zdarzenie przydarzyło się uroczej bohaterce tej historii, Mai – a był to dopiero początek wielkiej przygody! Wyjątkowy ptak miał nie lada zmartwienie – właśnie „dał drapaka” z zoo w poszukiwaniu swojego zaginionego jaja. Niesforne jajo uciekało przed tropiącą je paczką, to tu, to tam.”

  Piękna morska przygoda z nietuzinkową załogą statku doprowadzi nasze bohaterki do końca pogoni za jajem. Po drodze oprócz barwnych postaci i zabawnych słownych potyczek zwiedzimy świat „małej-wielkiej” literatury. Dialogi zostały napisane w humorystyczny sposób i oddając charaktery poszczególnych postaci. Papuga chwyta za serce swoim pieszczotliwym przekleństwem „o karrrtofelek!”, a wszystkie jej kwestie (dla podkreślenia ich autorki) poddane zostały zabiegowi papugowemu – czyli podkreślone odpowiednią ilością powtórzeń litery „r”. Analogicznie Kura pokładowa ko-ko-ko-rzysta również z tego przywileju. „Maja na tropie jaja” z pewnością nie znudziła naszych  czytelników, a były to dzieci z oddziału przedszkolnego.

  Jest to książka z serii „Czytam sobie”

  Pan Kuleczka cierpliwy, wyrozumiały i kochający. Katastrofa – przesympatyczny, wrażliwy nerwusek. Pypeć – rozważny, bezkonfliktowy myśliciel. Mucha nic nie mówi, ale też potrafi wyrazić swoje zdanie. „Pan Kuleczka” to ciepłe, bardzo pozytywne opowiadania, których czytanie sprawia przyjemność nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

  „Pana Kuleczkę” słuchały dzieci z klasy II b. Wykonały przepiękne ilustracje do przygody Pana Kuleczki z jeżem.

  Dzięki tym zajęciom dzieci  zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim będą czytać z przyjemnością!

  bibliotekarz Marzena Ciesielska

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć