Nawigacja

 • Bezpieczne ferie

  Ferie! Czas zimowego szaleństwa!

  Postaraj się aby były wspaniałe i bezpieczne!

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji  bezpieczne_ferie.swf

 • Lekcja w-f na świeżym powietrzu.

  Śnieg na dworzu to dobry pretekst do wyjścia i zabawy. Pomysł lekcji w-f na świeżym powietrzu został przyjęty z wielkim entuzjazmem. I tak właśnie we wtorek uczniowie klasy IB Szkoły Podstawowej spędzili czas na szkolnym dziedzińcu. Na początku troszkę porzucaliśmy się śnieżkami, pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa. Oczywiście wszystko pod okiem wychowawczyni Patrycji Buczyńskiej-Wiśnik. Radość była jeszcze większa, kiedy okazało się , że możemy ulepić wspólnego bałwana i pingwina. Teraz czekamy na jeszcze więcej śniegu.

 • Rozgość się na planie filmowym

  Tematem dzisiejszej lekcji języka polskiego w klasie VI były słowa "Rozgość się na planie filmowym" Mieliśmy wykonać słowniczki pojęć związanych z filmem. Niespodziewanie atrakcją lekcji stał się wspaniały, stary reflektor filmowy oraz magic hand przyniesiony przez Martynkę Śliskowską vel Śliską. Skąd Martyna zdobyła taką "perełkę"? Otóż jej wujek to nikt inny jak znany operator Stanisław Śliskowski- wykonawca zdjęć do 140 filmów! A ze słowniczków można korzystać w czytelni.

   

   

   

   

 • Mooltibooki jakich nie znacie

  Do czego służy PowerPoint?

  Wszyscy zgodnie odpowiedzą:  do tworzenia prezentacji multimedialnych.

  Ale czy tylko pokaz slajdów można opracować w tym programie?

  Uczniowie III i IV klasy szkoły podstawowej ZS1 podczas zajęć dodatkowych , pod opieką nauczyciela Marcina Augustyniaka, stworzyli coś na kształt "multimedialnych książek" z  dziedzin: sportu, geografii oraz oczywiści gier komputerowych.

  W naszych „książkach” oczywiście  nie ma jeszcze dużej ilości tekstu, jednak może w przyszłości takie doświadczenia  zainspirują chłopców do stworzenia prawdziwej multimedialnej książki, encyklopedii czy czegoś podobnego…

  Charakterystyką stworzonych prac jest to że tak jak w tradycyjnych publikacjach czy encyklopediach użytkownik sam decyduje o czym chce czytać. Uczniowie dzięki wykorzystaniu hiperłączy stworzyli bardzo ciekawe   mini multibooki.

  Inspiracją był multibook Al’a Gore’a: Our Choice. A oto efekty podjętych działań, które można pobrać poniżej.

  Kolejnym krokiem na zajęciach będzie stworzenie w Power Poincie animacji poklatkowej. 

   

  BARCELONA.ppsx

  Real_Madryt.ppsx

  Zakatki_swiata.ppsx 

  MINECRAFT_.ppsx

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  21 stycznia 2015r. uczniowie klas I-III SP i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami zaprosili na bal swoje babcie i dziadków z okazji ich święta.

  A ponieważ trwa karnawał zabawa przybrała postać balu przebierańców. Dzieci wcieliły się w rozmaite postacie-realne i fantastyczne. Wodzirejka, p. Urszula Pakuła, wspaniale rozbawiła towarzystwo. Babcie i dziadkowie wraz z wnukami chętnie włączali się do wesołych tańców i pląsów. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom przygotowane przez siebie upominki oraz zaśpiewały piosenki, by podziękować za ich miłość i troskę.

  W niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia...

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • WOŚP

   11 stycznia 2015r. odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    25 wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie włączyło się do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka i z wielkim poświęceniem zbierało pieniądze na lepszą opiekę medyczną dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku. Uczniom naszej szkoły udało się zebrać 9930,08 zł.

     Opiekę nad uczniami sprawowali p. Renata Jagodzińska i p. Andrzej Pożarlik.

   

 • Poznajemy parki krajobrazowe Polski

  Czworo uczniów klas trzeci wzięło udział w  XIV edycji konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”, który odbył się 16 stycznia 2015 roku w Łodzi w Centrum Nauki i Sztuki przy Akademii Sztuk Pięknych. W skład drużyny reprezentującej naszą szkołę w etapie wojewódzkim weszli: Natalia Giemza, Paulina Jankowska, Natalia Święcicka oraz Filip Florczak. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się obszerną wiedzą ogólną dotyczącą ekologii, ochrony środowiska, geografii oraz szczegółowymi informacjami na temat Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Poświęcony czas na naukę opłacił się, ponieważ nasza drużyna zajęła III miejsce! Gratulujemy!

  Dodatkowo szczególne uznanie należy się Filipowi Florczakowi, który uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich osób, które przystąpiły do konkursu. Brawo!

  Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród mieszkańców gmin z terenu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz jego otuliny wiedzy o tutejszej faunie i florze. Spośród ponad 200 okazałych drzew, 42 figurują w rejestrze pomników przyrody. Do najpotężniejszych należą: dąb szypułkowy „Jarosław” w Byszewach, wiąz szypułkowy w Niesułkowie czy lipa drobnolistna w Poćwiardówce. Natomiast najcenniejszymi elementami fauny Wzniesień Łódzkich są płazy: traszka grzebieniasta i kumak nizinny, ptaki: muchołówka mała, pójdźka, trzmielojad oraz 12 gatunków nietoperzy, z których najrzadszy w Polsce jest obecny w parku – borowiaczek.

  Zachęcamy zatem do poznawania najbliższej okolicy, ponieważ mamy się czym pochwalić!

  Magdalena Świerczewska

 • Apel podsumowujący udział w konkursach uczniów ZS1

  22.01.2015r w naszej szkole odbył się apel, podczas którego rozdano nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia. A było tego bardzo dużo! Życzymy sukcesów w II półroczu. 

  A przed nami wymarzony czas ferii, który należy spędzać przede wszystkim bezpiecznie!

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  Anna Kamieńska "Babcia"

  Babcia to są miłe ręce,
  Książka, herbata słodka,
  Śmieszne słowa w dawnej piosence,
  Suknia dla lalki i szarlotka.

  Babcia to bajka, której nie znamy,
  Pudełeczka, perfumy, włóczka,
  Babcia to mama mojej mamy,
  A ja jestem wnuczka.

  Wiersz pt. "Dzień  Dziadka"  Wanda Chotomska

  Kto ci opowie o dawnych latach?

  Tych marzeń naoczny świadek.

  Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną

  opowie Ci, Twój dziadek

  Otworzy serce, kieszeń otworzy,

  podsunie czekoladę,

  z  twoich sukcesów zawsze się cieszy.

  Kto? No wiadomo - dziadek!

  A jak coś spsocisz, jak coś naknocisz,

  jak trzeba spytać o radę -

  to kto za uszy wyciągnie z biedy?

  Wiadomo, zawsze - dziadek.

  Więc wnuki proszą, żeby w kwiaciarniach

  kwiatów nie chować pod ladę.

  Dziadek ma święto!

  Kwiaty dla dziadka!

  Wiwat  niech żyje dziadek!

   

  Naszym babciom i dziadziusiom z okazji ich święta wszystkiego co najlepsze okraszamy pięknymi wierszami naszych polskich poetek.

 • Maski, czapki , kotyliony!!!

  Karnawałowy nastrój zagościł także w świetlicy. W ostatni piątek tj. 16.01.2015 roku odbyła się zabawa karnawałowa. Zapoczątkowało ją losowanie kotylionów wykonanych przez uczniów w świetlicy, a następnie szukanie pary do tańca z takim samym kotylionem. Potem rozpoczęły się tańce w samodzielnie wykonanych maskach. Dodatkową atrakcją była możliwość pomalowania twarzy;) Mamy nadzieję, że nastrój zabawy i radości zostanie z nami na dłużej.

   

  Zdjęcia w albumie fotograficzym

 • Marzycielska Poczta

  Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w tej akcji i napisali listy oraz zrobili kartki dla pięcioletniej, ciężko chorej Oliwki. Marzeniem dziewczynki jest posiadać koleżanki, ponieważ jest odrzucana przez rówieśników z powodu niepełnosprawności. Mamy nadzieję, że nasze listy i kartki choć na chwilę sprawią, że dziewczynka zapomni o samotności dnia codziennego.

 • Turniej piłki siatkowej klas gimnazjalnych

  Zakończył się turniej piłki siatkowej klas gimnazjalnych o mistrzostwo szkoły.

  Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach : dziewcząt, chłopców.

  Najlepszą drużyną w kategorii dziewcząt została klasa III A, która w finale pokonała klasę II C 2:0, natomiast w małym finale klasa II A okazała się lepsza od klasy II B wygrywając 2:0, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

  Ostateczna kolejność w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco;

  1. KLASA III A
  2. KLASA II C
  3. KLASA II A

   

  Do rywalizacji w finale chłopców przystąpiły trzy drużyny, dlatego też rywalizowały systemem każdy z każdym.

  W pierwszym meczu finałowym spotkały się klasy II C i klasa II A. Po zaciętym i wyrównanym meczu lepsi okazali się uczniowie z klasy II A pokonując swoich rówieśników 2:1.

  W następnym spotkaniu rywalizowali ze sobą uczniowie z klasy II C, którzy pokonali swoich kolegów z klasy III B 2:0. W ostatnim meczu finałowym decydującym o ostatecznej kolejności spotkały się klasy II A i III B. Po jednostronnym meczu chłopcy z klasy II A wygrali 2:0, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

   

  Ostateczna kolejność w kategorii chłopców;

  1. KLASA II A
  2. KLASA IIC
  3. KLASA IIIB

  Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy brali udział w turnieju.

  Dla najlepszym drużyn przygotowano pamiątkowe dyplomy, które wręczyła dyrektor szkoły.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • „Bayern wartet auf uns! – Bawaria czeka na nas!”

  Stowarzyszenie „Sukces-Młodzież -Stryków” działające przy Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie wspólnie z MKS „Zjednoczeni” Stryków rozpoczęło przygotowania do wiosennego wyjazdu do największego landu Niemiec, Bawarii. Wezmą w nim udział chłopcy trenujący w ramach drużyny juniorskiej 10-latków „Zjednoczonych”. Większość z nich jest też uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ZS Nr 1 w Strykowie. Wykorzystując kontakty członków stowarzyszenia, nauczycieli ZS Nr 1 w Strykowie zdobyte podczas realizacji projektu „Idzie Nowe!” (Erasmus+) udało się nawiązać współpracę z lokalnymi klubami sportowymi i zorganizować cykl meczy towarzyskich z młodymi piłkarzami z Bawarii. W programie wyjazdu przewidziano również zwiedzanie Monachium, w tym wizytę w siedzibie klubu Bayern Monachium, stadionie Allianz Arena i muzeum znanej wszystkim firmy motoryzacyjnej BMW.

  Oczywiście najważniejszą atrakcją wyjazdu będą spotkania z rówieśnikami z Niemiec, tak na gruncie towarzyskim jak i sportowym. Dla odnoszących sukcesy w rozgrywkach ligowych i turniejowych naszych chłopców możliwość rozegrania meczy z drużynami zza granicy będzie z jednej strony dużym przeżyciem ale i sportowym wyzwaniem. Będzie to także znakomita okazja do nawiązania nowych kontaktów, znajomości, wymiany i zdobycia nowych doświadczeń. Wizyta w Bawarii stworzy naszym chłopcom wspaniałą możliwość podszlifowania języka niemieckiego, którego naukę rozpoczęli w czwartej klasie i będzie „żywą” lekcją geografii o naszym zachodnim sąsiedzie. Zaś bezpośrednie kontakty z młodymi Bawarczykami to najlepsza lekcja otwartości, tolerancji i szacunku wobec innych narodów, kultur i religii.

 • „Wir fahren nach Berlin! – „Jedziemy do Berlina!”

  Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum Nr 1 w Strykowie uczestniczący w zajęciach „Landeskunde der D-A-CH-L-Länder”, odbywających się w ramach projektu „Idzie nowe!” (Erasmus+) mają ambitne plany!

  Postanowiono zorganizować wiosną 2015 roku wycieczkę do stolicy Niemiec - Berlina. W czasie tych kilku miesięcy poprzedzających wyjazd przed uczniami stoi wiele zadań.

  Młodzież zajmie się przygotowaniem strony merytorycznej pobytu w stolicy naszego zachodniego sąsiada, a także częściowo sprawami organizacyjnymi. Na kółku przygotują postery z najważniejszymi zabytkami i ciekawostkami Berlina, opracują trasę turystyczną zwiedzania miasta, zarezerwują (mailowo) termin wizyty w niemieckim parlamencie – Reichstagu, napiszą listy do informacji turystycznej Berlina i zdobędą informacje nt. zwiedzania Muzeum Pergamońskiego. W trakcie wyjazdu podejmą próbę pilotażu i częściowo będą pełnić funkcję przewodnika.

  Współorganizatorem wyjazdu będzie działające przy Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie Stowarzyszenie „Sukces-Młodzież-Stryków”. Zajmie się ono przygotowaniem konkursów i wystaw związanych z wyjazdem.

  Życzymy uczniom wytrwałości w realizacji zamierzonych celów, trzymamy kciuki za efekty pracy. Czekamy na relację z wycieczki!!!

 • Magiczne Jasełka

  Święta tuz, tuż i dlatego jak co roku w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyły się jasełka.
  Tym razem głównymi aktorami byli najmłodsi- dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy IB oraz IV szkoły podstawowej. Przeniesiono nas w świat dziecinnych wspomnień. Mogliśmy zobaczyć jak najmłodsi postrzegają święta Bożego Narodzenia. Zabawa muzyczna czyli taniec na lodzie do muzyki klasycznej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, recytacje uczniów klasy IB, taniec skrzatów, mikołajów z klasy IV, śnieżynek, gwiazdeczek i reniferów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pojawił się także Mikołaj, który obdarował dzieci smakołykami i posypał nas oczekiwanym śniegiem. Występ uświetnił także pokaz kolęd w języku migowym oraz w języku niemieckim. Poczuliśmy, iż święta zagościły w naszej szkole, gdyż tego dnia odbyły się wigilie klasowe. Każdy uczeń w gronie swoich kolegów i koleżanek miał okazję podzielić się opłatkiem i pośpiewać znane kolędy.

  Zapraszamu do obejrzenia wideorelacji z jasełek, linki poniżej

  http://youtu.be/RlngWfcyXBY

  http://youtu.be/o6yIS08heDc

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • Wizyta w fabryce bombek

  Jeszcze raz w fabryce bombek!

  18.12.2014r. tuż przed przerwą świąteczną wychowawczynie klas Ia, II i III zorganizowały dla swoich uczniów w ramach prezentu gwiazdkowego wyjazd do fabryki bombek.Uczniowie mieli okazję zapoznać się z cyklem produkcyjnym bombek choinkowych od „szklanej rurki” po dzieło sztuki zdobniczej.Wzięli również udział w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdabiali bombki, które potem zabrali ze sobą do domów.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • Numery alarmowe

  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy V omawiali treść artykułu : „ Mówi Brajan, pali się u mnie”. Tekst opowiada autentyczną historię chłopca, który dzięki znajomości numerów alarmowych uratował mieszkańców palącej się kamienicy. Niestety sam poniósł śmierć. Ten sześciolatek jest prawdziwym bohaterem! 

  Pamiętajmy, że znajomość numerów alarmowych może uratować ludzkie  życie. Uczniowie klasy V przypominają je na co dzień, nie od święta, choć może w ferworze przedświątecznych i sylwestrowych przygotowań mogą okazać się bardzo przydatne.

   

 • Zapachniało świętami w naszej grupie

  Niebawem święta, w związku  z czym  postanowiliśmy "ozdobić" naszą salę nie tylko choinką i piękną, betlejemską szopką ale także świątecznymi zapachami.
  We wtorek 16.12.2014r. oddział przedszkolny zaprosił do siebie mamę jednego z chłopców. Nasz wyjątkowy gość przyniósł kosz pełen pysznych, pachnących, samodzielnie wykonanych pierników. Z ogromnym zaangażowaniem zabraliśmy się
  do dekorowania ciasteczek: masą cukrową, czekoladkami, słodkimi i błyszczącymi koralikami, gwiazdeczkami oraz różnego rodzaju posypkami. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja przygotowania, a później samodzielne zabarwianie lukru. Dzieci bardzo chętnie kreśliły nim wzory na swoich pierniczkach. Przygotowanymi i pachnącymi piernikami udekorowaliśmy naszą choinkę i szopkę.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

   

 • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pt."Co się w mleku kryje?"

      Z wielką przyjemnością informujemy, iż dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy Ib zdobyły
  zaszczytne II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt." Co się w mleku kryje?". Celem konkursu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym roli nabiału w diecie dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych.
  Zadaniem uczestników konkursu było twórcze ukazanie wartości odżywczych zawartych w mleku. Dzieciom oraz wychowawcom: pani Patrycji Buczyńskiej- Wiśnik i pani Karolinie Figurze- Stajuda serdecznie gratulujemy.

   

 • Zapal Światło Wolności

  Uczniowie ZS nr 1 w Strykowie wzięli udział w  kampanii społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL. W ten sposób oddali hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego, ludziom, którzy byli wierni ideałom wolności, poświęcali swe życie w walce o  demokrację i prawdę.

  Tak wyglądały okna domów naszych uczniów:

  A to budynek szkoły:

  I nasza szkolna gazetka

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć