• Spotkanie profilaktyczne z Komendantem Policji w Strykowie.

  Dnia 8 lutego 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyło się spotkanie z Panem Komendantem  Krzysztofem Granosikiem na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zajęcia zostały przeprowadzone dla uczniów gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje prawne grożą za stosowanie przemocy, nieudzielenie pomocy ofierze, łamanie przepisów prawa (bójki, kradzież,  rozboje, substancje psychoaktywne). Poznali pojęcie cyberprzemocy oraz jak ją rozpoznać w sieci i gdzie uzyskać pomoc. Na koniec została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznego spędzania ferii.

  Mamy nadzieję, że takie spotkanie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa wśród uczniów Naszej Szkoły.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wystawa w Urzędzie Miejskim w Strykowie.

  Z przyjemnością zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac dzieci - uczestników konkursu świetlicowego

  „Projektujemy stroje karnawałowe”.

  Ekspozycję dziecięcych działań twórczych można od 08 lutego obejrzeć w Urzędzie Miejskim w Strykowie.

  Serdecznie dziękujemy Pani Annie Sasin Sekretarz Gminy Stryków za patronat nad wystawą.

 • Gimbal 2016.

  Niech żyje bal!
       Bo to życie to bal jest nad bale!

    Szalejcie aorty, ja idę na korty...

      Bo życie, bo życie to bal.”

  Agnieszka Osiecka

  Sobotni wieczór -6 lutego br. był wyjątkowym dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Wtedy to bowiem odbył się bal gimnazjalny -pierwszy bal w życiu naszych uczniów, który zorganizowany został przez ich Rodziców.

  Impreza zaczęła się popularnym tańcem ,,Polonezem”. W rytmie dynamicznego akompaniamentu nasza gimnazjalna młodzież (poprowadzona przez panią dyrektor Małgorzatę Dzieciuchowicz i wychowawcę klasy III c –p. Tomasza Wieczorkowskiego, którzy stanowili” pierwszą parę”) w nastroju powagi i skupienia pięknie odtańczyła tradycyjnego chodzonego. Zgromadzeni widzowie w osobach rodziców, członków rodzin, absolwentów, nauczycieli, nagrodzili wysiłek tancerzy gromkimi brawami i wielkim aplauzem. Nie ukrywano również wzruszenia.

  Warto nadmienić, że choreografami, którzy przygotowywali uczniów do tego występu były panie: Anna Fortuna i Aleksandra Królikowska.

  Część artystyczną stanowiła prezentacja multimedialna, która w zabawny i nieco sentymentalny sposób przeniosła zgromadzonych w czasy dzieciństwa obecnych trzecioklasistów. Panta rhei –wszystko płynie. Czas mija.  Bohaterowie balu oglądając prezentację zrozumieli, że wkrótce zakończą kolejny etap swojego życia i już niedługo wkroczą na pierwszy szczebel przygotowujący ich do dorosłości, którym będzie rozpoczęcie szkoły średniej.

  Po pokazie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Monika Jędrzejczak zaprosiła zgromadzonych do wspólnej zabawy w przepięknej scenerii, którą stanowiła w tym roku czerń i biel. Sala gimnastyczna naszej szkoły w ten niezwykły wieczór przemieniła się w szachownicę, na której były różne pionki, także król i królowa. W tym miejscu  przytoczyć złotą myśl: „Niech figura pionkiem nigdy nie pomiata, czasem zwykły pionek da królowi mata". Tak więc podczas uroczystości królowałą czerń i biel –nie tylko w odniesieniu do dekoracji; kolory te były widoczne również w strojach naszych gimnazjalistów.

  Bal zakończył się o godzinie 23.00. Uczniowie byli zmęczeni, niektórzy narzekali na bolące nogi, ale wszyscy byli bardzo, bardzo zadowoleni. I w takich radosnych nastrojach wrócili (pod opieką rodziców) do domów.

  Dedykacja dla wszystkich uczestników balu gimnazjalnego (od wychowawców):

  "O, jakaż to chwała być królem nie z tytułu dziedzictwa tronu i nie z przypadku elekcji,

   lecz z mocy swego rozumu .... "

  A. I. Kuprin

 • Dzień Babci i Dziadka w klasie IIB SP.

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechu, wzruszeń, łez i radości. W dniu 22 stycznia 2016r uczniowie kl IIB SP wraz ze swoją wychowawczynią Patrycją Buczyńską- Wiśnik zaprosiły babcie oraz dziadków do szkoły na występ artystyczny, aby w szczególny sposób okazać bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Do życzeń dołączyła się wychowawczyni oraz pani w-ce dyrektor Renata Walczak. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na zakończenie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Projektujemy stroje karnawałowe”

  Drodzy młodzi projektanci, oto finał konkursu świetlicowego

  „Projektujemy stroje karnawałowe”

  Obrodziły pomysły na niecodzienne stroje, a ponieważ w karnawale wszystko jest możliwe, komisja zespołu świetlicowego pod patronatem Pani Dyrektor, po burzy mózgów wyłoniła najciekawsze propozycje. Tym razem uczniowie szkoły podstawowej wykazali się pomysłowością w zakresie form i użytych materiałów.
  Oto nagrodzeni za oryginalność i samodzielność:
  szkoła podstawowa
  I miejsce
  Amelia Marczak  klasa Ib
  Lena Prusinowska klasa 0
  II miejsce
  Aleksandra Jędrzejczak klasa IIa
  Julia Sujczyńska klasa III
  IIImiejsce
  Oliwia Świętoń-Maciak klasa IIb

  Wyróżnieni za oryginalność
  Maria Przybysz klasa IIa
  Krzysztof Strasik klasa Ib.

 • Bal Karnawałowy.

  W dniu 1 lutego 2016r w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Wszystkie dzieci były ciekawie przebrane. Wspaniałej zabawie towarzyszyła muzyka i różnorodne konkursy. Każdy uczestnik balu mógł zjeść coś słodkiego, gdyż rodzice naszych uczniów przygotowali na ten dzień słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się fantastycznie. Z  niecierpliwością czekamy na bal w przyszłym roku.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Słowniczki slangu uczniowskiego.

  Kto jeszcze nie wie, czym jest gała, dzida, kim jest belfer czy Dżepetto, musi przeczytać Słowniczki slangu uczniowskiego, napisane przez klasę V w ramach projektu z języka polskiego.

  Zapraszamy na II piętro.

 • Czytanie jest słodkie!

  Jakże inaczej można powiedzieć gdy czyta się o rzece czekolady, pałacach czekoladowych, pralinach i batonach? Mowa oczywiście o lekturze „ Charlie i fabryka czekolady”, lekturze klasy IV. Książka oczywiście nie namawia do jedzenia słodyczy, a do posłuszeństwa względem rodziców, kulturalnego zachowania, umiaru w jedzeniu. Kto nie zna historii Charliego Bucketta i pana Willego Wonki musi koniecznie ją wypożyczyć!

  Klasie IV i V czytał tę książkę pan Walak, tata naszego kolegi Kuby. Pan Walak jest z wykształcenia chemikiem, który obecnie prowadzi cukiernię i o słodyczach i czekoladzie wie bardzo duuużo. Chętnie też dzielił się tą wiedzą.

  Po pierwsze dowiedzieliśmy się, że nasz lektor nie lubi czekolady! Po drugie: wiemy, że czekolada składa się z pięciu składników: kakao, masła kakaowego, które jest tak twarde, że trzeba je kroić piłą, wanilii, tłuszczu, cukru. Po trzecie: prawdziwą czekoladę wyrabia się ok. 24 godzin. Po czwarte: kosztuje około 100 złotych! Hm...

  To było bardzo ładne czytanie i nasze kolejne doświadczenie w ramach projektu „ Cała Polska czyta 20 minut dziennie, codziennie, my też”, które przygotowały dla nas p. Ciesielska, p. Pietrasik, p. Korona- Sochaczewska.

 • „W tajemniczym świecie krasnali”

  W dniu 26 stycznia 2016 r odbył się wyjazd do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Zgierzu na przedstawienie muzyczne „W tajemniczym świecie krasnali”. Spektakl mogły obejrzeć dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy IA, IB, IIA i IIB. Przedstawieniu towarzyszyły zabawy z muzyką i różnorodne konkursy.

 • Warsztaty ekologiczne.

  W środę 27 stycznia oraz w czwartek 28 stycznia dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum odbyły się warsztaty ekologiczne w temacie: „Odpady opakowaniowe. Cykl życia produktu”. Były one przeprowadzone  w ramach realizacji projektu „Mówmy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu”, a skierowane do uczniów szkół przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

  Przemiła pani Małgosia, podczas dwugodzinnych warsztatów przedstawiła nam cykl recyklingu „Od butelki do kołderki”, przypomniała gdzie należy wyrzucać baterie. Odpowiedziała na pytania: „Dlaczego żarówki nie można wrzucać  do pojemnika na szklane odpady, a tapety do pojemnika na kartony”. Wspólnie ustaliliśmy co to jest kompost. Wszystkie informacje były bardzo ciekawe, ale największą frajdę sprawiło nam zdobienie ekologicznych toreb, oczywiście z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska barwników. I tak,  podczas łączenia przyjemnego z pożytecznym powstały „opakowania przyjazne środowisku”: śliczne torby (do podziwiania w Galerii zdjęć).

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Rodzicu, czytaj dzieciom książki!

  W dniu 27.01.2016r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla rodziców uczniów klas I-VI. Dlaczego warto czytać dzieciom? Co daje im czytanie książek? Czy to tak samo ważne, jak rozwój fizyczny? Na te i wiele innych pytań, dotyczących czytania książek dzieciom, rodzice mogli dowiedzieć się podczas prezentacji przedstawionej przez panią bibliotekarkę Marzenę Ciesielską oraz uczniów współprowadzących Zuzannę Progę uczennicę klasy VI i Bartosza Głowackiego ucznia klasy IV.

  Do czytania dzieciom zachęcał także  nasz gość, pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej - Marzena Rusek.

  Rodzice mogli także wysłuchać ciekawej interpretacji wierszy przygotowanych przez uczniów współprowadzących spotkanie.

  Na koniec spotkania postawiliśmy przed rodzicami zadanie do wykonania. Otrzymali dwa wiersze, które mieli przeczytać w sposób zaskakujący, ciekawy dla  słuchaczy.

  Najważniejsze informacje dotyczące: W jaki sposób należy czytać dzieciom?, Jakie książki wybierać? zostały zawarte w przygotowanej ulotce, którą dostał każdy rodzic.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w naszej prelekcji, która była jednym z elementów realizowanego w naszej szkole projektu „ Cała Polska czyta dzieciom-MY też!”

  "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.„

  Wiesława Szymborska

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Cóż to był za bal...

  Kończy się karnawał. Z tej okazji  uczniowie klas IV, V, VI  ZS Nr 1 pod opieką nauczycieli spotkali się by wspólną zabawą zakończyć czas karnawału. Niektórzy byli wprost nie do poznania: pirat, superman, laluś, księżniczki, Indianka i wiele, wiele innych postaci, które przybyły do auli szkolnej.

  O tym, że zawsze i wszędzie można czytać wiedzą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas lekcji czytają zazwyczaj uczniowie, ale że karnawał to czas odwrócony, na balu czytały nauczycielki. P. Ciesielska, p. Dyszerowicz, p. Karasińska i p. Korona- Sochaczewska , które wcieliły się w postaci „Opowieści z Narnii”.

  Później było lepienie bałwana (z przeczytanych gazet, bo akurat nam śnieg stopniał), dyktando w biegu ( słownictwo zimowe), które wygrała klasa VI. A następnie zrobiło się baaaardzo romantycznie... i odbyła się zabawa „ Randka w ciemno”, przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dużo śmiechu!

  Wreszcie nadszedł czas na tańce. Pląsom nie było końca. Szkoda, że bal karnawałowy jest raz w roku.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Cała Polska czyta dzieciom - My też!

  Pod taki hasłem w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, który jest jednym z elementów rządowego programu „ Książka naszych marzeń”. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów klas 0-VI szkoły podstawowej. Podczas cotygodniowych spotkań, zaproszeni goście czytają dzieciom książki oraz opowiadają o zawodzie jaki wykonują.

  Dzisiejszy gość, tata Andrzejka i Krzysia, czytał nam urocze opowiadanie o psie-detektywie, który rozwiązywał tajemnicze zagadki w lokalnej zwierzęcej społeczności. Pies Tytus był przyjacielski, a jako inteligentny, bystry obserwator dostrzegał oraz łagodził konflikty kocich urwisów.

  Opowiadanie ”Tytus w cyrku”  napisała Joanna Olech. Ciekawa interpretacja i niezwykła opowieść o zawodowych przygodach i sukcesach naszego gościa wzmocniła w nas przekonanie, że warto uczyć się dobrze i skupić swoją uwagę na nauce języków obcych.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Kochanym Babciom i Dziadkom- STO LAT!

  Piątek 22 stycznia był dla uczniów klasy I b Szkoły Podstawowej szczególnym dniem. Dzieci zaprosiły bowiem do szkoły wyjątkowo ważnych gości - ukochane Babcie i Dziadków.

  Impreza miała miejsce w auli szkolnej, gdzie wszystkich przybyłych powitała wychowawczyni klasy- Teresa Kacprzak. Mali artyści wystąpili z okolicznościowymi wierszykami i piosenkami, które wywołały łzy wzruszenia u wdzięcznej publiczności. Po występie wnuczęta zaprosiły swoich gości do klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie zostali też obdarowani własnoręcznie przez dzieci wykonanymi upominkami.

 • Zajęcia w zaprzyjaźnionej bibliotece publicznej

  W roku szkolnym 2015/2016 wśród kierunków realizacji polityki oświatowej państwa znalazło się m.in. rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

  Gminna Biblioteka  Publiczna w Strykowie proponuje bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, w której uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Są one okazją, aby poznać instytucje związane z książką na terenie miasta. Panie bibliotekarki w sposób ciekawy poprowadziły zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I i II gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się o rodzajach słowników i encyklopedii, nauczyli się z nich korzystać we właściwy sposób, a także zapoznali się z katalogiem alfabetycznym i rzeczowym. Po zajęciach, każdy z uczniów otrzymał krzyżówkę do rozwiązania, która była podsumowaniem zajęć.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Czytam sobie w bibliotece”5

  „Czytam sobie w bibliotece” to projekt skierowany do najmłodszych czytelników – uczniów klas 0-III. Cotygodniowe czytanie książek przez bibliotekarkę  ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci.

  A oto ciąg dalszy przygód z czytaniem.

  Jeśli lubicie się śmiać, to przeczytajcie tę książkę. Jest po prostu fantastyczna!  

  Tak stwierdzili uczniowie klas IIa i IIb , którzy jej słuchali podczas cotygodniowych spotkań z panią bibliotekarką.

  Do domu Mai i Filipa listonosz przynosi paczkę. Niby nic nadzwyczajnego, jednak paczka jest zaadresowana do Potworaka! A kim jest Potworak? Szybko okazuje się, że to zabawny kosmita, który postanowił spędzić wakacje na pewnej dzikiej, prymitywnej planecie... Maję, Filipa i ich bliskich czeka wiele niespodzianek. Przecież są do wizyty Potworaka zupełnie nieprzygotowani! Nie mają ani słonych przymulów, ani dmuchanych powijańców, ani poprztykańców do gry w bososzczęki. Na szczęście Potworak przyjechał na krótko – dostał tylko dwa lata urlopu…

  Prace uczniów kl. IIb przedstawiające Potworaka można obejrzeć albumie fotograficznym.

   Uczniowie klasy Ib i Ia  wysłuchali opowiadania z książki pana Zbigniewa Dmitroca pt. „Baba Jaga na deskorolce”.

  Zabawna historyjka o współczesnej Babie Jadze, właścicielce imponującej miotły, która służy staruszce nie tylko do sprzątania, lecz także, co oczywiste, do latania.

  Przygodę o mały niedowartościowany chłopcu, który  oswaja wielkiego diplodoka z muzeum swoją kanapką z sałatą i pomidorem wysłuchali uczniowie klasy IIa i IIb. Polecamy tę książkę napisaną przez panią Joannę Jagiełło pt. „Oko w oko z diplodokiem”

  Nasi najmłodsi czytelnicy dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały opowiadania pana Kamila Polaka pt. „Bałwanek”, a następnie pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające bałwanki.

  Uwielbiane przez wszystkich opowiadania o swetrze w kaczuszki, wyścigach wózków w nowym sklepie i zabawie w prawdziwy cyrk to opowiadania z książki J.Sempe i R.Gościnny pt. „Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów” wysłuchali uczniowie klasy III. Było dużo zdrowego śmiechu!!!

  W albumie zdjęć zamieszczone zostały prace dzieci, które wykonały ilustracje do wysłuchanych  opowiadań.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Cała Polska czyta dzieciom – My też!

  Pod taki hasłem w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, który jest jednym z elementów rządowego programu „Książka naszych marzeń”. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów klas 0-VI  szkoły podstawowej.  Podczas cotygodniowych spotkań, zaproszeni goście czytają dzieciom książki oraz opowiadają o zawodzie jaki wykonują.

  Dzisiaj, 21 stycznia 2016 naszym gościem była pani Jolanta Skierska, która przeczytała nam ciekawą legendę „Wars i Sawa”, która opowiada o historii powstania nazwy stolicy Polski- Warszawy.

  Słuchaliśmy w skupieniu baśni o wielkiej miłości Warsa i Sawy, których uczucie stało się przyczyną powstania wielkiego miasta, a nazwa Warszawa mogłaby mieć wspaniałą genezę powstania gdyby legenda mogła być prawdą.

  Pani Jolanta Skierska opowiedziała nam o zaangażowaniu w wychowanie swoich dzieci oraz o swoim zawodzie sprzedawcy samochodów w salonie sprzedażowym, czym zaskoczyła większość dziewczynek i chłopców. Okazało się, że temat motoryzacji może być bliski wszystkim z nas.

  Gorąco podziękowaliśmy pani Jolancie za spotkanie.

 • Super wycieczka.

  19.01.2016 r. uczniowie klasy III SP byli na wycieczce w muzeum filmu animowanego „Se-ma-for” w Łodzi. Obejrzeliśmy oskarowy film pt. „Piotruś i wilk”, zwiedzaliśmy muzeum- dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji nt. animacji i pracy animatorów. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach i bawiliśmy się w animatorów. Super zabawa. Zachęcamy do odwiedzania muzeum. Naprawdę warto!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Baśń o dwunastu miesiącach”.

  Dnia 21 stycznia mieliśmy przyjemność gościć Studio Artystyczne Arlekin. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III obejrzeli spektakl pt. „Baśń o dwunastu miesiącach”. Historia opowiada losach o miłej Zosi, której macocha z córką zazdrosne są o jej urodę

  i sympatię sąsiadów. Pod byle pretekstem wysyłają one biedną sierotę na mróź, aby już nigdy nie wróciła. Tymczasem Zosia poznaje nieoczekiwanych pomocników – dwunastu braci. Dzięki temu spotkaniu sierotka może wrócić do domu, a dzieci w ciekawy i zabawny sposób dowiadują się, czym charakteryzują się poszczególne pory roku. Jest to pouczająca baśń

  o tym, że grzeczność i dobre serce zostaje wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotka nas kara.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”.

  Kolejny raz mogli przekonać się o tym wszyscy, którzy obejrzeli spektakl „ Polskiego legendy” w wykonaniu Teatru Młodego Widza z Wolimierza.

  Na pewno przekonali się o tym uczniowie klas IV-VI, którzy w dniu 18.01.2016r obejrzeli przedstawienie. Nie spodziewali się, że zamiast postaci historycznych lub legendarnych zobaczą młodych ludzi z telefonami komórkowymi w ręku, modnie ubranymi i zafascynowanymi swoim polsko- amerykańskim kolegą Chrisem. No, nie wszyscy na szczęście! Ci, którzy znają wartość kultury polskiej stworzyli fabularną grę komputerową na podstawie legend polskich. Chris przeszedł aż do poziomu piątego i ogłosił wyższość polskich legend nad legendą Coca- coli, a w ogóle to stwierdził, że jest Krzyśkiem, nie chce wracać do Ameryki, no i zakochał się w Marysi.

  To w telegraficznym skrócie!

  Oprócz tego fantastyczne kukły, czyli lalki, rekwizyty, efekty specjalne, muzyka i wiele innych atrakcji! A najważniejsza nauka przez wyśmienitą zabawę.

  Warto jeździć do teatru!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć