Nawigacja

 • "Zbieraj z klasą".

  Nasza szkoła rozpoczęła akcję proekologiczną zbiórki zużytych baterii i akumulatorów przenośnych "Zbieraj z klasą" pod patronatem firmy Remondis Electrorecycling, której opiekunem jest pani Adriana Pietrasik. Do szkoły można przynosić baterie oraz akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego. Pudło przeznaczone do zbiórki znajduje się w bezpiecznym miejscu w przedsionku na holu głównym.

  ZUŻYTE BATERIE - CO DALEJ?

  Polacy rocznie zużywają ok. 290 milionów jednorazowych baterii, zawierających metale ciężkie (ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć), które nie ulegają neutralizacji i redukcji oraz szkodliwe substancje takie jak lit i mangan. Baterie mają bardzo krótki żywot i szybko trafiają do kosza, a uwalniane z nich metale ciężkie oraz cały szereg substancji toksycznych lub żrących wchodzących w skład baterii stanowią poważne zagrożenie.

  90% baterii używanych w Polsce to baterie jednorazowe, najczęściej to baterie cynkowo-manganowe. Baterie alkaliczne są jeszcze w Polsce stosowane stosunkowo rzadko w porównaniu do innych krajów europejskich. Bez względu na fakt, iż używane w Polsce baterie w zależności od ich rodzaju, zawierają różną ilość substancji szkodliwych dla środowiska, należy zbierać wszystkie zużyte baterie i przekazywać je do punktów selektywnej zbiórki, gdyż niezależnie od ich składu chemicznego, ich wpływ na nasze życie i zdrowie nie jest obojętny. Odzyskanie baterii i ich odpowiednie przetworzenie jest możliwe tylko po oddzieleniu ich od strumienia pozostałych odpadów komunalnych.

  WSZYSTKIE BATERIE SĄ ODPADAMI NIEBEZPIECZNYMI

  Wiele niebezpiecznych dla środowiska baterii kończy swój żywot na śmietniku, ponieważ tylko niektórzy z nas segregują odpady w swoich gospodarstwach domowych. Fakt ten często wynika z niewiedzy na temat prawidłowego postępowania z różnymi odpadami komunalnymi oraz braku świadomości o szkodliwości baterii dla środowiska naturalnego. Traktując wszystkie baterie i akumulatory jako odpady niebezpieczne uchronimy siebie i środowisko naturalne od ich szkodliwego wpływu.

  TWOJE POSTĘPOWANIE MA OGROMNE ZNACZENIE

  Wystarczy jedynie:

  1. Oddzielać wszystkie baterie od pozostałych odpadów.
  2. Pamiętać o bateriach ukrytych w różnych przedmiotach.
  3. Regularnie odnosić zużyte baterie do punktów zbiórki zużytych baterii.
 • Gazeta nie tylko do czytania...

   

  Uczniowie klasy IV na zajęciach technicznych wcielili się w projektantów mody i modeli prezentując stroje na różne okazje wykorzystując makulaturę.

 • Wycieczka do fabryki bombek.

  Już niedługo święta Bożego Narodzenia, dlatego dzieci z oddziału "0" i klasa Ib Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem zwiedzili miejsce, gdzie powstają nasze piękne, polskie ozdoby świąteczne. Uczniowie mogli zobaczyć produkcję wytwarzania bombek, ich malowania oraz ręcznego dekorowania. Na koniec uczniowie mogli sami ozdobić swoje bombki z własnym imieniem, które później zabrali do domów.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Lekcja kredą kreślona w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

  14 listopada 2014r uczniowie kl Ib Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wraz ze swoja wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik postanowili stworzyć na dziedzińcu szkolnym własną krainę zwierząt na "k" tylko po to, aby urozmaicić lekcję i lepiej przyswoić nowo poznaną literę "k". Powstały więc: koty, kury, krokodyle, konie i inne kolorowe zwierzęta. Dzieciom bardzo podobała się ta forma zajęć, będziemy więc częściej malować szkolny dziedziniec.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wycieczka do Warszawy.

  W dniu 12 listopada 2014r uczniowie klasy Ia, Ib i III wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pt "Mały Książę" w teatrze Roma. Następnie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na obiad. Następnym punktem wycieczki, na który najbardziej niecierpliwie czekali uczniowie było wejście na stadion narodowy. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda szatnia piłkarzy, miejsce spotkań sportowców z dziennikarzami czyli salę konferencji pasowej a także trasę przejazdu autokarów z piłkarzami. Wszyscy mieli okazję usiąść na stadionowych krzesełkach a także przeszli egzamin z kibicowania. Zmęczeni ale zadowoleni po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

  Zdjącia w Albumie fotograficznym.

 • Gwoździe nie tylko na budowie...

  Prace uczniów klasy III gimnazjum wykonane na zajęciach technicznych można oglądać w Albumie fotograficznym.

 • Kreatywność to nasz świat!

  Konstrukcje rzeźbiarskie z różnych materiałów, wykonane przez uczniów kl I D na zajęciach artystycznych.
  "Magiczne Drzewo"- Rynkiewicz Gabriela, Milczarek Jakub
  "Lampa" - Julia Prusinowska
  "Wiszące wazony" - Kamila Rogulska
  "Wodny wąż" - Kacper Olszewski
  Zdjęcia można oglądać w albumie fotograficznym.
 • Góra Grosza.

   

  Nasza szkoła bierze udział w szlachetnym przedsięwzięciu jakim jest akcja Góra Grosza. To w świetlicy szkolnej do specjalnie zrobionych puszek można wrzucić symboliczny grosz. Zapraszamy wszystkich do udziału, ponieważ nic tak nie uzdrawia duszy jak pomoc innym, a w tym przypadku nasza pomoc trafi do dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Zbiórka trwa do 05.12.2014 r.

 • "Dzieje Polski pieśnią malowane".

  Pod tym tytułem odbył się w ZS Nr 1 w Strykowie niezwykły koncert pieśni patriotycznej. Jak wiadomo, począwszy od bitwy pod Grunwaldem, walczącym, pieśń towarzyszyła zawsze (wówczas "Bogurodzica"), ponieważ pieśnią można wyrazić miłość, dumę, odwagę. Pieśń zagrzewała też do walki.
  Dlatego 07.11.14r by uczcić Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie oraz nauczyciele(!) śpiewali piękne polskie pieśni patriotyczne podczas uroczystego apelu. Wszyscy spowici byli w barwy narodowe, błyszczały kotyliony, powiewały flagi. Rozpoczęli nauczyciele, którzy zaśpiewali pieśń o małym, ale jakże dzielnym rycerzu. Kolejne klasy zaprezentowały klasyczne żołnierskie szlagiery po " Dziewczynę z granatem". W sumie usłyszeliśmy 19 pieśni.
   Cześć tym, którzy walczyli, byśmy teraz w polskiej szkole mogli śpiewać i mówić w języku polskim!

  Nasza rola w czasie pokoju jest bardzo skromna: wywieśmy flagę, bądźmy dumni z dokonań przodków i śpiewajmy ile tchu w piersi.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Nietypowa lekcja wychowania fizycznego?!

  W nowym roku szkolnym ruszamy z pełną werwą i ogromnymi chęciami w aktywność fizyczną. „W zdrowym ciele zdrowy duch” takie hasło  i słońce przyświecało  nam  podczas „nietypowej” lekcji wychowania fizycznego.

  Nietypowej?

  Nie, od tego roku w zupełnie „normalnej” lekcji wf, ponieważ dzięki inicjatywie nauczycieli wychowania fizycznego wprowadzona została nowa dyscyplina sportowo- rekreacyjna w ZS Nr 1 w Strykowie. Uczniowie dzięki wędrówkom po okolicy będą mogli usprawniać się i poznać walory regionu .

  Zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej.

  Więcej informacji na temat Nordic walking w zakładce Sportowe newsy.

  Przygotowaliśmy wersję w języku polskim i języku angielskim.

  Do zobaczenia na szlaku!

 • „Dziady”.

    Dnia 4 listopada 2014 r. klasy drugie naszego gimnazjum pojechały do Teatru Muzycznego  w Łodzi, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl „Dziady” będący inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza. Reżyserem spektaklu był Stanisław Miedziewski.

    Przesłanie „Dziadów” okazało się trudne w odbiorze, szczególnie dla ludzi młodych, dla których język sztuki jest często niezrozumiały, dlatego tez po przedstawieniu wywiązała się dyskusja dotycząca spektaklu i przesłania dramatu, w wyniku której uczniowie doszli do wniosku, że  w widma próbują przestrzec żyjących przed najczęstszymi i najcięższymi grzechami, jakie popełnia człowiek. Próbują uświadomić, że wina zawsze kończy się karą, która jest cięższa lub lżejsza, w zależności od popełnionego czynu a także sugerują nam, że powinniśmy starać się pomagać bliźnim.

 • Konkurs dla gimnazjalistów.

  „Koło Sztuk Niezwykłych" ogłasza konkurs na projekt napisu i logo. Regulamin znajdziecie w zakładce Uczeń Zdolny, podzakładka Koło Sztuk Niezwykłych.

  Zapraszamy do udziału.

 • Koło Sztuk Niezwykłych.

  Łódzkie historie niezwykłe - zaproszenie2_info2014.pdf

 • "Książka za jeden uśmiech".

  W listopadzie nasza szkoła bierze udział w akcji "Książka za jeden uśmiech". Uczniowie i nauczyciele  w ramach akcji  będą mogli przekazać książki dla wychowanków łódzkich domów dziecka oraz wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

  Kosze na książki znajdują się siedzibach partnerów oraz w fabryce Corning Optical Communications, który jest organizatorem akcji. W naszej szkole kosz na  dary ksiązkowe jznajduje się w bibliotece szkolnej.

  Zapraszamy! Podzielcie się książką :) 

 • II m-ce w Ogólnopolskim Konkursie „Dzieciaki Mleczaki” dla klasy Ib.

   

  Konkurs adresowany był do pierwszych klas szkół podstawowych. Zadaniem było wykonanie zdjęcia, które ukaże jak dzieci czerpią energię z mleka i produktów mlecznych do codziennej aktywności fizycznej. Klasa Ib wraz ze swoją wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik zajęła II miejsce.

  Gratulujemy!

  Zdjęcie można oglądać w zakładce Uczeń zdolny - podzakładka Sukcesy - plik 03-11-2014.pdf

 • Pamiętamy...

  W dniach poprzedzających Uroczystosc Wszystkich Swiętych częsciej niż zwykle odwiedzamy cmentarze. Jest to element naszej tradycji związanej z pamięcią o zmarłych.

  Grupa uczniów z klasy III i II naszej szkoły uczęszczających na religię katolicką i mariawicką pod opieką p. Małgorzaty Komorowskiej oraz społecznosc uczniowska gimnazjum z opiekunem p. Maciejem Woźniakiem i p. Małgorzatą Wnuk wybrała sie na cmentarz. Uczniowie zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy. Pamiętali również o zmarłych nauczycielach. Zapalili również znicz na grobie Marii Piotrowiczowej. Przed powrotem do szkoły odmówili wspólne modlitwy.
 • Popołudnie z fantastyką!

  Mamy fantazję, spędzamy popołudnie z fantastyką!

  Dnia 30.10.2014
  Uczniowie samorządu uczniowskiego Sp Nr 2 zorganizowali "Popołudnie z fantastyką". Elementy fantastyczne towarzyszą wielu utworom, które omawiamy w klasach IV-VI.
  Towarzyszyły nam zatem: wróżki, magowie, czarodzieje.
  Dyskotekę poprzedziły liczne konkursy i zabawy z jabłkami w roli głównej, bo jabłuszka to samo zdrowie!
  Było fantastycznie.
  Zdjącia w Albumie fotograficznym.
 • Podróż do UFOLANDII.

  Dnia 22 X 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z koleżankami i kolegami z klasy Ia SP wyruszyły w kosmiczną podróż do UFOLANDII.

  Atrakcje czekające na dzieci w sali zabaw okazały się bardzo miłą niespodzianką. Wspólna zabawa dostarczyła im mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci sprawdzały swoje umiejętności fizyczne i kondycyjne.
  Dużym zaskoczeniem była "podniebna dyskoteka"  rytmie największych współczesnych przebojów w sali UFO DISCO.
  Będziemy bardzo miło wspominać te godziny beztroskiej zabawy...
 • Próbny klasy szóstej.

  Dnia 28.10.2014 roku  uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. 

  Łatwo nie było: język polski, matematyka, język angielski, czyli prawdziwa gimnastyka umysłu.
  Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
 • "MISTRZ Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2014".

  Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczniowie kl II naszej szkoły Antonina Pawlak i Sebastian Szklarek w dniu 18.10.2014 r. zajęli I miejsce w powiatowym konkursie sprawnościowym i wiedzy o bezpieczeństwie. Tym samym zdobyli tytuł  "MISTRZ Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2014". Do konkursu dzieci przygotowywała wychowawczyni kl II Renata Tomczak

  Gratulujemy sukcesu!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć