Nawigacja

 • Wycieczka do Centrum Nauki.

  W dniu 8.04.14r. dzieci z kl. I i III SP Nr 2 w Strykowie pojechały na wycieczkę do stolicy Polski. Zwiedziliśmy Stare Miasto, które przywitało nas cieplutkim wiosennym słońcem, którego promienie odbijały piękno zabytkowych kamieniczek.

  Następnie pojechaliśmy do niezwykłego muzeum, w którym wszystkie eksponaty są interaktywne – czyli Centrum Nauki ,,Kopernik”. Uczniowie poprzez zabawę dowiedzieli się wielu pożytecznych  rzeczy z zakresu nauk przyrodniczych. Zachwytom i  radości nie było końca.

  Po pełnym wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Strykowa.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Konkurs Wielkanocny pt.„Pisanki, drapanki, kraszanki, oklejanki”

 • Konkurs ,,Czego uczy nas papież Franciszek?’’

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w konkursie "Czego uczy nas papież Franciszek?" organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie pracy plastycznej. Uczniowie klas IV-VI mieli przygotować prezentację multimedialną. Udział w konkursie zaowocował sukcesem. Andrzej Strasik uczeń klasy II naszej szkoły zajął I miejsce w swojej kategorii. Prezentujemy zwycięską pracę Andrzeja. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu.

   

 • „W krainie wierszy Juliana Tuwima”.

  Dnia 3.04. 2014r uczennice kl. III Oliwia Orłowska i Agata Popławska  wzięły udział w Gminnym Konkursie Literackim pod hasłem "W krainie wierszy Juliana Tuwima”.

  Dziewczynki prezentowały swoją wiedze oraz umiejętność recytacji i prezentacji poezji jednego z  najwybitniejszych polskich poetów. Uczennice godnie reprezentowały szkołę zajmując II miejsce.

  Laureatką gratulujemy!!!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.   

 • Sprawdzian szóstoklasisty.

   

  Dnia 1. O4.2014 szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu. W ten dzień w ciągu 60 minut musieli się wykazać umiejętnościami  matematycznymi oraz tymi z języka polskiego. Uczniowie wyszli po sprawdzianie pełni entuzjazmu. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

 • "Pola Nadziei".

  Pola Nadziei" to ogólnopolska kampania, której motywem przewodnim jest żonkil-symbol nadziei, solidarności z chorymi na raka. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów. W przypadku szkół ze Strykowa, pieniądze zebrane  przez wolontariuszy podczas kwesty ulicznej w dniu 29 marca 2014 r., w kwocie 2634,36 zł, przeznaczone zostały na budowę Stacjonarnego Ośrodka Hospicyjnego dla dorosłych w Zgierzu.

  Akcja "Pola Nadziei" polega na rozdawaniu przez wolontariuszy żonkili przechodniom z jednoczesną zbiórką pieniędzy do puszek.

  Liczymy na to, że praca wolontariuszy naszej szkoły ( w tym roku 39 osób) poszerzy świadomość mieszkańców Strykowa i okolic na temat idei hospicyjnej.

  Opiekunką wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie była pani Renata Jagodzińska przy wsparciu katechetki - pani Małgorzaty Komorowskiej.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Coca Cola Cup 2014.

  Dnia 27.03.2014r na Orliku w Strykowie odbyła się I runda eliminacji Coca Cola Cup 2014. W turnieju wzięły udział reprezentacje Gimnazjum Stryków, Gimnazjum Gieczno, Gimnazjum Sportowe Głowno i Gimnazjum Miejskie Głowno.

  Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Najlepszą drużyna turnieju okazało się Gimnazjum Stryków, które pokonało wszystkie reprezentacje zdobywając komplet 9pkt.

  Wyniki I etapu eliminacji:

  1kolejka:
            Gimnazjum Miejskie Głowno – Gimnazjum Gieczno   6:1

            Gimnazjum Sportowe Głowno – Gimnazjum Stryków   0:4

  2 kolejka:

            Gimnazjum Miejskie Głowno – Gimnazjum Sportowe Głowno   6:0

            Gimnazjum Gieczno – Gimnazjum Stryków   2:3

  3 kolejka:

            Gimnazjum Gieczno – Gimnazjum Sportowe Głowno   6:2

            Gimnazjum Miejskie Głowno – Gimnazjum Stryków   3:4

  Tabela końcowa:

  1. Gimnazjum Stryków   9pkt   11-5
  2. Gimnazjum Miejskie Głowno   6pkt   15-5
  3. Gimnazjum Gieczno   3pkt   9-11
  4. Gimnazjum Sportowe Głowno   0pkt   2-16

            Najlepsza drużyna awansowała do II etapu eliminacji. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Bartosz Zieliński ze Strykowa, zdobywca 6 bramek.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Wieś w poezji”.

  Mamy zaszczyt poinformować, iż uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wieś w poezji”, który odbył się w Koźlu dnia 27.03.2014.

  Anna Zaczyńska z klasy IV zajęła I miejsce;

  Emilia Ślawska z klasy IV zajęła II miejsce;

  Natalia Szubert z klasy IV dostała wyróżnienie.

  Dziewczęta zmierzyły się z trudną poezją: romantyka Adama Mickiewicza ( Epilog do „Pana Tadeusza”); pozytywistki Marii Konopnickiej „ Wolny najmita”, przedstawiciela Młodej Polski- Lucjana Rydla „ Tak mi tęskno”.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na przepięknym i wzniosłym polu poezji.


   

 • Dzień Świętego Patryka w SP Nr 2.

  17 marca uczniowie klas 4-6 świętowali w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Było to pierwsze tego typu spotkanie organizowane z tej okazji. Dzieci bawiły się pod czujnym okiem organizatorek – Pań Olgi Sadowskiej oraz Renaty Walczak. Pierwszym etapem zabawy był quiz na temat życia Świętego Patryka oraz na temat Irlandii. Z każdej klasy wytypowano po 6 osób, które losowały jedną z 3 grup, z którą później pracowały. Chociaż pytań było tylko 10, to wcale nie były one łatwe, a mimo to uczniowie śpiewająco sobie z nimi poradzili. W drugiej części spotkania dzieci musiały wykazać się zdolnościami organizacyjnymi, wielką wyobraźnią i kreatywnością, bowiem każda z grup musiała przebrać jednego z członków grupy za Leprechauna – niesympatycznego skrzata. Śmiechom nie było końca. Uczniowie świetnie bawili się podczas tej godziny i co najważniejsze – dowiedzieli się interesujących rzeczy i mamy nadzieję, że od tej pory będą pamiętać, by już zawsze chodzić 17 marca ubranym na zielono.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.


   

 • Kangur 2014.

  20 marca 2014r. odbyła się w naszej szkole XXIII edycja konkursu „Kangur Matematyczny”. Pod czujnym okiem pani Ewy Kielak oraz pani Sylwii Werst uczniowie w skupieniu zmagali się z zadaniami.

  W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 36 uczniów.

  Kategorie dla szkoły podstawowej i gimnazjum:

  Żaczek klasy 2 szkół podstawowych – 1 uczeń,
  Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych - 13 uczniów,
  Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych - 5 uczniów,
  Kadet klasy I i II gimnazjum - 10 uczniów,
  Junior klasy III gimnazjum - 7 uczniów.

  Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie, którego uczniowie mieli 75 minut. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie breloczek – układankę przestrzenną.

  Wyniki za 2 miesiące. Powodzenia!!!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • W "Figloraju".

   

  14 marca 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do " Figloraju" w Łodzi. Przez dwie godziny bawiły się świetnie w sali kondycyjnej,a głośny śmiech nie ustawał.

 • Dzień Samorządności w SP Nr 2.


   

  Jak miło przeżyć pierwszy dzień wiosny dwa razy… Pierwszy był 20.03.2014, ale wtedy uczniowie naszej szkoły mieli rekolekcje, zatem to dziś 24.03.2014 obchodziliśmy ten radosny zwyczaj w naszej szkole. Od wielu lat funkcjonuje on jako Dzień Samorządności szkolnej. To uczniowie układają program tego dnia, uprzednio zbierając opinię i życzenia innych. W tym roku program został oparty na trzech wydarzeniach: „ Twoja twarz wygląda znajomo”, „ Top model”, „Klasowe wyścigi”. Najbardziej podobnym do pani Anety Pęcherczyk okazał się Filip NiedzielskiJ. Szkolną modelką została Nina Rybczyńska, a w  zawodach zostały dostrzeżone: staranność-klasy IV i szybkość klas: V i VI.


   

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.


   

 • „Wiosna tuż, tuż”.

  „Wiosna tuż, tuż”- pod takim hasłem w dniu 18 marca 2014 roku uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie- oddziału przedszkolnego, klasy I, II i III pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali imprezę dedykowaną Babciom i Dziadkom.

  Gości zgromadzonych na sali gimnastycznej powitała Pani Dyrektor Katarzyna Cymera. Dzieci zaprezentowały program, w skład którego wchodziły piosenki, układy taneczne i scenki. Występ dał uczniom możliwość pokazania swoich talentów i możliwości. Publiczność z dużym entuzjazmem, a nawet wzruszeniem przyjmowała popisy młodych artystów.

  Spotkanie wzbogaciły liczne konkursy dla babć i dziadków. Zadania konkursowe były różnorodne: sprawnościowe, wiedzowe, plastyczne. Uczestnicy i zwycięzcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami wnucząt i drobnymi upominkami.

  Wszyscy doskonale się bawili.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Dzień Samorządności w Gimnazjum Nr 1.

  Ponieważ w tym roku Pierwszy Dzień wiosny wypadł w trakcje rekolekcji wielkopostnych, zatem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum Nr 1 w Strykowie postanowili zorganizować Dzień Samorządności przypadający na 21 marca kilka dni wcześniej. I dlatego we wtorek 18 marca w naszej szkole świat lekko wywrócił się do góry nogami. Młodzież swoje działania rozpoczęła  apelem, na którym przypomniano ideę samorządności, poinformowano o wynikach oceny słabych i mocnych stron szkoły, a następnie pani dyrektor K. Cymera przekazała uczniom władzę, wręczając symboliczne klucze do szkoły.  Zaprezentowano „nową” radę pedagogiczną składającą się z uczniów wcielających się w role nauczycieli. Po apelu wszyscy pod opieką nowych nauczycieli udali się do klas, aby zrealizować plan lekcji przewidziany na ten dzień. Uczniowie podeszli do problemu bardzo poważnie, sumiennie przygotowując się do zajęć. Okazało się, że zawód nauczyciela nie jest taki łatwy, na jaki wygląda i poza prowadzeniem samych lekcji ma on całą masę dodatkowych obowiązków. Uczniowie zastępowali tego dnia nie tylko nauczycieli, ale także pracowników szkoły. Zarówno panie w kuchni, jak i w sekretariacie były bardzo zadowolone z dodatkowej pomocy, a chłopcy, którzy wcielili się w ich role posiedli wiele praktycznych umiejętności.

  Dzień zakończyliśmy spotkaniem na sali gimnastycznej, gdzie rozegrano konkurs przeciągania liny między klasami. Niestety nie został on rozstrzygnięty, ponieważ uczniowie walczyli tak zapamiętale, że nie starczyło czasu na przeprowadzenie wszystkich pojedynków. Mamy tylko nadzieję, że znajdzie się w najbliższym czasie jakaś wolna chwila, by przeprowadzić finały. Czekamy zatem z utęsknieniem na kolejny Dzień Samorządności za rok.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.


   

 • Uczniowie kl. II SP w Muzeum Animacji w Łodzi.

  Dnia 17 marca 2014r. uczniowie klasy II SP pod opieką wychowawczyni Teresy Kacprzak odbyli wycieczkę do Muzeum Animacji SE-MA-FOR w Łodzi.

  Dzieci uczestniczyły w projekcji filmów. Obejrzały jedną z najnowszych produkcji SE-MA-FORa- film o zajączku Parauszku oraz nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka”.

  Pod opieką przewodnika zwiedziły Muzeum Animacji. Zapoznały się z historią filmu animowanego. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat technik tworzenia i rodzajów filmów animowanych, przygotowania lalek, scenografii, animacji. Następnie zostały zaproszone na zajęcia warsztatowe, na których wcieliły się w rolę ekipy filmowej. Wspólnie obmyślili pomysł na film. Podzielili się zadaniami w zakresie budowania postaci, układania scenariusza i tworzenia scenografii. Wreszcie wspólnie zrealizowali krótką animację. Zajęcia w muzeum były bardzo interesujące i kształcące. Dzieci były angażowane do ciągłej aktywności. Świetnie się bawiły,

  a równocześnie zdobywały nową wiedzę i rozwijały zainteresowania.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Drzwi Otwarte.

  14.03 2014 r. o godzinie 1700 w ZS Nr 1 odbyły się Drzwi Otwarte dla zainteresowanych uczniów i ich rodziców oddziału przedszkolnego i kl. I  Szkoły Podstawowej i kl. I Gimnazjum.

  Zebranych powitała p. dyrektor K. Cymera. Wśród gości była obecna p. inspektor  oświaty A. Trzepocka.

  Uczniowie kl. III pod opieką wychowawczyni K. Figury-Stajudy zaprezentowali dwa układy taneczne, które wzbudziły aplauz publiczności. Następnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali swój projekt edukacyjny, w którym przedstawili walory naszej szkoły.

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zaprosili przyszłych uczniów do wspólnej zabawy w sali oddziału przedszkolnego. Wszyscy przybyli goście mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, biblioteki, świetlicy, stołówki i innych pomieszczeń.

  W trakcie zwiedzania szkoły zainteresowanym odpowiadała na pytania nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Renata Tomczak oraz nauczycielka historii Magdalena Romanowicz.

  Na pożegnanie przybyłym maluchom wręczono drobne upominki – wiatraczki wykonane przez gimnazjalistów.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Nowości zakupione do biblioteki szkolnej.

  Zapraszamy do zapoznania się z nowościami zakupionymi do biblioteki szkolnej zamieszczonymi w zakładce Biblioteka i Świetlica - Biblioteczne newsy.
   

 • Dzień kapelusza w kl. I

   

  Uczniowie klasy I  zaprezentowali się w  kapeluszach, które wykonali własnoręcznie.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • A co słychać u Odyseuszy? Marzymy - Myślimy – Tworzymy!

  Oj, dzieje się wiele. Gorączkowo „dopinają na ostatni guzik”  rozwiązanie problemu długoterminowego „I kto tu rządzi?”, który zaprezentują w najbliższą niedzielę 9 marca na Eliminacjach Regionalnych w Warszawie. Siedmioosobowa drużyna złożona z piątoklasistów naszej szkoły podstawowej: Łukasz Głowadzki, Ewa Kaczmarek, Bartek Kałach, Paulina Kijak, Wojtek Piechurski, Julka Stępniak, Wiktoria Siuda zaprezentuje swoje twórcze umiejętności w Zespół Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego, który znajduje się przy ul. Szczęśliwickiej 56,rywalizując ze 131 drużynami innych członkostw z regionu. Przygotowanie rozwiązania problemu długoterminowego to szereg spotkań, pisania scenariusza, układania dialogów, jeszcze taniec, piosenka, instrument, podkład, wymyślania scenografii – bo każdy szczegół musi być oryginalny, niepowtarzalny, wyjątkowy. Uff…

  Piątoklasistów trenowały panie Renata Walczak  założycielka odysejowej drużyny w „dwójce” oraz pani Małgorzata Komorowska, która niedawno uzyskała tytuł trenera tego międzynarodowego programu. W niedzielę wszyscy trzymamy za nich kciuki, może uda się dostać do Finału Ogólnopolskiego, który jak co rok odbywa się w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

 • Konkurs „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  21.02.2014r. odbył się konkurs z cyklu „W zdrowym ciele- zdrowy duch” zorganizowany przez panią Renatę Jagodzińską dla uczniów klas I-III SP i oddziału przedszkolnego. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach, a podczas konkurencji propagowano zdrowy styl życia. Dzieci poprzez zróżnicowane zadania uczyły się kultury spożywania posiłków, prawidłowego nakrywania do stołu i uświadamiały sobie co robić, by zdrowo żyć.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć