Nawigacja

 • Obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie.

  „My z niego wszyscy…" – pod takim hasłem w  kraju odbywają się obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W naszej szkole nie zapomnieliśmy o  tym ważnym wydarzeniu. Wśród uczniów  przeprowadzono akcję informacyjną o historii PPP, zorganizowano wystawę „Przywódcy Polski Walczącej”, wysłuchano hymnu Polski Podziemnej „Naprzód, do boju żołnierze”. Młodzież wykonała także plakaty przedstawiające znak Polski Walczącej, które wyeksponowane zostały na szkolnym korytarzu. Pamiętajmy, ze za namalowanie tego znaku w „czasach pogardy”  groziła śmierć. Zapalono także  znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, pochowanych na cmentarzu w Strykowie. Pamiętajmy o Tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Cześć Ich pamięci!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Rugby-tag.

  W dniu 17.09.2014r odbyły się w naszej szkole zawody sportowe-rugby-tag. W zawodach brały reprezentacja mieszana szkoły podstawowej, które rywalizowały z reprezentacą szkół Brataoszewic, Koźla, Niesłukowa i Dobrej. Turniej odbywał się na zasadzie każdy z każdym. Nasz drużyna po zaciętej grze zajęła drugie miejsce.Wyniki Końcowe: 1 miejsce Bratoszewice, 2 miejsce Sp nr 2 w Strykowie, 3 Koźle i 4 miejsce Dobra i Niesłuków.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Maciej Ciesielski v-ce Mistrzem Powiatu w biegach przełajowych.

  We wtorek 23 września w ośrodku wypoczynkowym Malinka w Zgierzu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych.

  Była to jednocześnie inauguracja sportowego roku szkolnego w sezonie 2014/2015.

  Mimo nie najlepszej aury pogodowej w zawodach wystartowało 320 uczniów z 40 szkół.

  Bardzo dobrze wśród chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych zaprezentował się uczeń naszego gimnazjum .

  W biegu na 1500 m Maciej Ciesielski zajął II miejsce, dające awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Uniejowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w biegach wojewódzkich.

  Ostateczna kolejność

  Indywidualnych  Mistrzostw Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych

  Gimnazjum – chłopcy

  1. Olejniczak WiktorZSS Aleksandrów 3:52,21

  2. Ciesielski MaciejGimnazjum Stryków3:58,70

  3. Cukarow MichałGimnazjum Aleksandrów4:01,11

  4. Koprowski OskarGimnazjum Głowno 4:05,75

  5. Bartczak KrystianGimnazjum Parzęczew4:13,27

  6. Kucejko PiotrZSS Aleksandrów4:14,42

  Startowało łącznie 69 zawodników z 15 szkół.

  Cała szóstka będzie reprezentować Powiat Zgierski w wojewódzkich biegach przełajowych, które odbędą się 1.10.2014

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wybraliśmy Samorząd Uczniowski.

  W dniu 22 września 2014 odbyły się w SP nr 2 i Gimnazjum Nr 1 wybory na opiekuna i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadzono szybko i sprawnie. W gimnazjum podczas jednej z godzin lekcyjnych nauczyciele z klasami podchodzili do głosowania według wcześniej ustalonego harmonogramu, w SP dzieci mogły głosować w trakcie kilku kolejnych przerw. Spośród W SP wygrała Wiktoria Siuda z klasy VI, kolejne miejsca zajęli Natalia Szubert z klasy V, Oliwia Orłowska z klasy IV i Anna Rybczyńska z klasy V. W gimnazjum wygrała Julita Mirys uczennica klasy III a. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Majchrzak z klasy II a, a trzecie ex-quo Anita Bulińska III a i Katarzyna Milczarek III b. W  środę 24 września podczas apelu porządkowego przedstawiono wyniki wyborów, a pani dyrektor Katarzyna Cymera pogratulowała wybranym przedstawicielom SU oraz nowym opiekunom: pani Ewelinie Koronie-Sochaczewskiej mającej zająć się SU w szkole podstawowej i panu Maciejowi Woźniakowi – opiekunowi gimnazjum. W krótkim przemówieniu przypomniała także obowiązki Rady SU oraz zasady dobrego wychowania, jakich oczekuje się od uczniów gimnazjum. Następnie przedstawiono zebranym uczniom niedawno zatwierdzony przez radę pedagogiczną i Radę Rodziców naszej szkoły, regulamin stroju uczniowskiego, który obowiązywać ma od 25 września.

 • Koło Sztuk Niezwykłych.

 • Lekcja ekologii.

   

  Pomóżmy światu! Bądźmy ekologiczni! Dbajmy o porządek!

  Te hasła przyświecały uczniom ZS Nr 1, którzy 19.09.14 wyruszyli sprzątać  place i ulice Strykowa.

  To Ważna lekcja ekologii!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Kampania wyborcza w ZS Nr 1 w Strykowie.

  Samorządność to piękny przywilej. Samorząd Uczniowski w ZS Nr 1 jest zawsze wybierany we wrześniu. W tym tygodniu trwa kampania wyborcza, po której będą wybory.

  UWAGA!

  Od piątku cisza wyborcza!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Jesień na lekcji języka polskiego.

  Miło omawia się wiersze o jesieni, gdy towarzyszą temu dobra natury. Uczniowie klasy V przynieśli wiele produktów pochodzących z ich ogródków. Pamiętajmy, że malownicze dynie, piękne kabaczki, pomidory oprócz pięknego wyglądu mają wiele innych  walorów, w tym smakowe i zdrowotne. Czytajmy piękne wiersze o jesieni i jedzmy to co pyszne i zdrowe!

 • Narodowe czytanie.

  Uczniowie klas Ia i Ib gimnazjum 5 września wzięli udział w ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego.  Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaprosiła uczniów naszej szkoły do wspólnego wysłuchania fragmentów Trylogii Henryka Sienkiewicza w wykonaniu Agaty Kaczmarek – aktorki Teatru Zwierciadło. Do czytania fragmentów zgłosił się również Kacper Olszewski – uczeń kl. Ia mierząc się z pięknym ale jakże trudnym językiem dzieł pisarza.

 • Jeszcze tylko 303 dni do wakacji…

  Ten żartobliwy napis przywitał uczniów ZS Nr 1 w Strykowie. Pani dyrektor Katarzyna Cymera podkreśliła, że te 303 dni do wakacji będą dobre, miłe, choć oczywiście wypełnione pracą. Następnie zostali przedstawieni przybyli goście: radni Miasta - Gminy Stryków: p. Bogdan Walczak oraz p. Grzegorz Kozłowski. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz życzyła udanego roku szkolnego: bezpieczeństwa, sukcesów w nauce oraz miłych i pozytywnych wrażeń.

  Następnie uczennice gimnazjum: Julita Mirys oraz Katarzyna Olczak przypomniały historię pewnego nieszczęsnego lata 1939, które to zmieniło losy wielu narodów oraz układ sił w Europie.

  Był taki wrzesień… kiedy zamiast szkolnego dzwonka tysiące dzieci usłyszały odgłosy bombardowań, huk dział, świst pocisków.

  Był taki wrzesień, październik 1939, 1940, 1941…, kiedy życie toczyło się w piwnicach, w chłodzie, głodzie, zawierusze wojennej.

  Jak dobrze, że można iść do szkoły- czystej, kolorowej, bezpiecznej.

  Niezłomna i bohaterska postawa żołnierzy niech będzie drogowskazem w nauce, pracy, służbie Ojczyzny. Chwała bohaterom!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Dzisiaj każdy z nas ma w sercu pełno wspomnień. Najważniejsze: by o sobie nigdy nie zapomnieć!”

  Słowa te to motto ostatniego spotkania w naszej szkole w tym roku szkolnym. 

  O godz. 9.00 ostatni dzwonek zabrzmiał dla uczniów szkoły podstawowej. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Cymera, i przedstawiła zaproszonych na tę uroczystość gości: Halinę Zaborowską, Grzegorza Kozłowskiego, Piotra Mastalerza, Bogdana Walczaka, Sławomira Źródło, Grzegorza Kunę.  Podczas apelu została zaprezentowana książka „ Ze szkolnego plecaka, czyli galopem przez wyobraźnię”. To już trzecia edycja książki szkolnej, której autorami są uczniowie, a została ona  dofinansowana przez Radę Rodziców i Bank Spółdzielczy w Strykowie. W tym roku swą pracę literacką otrzymały nie tylko osoby ze świadectwem z biało- czerwonym paskiem, ale także pozostali twórcy, którzy otrzymali zeszyt literacki, który ma być zaczynem do dalszej twórczości.

  Po uroczystym wręczeniu świadectw z wyróżnieniem uczniowie klasy VI zaprosili na „Koncert życzeń”.  Na scenie pojawili się: Anna Jantar, Karin Stanek, Ryszard Rynkowski, RudiSchuberth, Formacja Nieżywych Schabuff,  Captain Jack, Cloe, One Direction oraz Piersi. Było śpiewająco i tanecznie.

  O godz. 11.00 nastąpiło pożegnanie grona pedagogicznego i kolegów przez tegorocznych  trzecioklasistów z gimnazjum.  Wystąpienie  uczniów miał charakter satyryczny. Młodzież podziękowała i złożyła życzenia pedagogom i pracownikom szkoły,  w poematach i scenkach powspominała trzy ostatnie lata, dokonała przekroju swoich osobowości,  a na koniec wyraziła radość z rozpoczęcia lata i wakacji.

  Najbardziej zdolni i pracowici otrzymali dyplomy i nagrody książkowe napisane przez uczniów naszej szkoły. Wszyscy rozeszli się do domów w radosnym letnim nastroju z refrenem na ustach: „Nadeszło w porę lato. Powiedz mi, co Ty na to. Słoneczko ładnie tańczy, ma kolor pomarańczy”.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wycieczka do Torunia.

  25 czerwca uczniowie klasy drugiej wybrali się na całodniową wycieczkę do Kłóbki i Torunia. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Dzieci odwiedziły najpierw skansen wsi kujawskiej w Kłóbce. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im projekcja filmowa w toruńskim planetarium. Potem w Muzeum Piernika mogły uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, podczas których samodzielnie robiły pierniczki. Spacer bulwarem nad Wisłą oraz zwiedzanie Starówki były również nie lada atrakcją. Uczniowie podziwiali mury obronne, krzywą wieżę, ratusz, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, przepięknie zachowane stare kamienice. Obkupieni w pamiątki i oczywiście słynne toruńskie pierniki, z bagażem niezapomnianych wrażeń wrócili do Strykowa.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Idzie nowe!”

  1 stycznia tego roku wszedł w życie nowy program unijny – Erasmus+. Oferuje on „wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie”. Głównym założeniem programu Erasmus+  jest „rozwijanie umiejętności jego uczestników oraz zwiększanie ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży”. Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie od lat aktywnie korzysta z możliwości, jakie dają europejskie programy edukacyjne. Nawet obecnie szkoła realizuje międzynarodowy projekt w ramach programu Comenius „Partnerskie Projekty Szkół” wspólnie z partnerami z Włoch, Rumunii, Grecji, Hiszpanii i Francji.  Nowy program był impulsem do napisania projektu pod tytułem „Idzie nowe!”, realizowanego w ramach Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja 1 „Mobilność kadry”. Założeniem tej akcji jest  umożliwienie nauczycielom i pracownikom szkoły „wzięcie udziału w szkoleniach doskonalenia zawodowego”. Wnioski pisane przez szkoły, poddawane są w trybie konkursu, szczegółowej ocenie formalnej i merytorycznej. W związku z faktem, iż Erasmus+ to program nowy, proces pisania projektu był żmudny i długotrwały. Wysiłek jednak się opłacił, ogłoszone na początku czerwca wyniki przyniosły nam dużo radości i satysfakcji. Nasz projekt „Idzie nowe!” uzyskał  92 punkty na 100 możliwych i znalazł się wśród jedynie ok. 100 projektów (na ok. 500 złożonych wniosków!!!) , które zostały zatwierdzone przez Komisję Konkursową. Pozostałe 80% znalazło się bądź to na liście rezerwowej bądź zostało odrzuconych. W ramach projektu, trwającego 12 miesięcy, 5 pracowników szkoły (program nie jest skierowany jedynie do nauczycieli!) wyjeździe na kursy doskonalące do Austrii i na Maltę. Kursy te będą odbywać się w języku niemieckim i angielskim. Celem naszego projektu jest m.in. podniesienie kompetencji językowych jego uczestników, nabycie nowych umiejętności z zakresu korzystania z nowoczesnych technologii IT, zdobycie doświadczeń multikulturowych i interpersonalnych, nawiązania nowych kontaktów owocujących w przyszłości współpracą międzynarodową. Realizacja projektu służyć ma poprawie jakości funkcjonowania naszej szkoły, podniesienia kompetencji zawodowych jej pracowników i lepszych efektów pracy z uczniami.

 • Ognisko i dyskoteka w Szkole Podstawowej Nr 2.

  Rok szkolny 2013/2014 pokazał, że uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w ZS Nr 1 wiedzą czym jest samorządność i potrafią z niej pożytecznie korzystać, o czym świadczą liczne uroczystości i zajęcia zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

  24.06.2014r. podczas ogniska połączonego z dyskoteką zostały złożone podziękowania aktywnie działającym członkom samorządu. A później nadszedł czas przyjemnego biwakowania.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Dzień sportu w ZS Nr 1.

  18.06.2014 upłynął w naszej szkole (ZS Nr 1 w Strykowie) pod znakiem wielkiej ekscytacji. Tego dnia odbył się Dzień Sportu. Od rana szykowaliśmy plakaty z hasłami promującymi sport (hasła to mało, niektórzy ułożyli wierszyki).

  Następnie na tafli boiska powitała nas pani dyrektor Katarzyna Cymera, która przedstawiła miłych gości:  Grzegorza Kozłowskiego, Andrzeja Pożarlika . Następnie p. Pożarlik nadzorował przebieg działań udzielania pierwszej pomocy ( oskarowo odegrana scena chłopców z kl. I a i c)

  A później gwóźdź programu: WIOSENNY KONKURS TAŃCA (całą szkołę porwała Makarena). Zwyciężyli uczniowie kl. II a, drugie miejsce zajęła kl. I c, trzecie miejsce – II b. Wyróżnienie za wdzięk i prezentację – Adrian Szydlik oraz Damian Matczak. Wyróżnienie za pomysł i choreografię – kl. VI.

  Następnie rozdzieliliśmy się na 3 grupy ( wg etapów edukacyjnych). Klasy 0 –III uczestniczyły w rozgrywkach sportowych typu: rzut piłką lekarską, rzut woreczkami do kosza, trójskok.

  W turnieju kl. IV – VI najszybsza i najsprawniejsza okazała się kl. VI. W tym samym czasie gimnazjaliści rozefrali mecz finałowy. Mistrzami zostali chłopcy z kl. III b.

  Ten miły dzień, pełen ruchu zakończyła lekcja rugby pod kierunkiem Zbigniewa Jurzysty, po której uczniowie mogli nabyte umiejętności wykazać w meczu rugby. Ten dzień nastroił nas bardzo wakacyjnie! Podsumowując:

    ,,Gdy Ci smutno i źle, i idź na boisko ono pokrzepi Cię” 

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej.

  Miło nam poinformować, że zwiększyło się grono czytelników naszej szkolnej biblioteki. W dniu 9.06.2014 biblioteka gościła uczniów klasy I SP Nr 2 wraz z wychowawczynią p. Renata Tomczak. Pierwszoklasiści zostali podzieleni na 5 osobowe zespoły. Każdy z nich  wykazał się umiejętnością czytania, rozwiązywania rebusów i zagadek. Za poprawną odpowiedź dzieci były nagradzane cukierkami. Na zakończenie lekcji bibliotecznej, każdy uczeń został uroczyście pasowany na prawowitego czytelnika biblioteki szkolnej.

  Nowym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód z książkowymi bohaterami.

 • Bezpiecznie i szczęśliwie wróciliśmy z Zielonej Szkoły!

  Dnia 09.06.2014r.uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej numer 2 wraz z opiekunami wyjechali na Zieloną Szkołę do Karwii.

  Już w czasie podróży zwiedzaliśmy osadę kaszubską w Szymbarku, a tam: dom na dachu, dom Sybiraka, bunkry wojenne, domy zbudowane w stylu kaszubskim. W bunkrach zachwyciliśmy pana przewodnika znajomością  „Roty” Marii Konopnickiej.

  We wtorek zachwycaliśmy się Słowińskim Parkiem Narodowym i pustynnym krajobrazem. W środę zwiedzaliśmy nadmorskie miejscowości, a w nich porty i latarnie, doszliśmy do najbardziej wysuniętego miejsca na północy Polski, skrawka ziemi w Jastrzębiej Górze. W czwartek poznaliśmy miejscowość Puck oraz zanurkowaliśmy w urocze jaskinie zwane Lisim jarem.

  W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, które to znajduje się w domu rodzinnym autora hymnu Józefa Wybickiego. Tu zostaliśmy pochwaleni za znajomość obu wersji hymnu: starej i nowej, a także za wzorową postawę podczas zwiedzania.

  W trakcie pobytu nad morzem między innymi czytaliśmy nasze szkolne lektury: „ Dzieci z Bullerbyn” oraz „ Spotkanie nad morzem”, dbaliśmy o czystość pokoi, utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa i cały czas byliśmy w ruchu.

  Na koniec pozostaje pytanie: dlaczego Zielona szkoła trwa tylko tydzień ;)?

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • III miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Summer Holidays”.

  Mikołaj Walczak (kl.VI), Wiktoria Siuda (kl.V) i Paulina Kijak (kl.V) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego dla uczniów gminy Stryków, który zorganizowany został 3 VI 2014 przez SP w Koźlu. Uczniowie zaprezentowali piosenkę i wiersz związany z wakacjami, a także podeszli do testu sprawdzającego znajomość słownictwa wakacyjnego, przygotowanego w oparciu o angielskie strony internetowe i filmy kulturowe w oryginale.

  Uczniowie mogli porównać swoją wiedzę i umiejętności oraz sprawności językowe z rówieśnikami z innych szkół, mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań związanych z językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych, a także współpracować w grupie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 • Turniej przyrodniczy.

  04.06.2014 r. odbył się w szkole Turniej Przyrodniczy dla najmłodszych. Gośćmi dzieci z oddziału przedszkolnego byli ich rówieśnicy z Przedszkola Samorządowego w Strykowie z wychowawczynią – p. Jolantą Milczarek - Ratajczyk.

  Turniej przygotowała i prowadziła p. Renata Jagodzińska.

  Dzieci poprzez 12 konkurencji wykazały się wiadomościami z zakresu przyrody, utrwalały je, wzbogacały swoje słownictwo o tematyce przyrodniczej, próbowały dokonywać wyborów i uczyły się współdziałać w grupie. Ale przede wszystkim - dobrze się bawiły!

  Po zakończonym turnieju dzieci integrowały się poprzez wspólną zabawę w sali szkolnego oddziału przedszkolnego. Wizytę zakończył dość odważny krok - przejście korytarzami szkoły w czasie przerwy!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Uczniowie w Wiosce Indiańskiej.

  05.06.2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i I klasy SP ze swoimi wychowawczyniami - p. Renatą Jagodzińską i p. Renatą Tomczak pojechały na wycieczkę do Józefowa k. Chocza. Celem wyprawy była największa w Europie Wioska Indiańska.

  Wycieczka miała charakter edukacyjny: dzieci oglądały oryginalne Tipi (domy Indian), totemy, historie piktograficzne na skórach, stroje indiańskie, narzędzia codziennego użytku oraz osadę traperów i poszukiwaczy złota. Poza tym czekały na nie takie atrakcje jak: pokonanie Indiańskiego Toru Przygody, rzut Tomahawkiem, rzut kapeluszem na rogi bizona, dojenie dzikiej krowy, przeciąganie liny, płukanie złota, zakupy indiańskich pamiątek, ujeżdżanie byka, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka dyliżansem, a na pokrzepienie sił poczęstunek przy grillu traperskim.

  Dzieci w formie zabawy i w fabule westernowej przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Towarzyszyli im rodowici Indianie oraz obsługa w oryginalnych strojach kowbojów, szeryfów i traperów.

  Pogoda sprzyjała, więc można było skorzystać z bogatej oferty Wioski Indiańskiej. Dzieci bardzo zmęczone, ale szczęśliwe i z głową pełną nowych wrażeń i przeżyć wróciły  do Strykowa.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć