Nawigacja

 • Magiczne Jasełka

  Święta tuz, tuż i dlatego jak co roku w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyły się jasełka.
  Tym razem głównymi aktorami byli najmłodsi- dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy IB oraz IV szkoły podstawowej. Przeniesiono nas w świat dziecinnych wspomnień. Mogliśmy zobaczyć jak najmłodsi postrzegają święta Bożego Narodzenia. Zabawa muzyczna czyli taniec na lodzie do muzyki klasycznej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, recytacje uczniów klasy IB, taniec skrzatów, mikołajów z klasy IV, śnieżynek, gwiazdeczek i reniferów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pojawił się także Mikołaj, który obdarował dzieci smakołykami i posypał nas oczekiwanym śniegiem. Występ uświetnił także pokaz kolęd w języku migowym oraz w języku niemieckim. Poczuliśmy, iż święta zagościły w naszej szkole, gdyż tego dnia odbyły się wigilie klasowe. Każdy uczeń w gronie swoich kolegów i koleżanek miał okazję podzielić się opłatkiem i pośpiewać znane kolędy.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • Numery alarmowe

  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy V omawiali treść artykułu : „ Mówi Brajan, pali się u mnie”. Tekst opowiada autentyczną historię chłopca, który dzięki znajomości numerów alarmowych uratował mieszkańców palącej się kamienicy. Niestety sam poniósł śmierć. Ten sześciolatek jest prawdziwym bohaterem! 

  Pamiętajmy, że znajomość numerów alarmowych może uratować ludzkie  życie. Uczniowie klasy V przypominają je na co dzień, nie od święta, choć może w ferworze przedświątecznych i sylwestrowych przygotowań mogą okazać się bardzo przydatne.

   

 • Zapachniało świętami w naszej grupie

  Niebawem święta, w związku  z czym  postanowiliśmy "ozdobić" naszą salę nie tylko choinką i piękną, betlejemską szopką ale także świątecznymi zapachami.
  We wtorek 16.12.2014r. oddział przedszkolny zaprosił do siebie mamę jednego z chłopców. Nasz wyjątkowy gość przyniósł kosz pełen pysznych, pachnących, samodzielnie wykonanych pierników. Z ogromnym zaangażowaniem zabraliśmy się
  do dekorowania ciasteczek: masą cukrową, czekoladkami, słodkimi i błyszczącymi koralikami, gwiazdeczkami oraz różnego rodzaju posypkami. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja przygotowania, a później samodzielne zabarwianie lukru. Dzieci bardzo chętnie kreśliły nim wzory na swoich pierniczkach. Przygotowanymi i pachnącymi piernikami udekorowaliśmy naszą choinkę i szopkę.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

   

 • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pt."Co się w mleku kryje?"

      Z wielką przyjemnością informujemy, iż dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy Ib zdobyły
  zaszczytne II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt." Co się w mleku kryje?". Celem konkursu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym roli nabiału w diecie dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych.
  Zadaniem uczestników konkursu było twórcze ukazanie wartości odżywczych zawartych w mleku. Dzieciom oraz wychowawcom: pani Patrycji Buczyńskiej- Wiśnik i pani Karolinie Figurze- Stajuda serdecznie gratulujemy.

   

 • Zapal Światło Wolności

  Uczniowie ZS nr 1 w Strykowie wzięli udział w  kampanii społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL. W ten sposób oddali hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego, ludziom, którzy byli wierni ideałom wolności, poświęcali swe życie w walce o  demokrację i prawdę.

  Tak wyglądały okna domów naszych uczniów:

  A to budynek szkoły:

  I nasza szkolna gazetka

 • Turniej piłki siatkowej o mistrzostwo klas gimnazjalnych

  Na przełomie grudnia i stycznia br. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Samorządem 

  Uczniowskim zaplanowali turniej piłki siatkowej o mistrzostwo klas gimnazjalnych. 

  Turniej odbywa się w dwóch kategoriach  (chłopców i dziewcząt), rozgrywany jest systemem pucharowym .  

  Do turnieju przystąpiły wszystkie klasy gimnazjalne!

   

 • LITERA nie musi być nudna…

  Klasy I gimnazjum zaprojektowały i i stworzyły litery w formie przestrzennej na zajęciach artystycznych.

  Więcej zdjęć w galerii.

 • POKÓJ NASTOLATKA W 3D

  Uczniowie kl.VI projektowali na zajęciach technicznych pokój nastolatka i ich zadaniem było 

  uwzględnić strefę nauki, zabawy i odpoczynku w formie przestrzennej, wykonane z różnorodnych materiałów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • DECOUPAGE to nic trudnego…

  DECOUPAGE  to nic trudnego…

  Uczniowie klas III gimnazjum poznają technikę decoupage na zajęciach technicznych. 

  Technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię 

  (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru 

  wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa.)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 • wizyta w Teatrze

  Już kolejny raz uczniowie Klas IV-VI ZS Nr 1` w Strykowie mogli obejrzeć sztukę  wykonaną przez artystów z Wolimierza.

  10.12.14r. uczniowie pod opieką swoich nauczycieli wybrali się do Teatru Nowego w Łodzi, by podążyć śladami zaginionej rodziny, którą tropił Sherlock Holmes z nieodłącznym doktorem Wattsonem.

  Piękne efekty specjalne, duża scena, magiczna muzyka i wartka akcja pozwoliły się przenieś do Anglii i choć krótko, ale mieć kontakt z bohaterami lektur szkolnym: Pinokiem- kłamczuchem, Mary Lennox, urwisem Tomkiem Sawyerem.

  Miło choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i uczestniczyć w życiu kulturalnym, a za poetką Joanną Kulmową warto powtórzyć:

  A teatr jest po to,

  żeby wszystko było inne niż dotąd.

  Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.

  I już zawsze w misce księżyc widzieć...

   
 • „Procenty w życiu codziennym”

  Matematyka  przydaje się nie tylko w szkole!

  Chcąc udowodnić tą tezę,  w dniu 9 grudnia zorganizowaliśmy w szkole konkurs dla uczniów klas pierwszych gimnazjum

  Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań otwartych dotyczących sytuacji z życia codziennego, wymagających zastosowania obliczeń procentowych związanych 

  z  podatkiem dochodowym, podatkiem VAT, kredytem i lokatami, stężeniami procentowymi, podwyżkami i obniżkami oraz statystyką. W czasie obliczeń,  jak to w życiu, można było pomagać sobie kalkulatorem. Nie zawsze jednak gwarantowało to sukces. Najlepiej z praktycznym zastosowaniem wiedzy matematycznej poradzili sobie :

  I miejsce Juliusz Kornacki kl. ID

  II miejsce Dawid Bartczak kl. ID

  III miejsce Jakub Brzóskowski kl. ID

  Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody książkowe, które zostaną wręczone na forum szkoły.

 • Mikołaju, Mikołaju gdzie jesteś…? Wycieczka do kina IMAX w łódzkiej Manufakturze.

  Uczniowie klas IV i V SP wybrali się do Łodzi w poszukiwaniu św. Mikołaja. Szczęście w tym dniu wyjątkowo im dopisało, gdyż już po wejściu do kina Mikołaj przywitał uczniów workiem łakoci. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Uwolnić Mikołaja”, który wprowadził ich w świat świątecznej magii oraz uświadomił im, iż siła tkwi w rodzinie…

  Zdrowych, wesołych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia,
  spędzonych w rodzinnej atmosferze życzą
  uczniowie kl. IV-VI z wychowawcami ;)

 • Święta Bożego Narodzenia tuż,tuż.... czyli wycieczka do fabryki bombek.

  Uczniowie klas IV i V SP już czują święta Bożego Narodzenia, dlatego wspólnie z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

  Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć produkcję wytwarzania bombek, podziwiać różnorodne techniki malowania i ozdabiania oraz własnoręcznie wykonać swoją własną bombkę podczas zajęć warsztatowych.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Sukces wokalistki z klasy 2 SP.

   

  Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II Sp Nr 2 Julia Podsiad zajęła II miejsce w XII Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów powiatu zgierskiego

  Gratulujemy Sukcesu.

 • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa.

  21.11.14 kl II SP Nr 2 w Strykowie wzięła udział w wojewódzkim konkursie Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa organizowanej w Łodzi.

  Kibicowaliśmy naszym zawodnikom Antoninie Pawlak i Sebastianowi Szklarkowi.

  Świetnie się bawiliśmy podczas kibicowania i całej gali.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wycieczka pod hasłem "Bawełna, która stworzyła Łódź".

   

  Jesienna pogoda nie sprzyjała wychodzeniu z ciepłych pomieszczeń szkolnych, ale gdy zobaczyliśmy bus, ciekawość stała się silniejsza i pojechaliśmy do Łodzi.

  Biała Fabryka otworzyła przed nami swoje tajemnice...

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  Fotoreportaż w zakładce - Uczeń zdolny - Koło Sztuk Niezwykłych.

 • Andrzejki 2014.

  Dnia 27.11.14r uczniowie ZS Nr 1 w Strykowie spotkali się na dyskotece andrzejkowej. Był to niezwykły czas, dziewczęta były ubrane bardzo elegancko, a „wróżkami” byli chłopcy. Warto podkreślić, że dyskoteka, której organizatorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego, została od początku do końca przygotowana przez samych uczniów.

  Wpierw rozmowa z panią dyrektor w celu ustalenia terminu i wskazania założeń, później podział pracy, wykonanie ogłoszenia, przeprowadzenie ankiety, według  wyników której zostały przygotowane piosenki, później przygotowanie wróżb, zabranie dobrego humoru i zabawa!

  A zabawa była przednia, uczniowie wirowali na parkiecie, zaktywizowali się także Ci, którym zdarzało się podpierać ściany.

  A teraz czas zadumy i oczekiwania na cudowne święta Bożego Narodzenia!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Udział w ogólnopolskim konkursie "Po pierwsze drugie śniadanie".

  „Po pierwsze drugie śniadanie”- pod tym hasłem Ogólnopolskiego Konkursu Kubusia, dzieci z klasy IB i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami: panią Patrycją Buczyńską- Wiśnik oraz panią Karoliną Figura- Stajuda, wspólnie przygotowały „drugie śniadanie”. Celem podjętych działań było przekonanie  dzieci o wartości i ważności spożywania drugiego śniadania oraz kształtowanie nawyku racjonalnego odżywiania. Dzieci najpierw pięknie nakryły stoły, a następnie samodzielnie przygotowały kolorowe i niezwykle oryginalne zestawy śniadaniowe. Było zdrowo i smacznie. Wspólne doświadczenia kulinarne okazały się wspaniałą i twórczą lekcją zdrowego odżywiania. Z  niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki konkursowe…

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Akademia ECO Corning.

  INFORMACJA PRASOWA
  z dn. 25 listopada 2014r.

  informacja_prasowa2014.pdf

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć