Nawigacja

 • Kolejny znakomity występ Macieja Ciesielskiego.

   

  Dnia 2.10.2015 roku odbyły się wojewódzkie biegi przełajowe. Gospodarzem imprezy był Uniejów. Do rywalizacji przystąpili najlepsi biegacze ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, którzy w swoich powiatach zajęli pierwszych pięć miejsc. Pierwszy raz oddzielnie byli klasyfikowani zawodnicy mający licencję PZLA oraz zawodnicy bez licencji.                                         Powiat zgierski reprezentował uczeń ZS Nr 1 w Strykowie Maciej Ciesielski, który w biegu na 1500 m. zajął bardzo wysokie 2 miejsce wśród uczniów szkół gimnazjalnych. W nagrodę otrzymał dyplom i medal oraz bilet dla dwóch osób na baseny termalne.

  12.10.2015 roku uczniowie naszej szkoły rywalizować będą w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się w Aleksandrowie Łódzkim.

  Życzymy powodzenia.

  Zdjęcia w albumie fotogtaficznym: http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=399

 • Powitanie Świetliczaka

  30 września w świetlicy szkolnej oficjalnie przywitaliśmy i przyjęliśmy do naszej gromady uczniów nowo przybyłych do naszej szkoły. W tym roku uroczystość odbyła się na boisku szkolnym i miała charakter integracyjny. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do zabawy z chustą i metodą Klanzy zaczęliśmy zabawę. Dodatkowo uczniowie po miesiącu pobytu w świetlicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące regulaminu świetlicy. W zabawie towarzyszyły nam panie dyrektor Małgorzata Dzieciuchowicz i Renata Walczak, które na koniec wszystkim uczestnikom wręczyły medale wykonane przez starszych kolegów ze świetlicy.

   

 • Dowozy szkolne

  Od dnia 5 października przez cały rok szkolny został dodany dodatkowy kurs:

  Anielin Swędowski 9.15

  Swędów 9.25

  Smolice 9.35

  Stryków szkoła 9.45

 • Rowerek

  Dziś mieliśmy możliwość przeżycia niezwyklej lekcji historii. W okrutny czas II wojny światowej zabrał nas Kacper Olszewski prezentując monolog Rowerek napisany przez Michała Rusinka w reżyserii Krzysztofa  Sowy.

  Kacper, mający już na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych, świetnie spisał się w tej jakże trudnej formie teatralnej wypowiedzi. Swą grą doskonale potrafił zapanować nad  wymagającą widownią – swoimi kolegami z gimnazjum. Kacprowi życzymy wielu osiągnięć na niwie aktorskiej, a sobie – częstszego udziału w podobnych  przedsięwzięciach.

 • Kwaśna mina? Ależ skąd!

  Podczas omawiania tekstu na języku polskim, o złośliwym robaczku Kan- No – Mushi, który symbolicznie spoczywa w każdym z nas, uczyliśmy się jak pokonać złość. Można się wypłakać, potańczyć, wyjść na spacer, zjeść dobrą potrawę, porozmawiać z kimś bliskim.

  Następnie uczniowie mieli za zadanie rozpoznać ilustracje, które przedstawiają przedmioty nieprzyjemne. Uczniowie upierali się, że cytryna jest przyjemna w smaku.

  Polonistka zaprosiła do degustacji. I…? I bardzo się zdziwiła, bo uczniowie jedząc wcale nie mieli kwaśnych min. Brawo!

  Zdjęcia w albumie fotograficznym: http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=395

 • Maciej Ciesielski v-ce mistrzem powiatu w biegach przełajowych.

  W czwartek 24 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu biegacze ze Strykowa wzięli udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Powiatu Zgierskiego. W gronie kilkudziesięciu szkół w trzech kategoriach wiekowych pojawili się także gimnazjaliści i gimnazjalistki ze Strykowa. Wśród dziewcząt podopieczne nauczyciel wychowania fizycznego Aleksandry Królikowskiej zajęły 11. miejsce. Rewelacyjnie spisali się znów chłopcy, którzy do Zgierza udali się pod opieką nauczyciela Rafała Wnuka. Po sukcesie w Memoriale Lisieckiego i tym razem młodzi strykowianie wracali do domów z medalami. Indywidualnie wielki sukces odniósł Maciej Ciesielski, który na trudnej przełajowej trasie o długości niespełna 1500 m uzyskał czas 3:43:54 min. i został wicemistrzem powiatu zgierskiego, ulegając jedynie Dominikowi Adamczewskiemu z Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim (3:36:68).  W klasyfikacji szkół świetne wyniki pozostałych biegaczy ze Strykowa pozwoliły na zajęcie 2. miejsca, tuż za ZSS Aleksandrów Łódzki. Gimnazjaliści ze Strykowa zostali więc w-ce mistrzami powiatu zgierskiego. Chłopcy ze Strykowa będą reprezentować szkołę także na zawodach wojewódzkich.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym: http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=396

 • „Dobrze widzi się tylko sercem -najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

  W piątkowe popołudnie 25 września 2015 r. opiekunowie Klubu Dyskusyjno –Filmowo –Teatralnego „Bywalec” udali się wraz z grupą gimnazjalistów z naszej szkoły do kina Cinema City w Łodzi. Tym razem obejrzeliśmy ekranizację „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.  Mimo, że film różni się od książki porusza tą samą problematykę –ukazuje, że najważniejsze w życiu są takie wartości jak: miłość i przyjaźń. Film nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

 • Dzień tabliczki mnożenia

  25 września nasza szkoła uczestniczyła w akcji z okazji V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na 3 godzinie lekcyjnej w trakcie trwania przerwy śniadaniowej w każdej klasie został przeprowadzony konkurs mający na celu wyłonić osobę,  która w 1 minutę obliczy poprawnie jak najwięcej przykładów z tabliczki mnożenia. W tej części wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

  Oto wyniki konkursu:

  Kl. 4 Mikołaj Kielak

  Kl. 5 Tymoteusz Bauer

  Kl. 6 Anna Zaczyńska

  Kl. 1 Ga Zuzanna Rydlewska

  Kl. 1 Gb Jakub Garus

  Kl. 1 Gc Adrian Florczak

  Kl. 2 Ga Michał Walak

  Kl. 2 Gb Piotr Walak

  Kl. 2 Gc Szymon Głowacki

  Kl. 2 Gd Jakub Brzóskowski

  Kl. 3 Ga Bartłomiej Majchrzak

  Kl. 3Gb Aleksandra Sobczyńska

  Kl. 3Gc Sandra Szubert

  Zwycięzcy zostali nagrodzeni TABICZKĄ czekolady i cząstkową oceną celującą z matematyki.

  Dodatkowo na przerwach obiadowych można było pobawić się matematyką. W tym dniu w pracowni matematycznej udostępnione były gry wymagające sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia. Poniżej fotorelacja z tego dnia.

   

  Zdjęcia w albumie fotograficznym: http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=392

   

   

 • Sportowo rozpoczęliśmy rok szkolny

  Rok szkolny 2015/16 zaczął się w naszej szkole pod znakiem sportu.

  15.09.2015r gościliśmy w szkole trenerów rodem z Anglii, którzy przeprowadzili zajęcia pokazowe dla wszystkich klas podstawowych z 13 osobowego rugby. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone co widać na zamieszczonych zdjęciach.

  Chłopaki dziękujemy zapraszamy do Gimnazjum.

  zdjęcia w albumie fotograficznym: http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=393

  Kolejne dwa dni stały pod znakiem piłki nożnej. Jak zwykle nasza reprezentacja zajęła we wszystkich kategoriach I miejsce.

   gratulujemy

  zdjęcia w albumie fotograficznym: http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=394

   

  A tu przedstawiamy relacje FB z Rugby Tag

  https://www.facebook.com/rugbydzieci(Strona z Facebook-u-rugby dzieci)

   

 • Co się dzieje popołudniu w szkole?

  W ZS Nr 1 przy ulicy Targowej 21, popołudnia w szkole są gwarne i wesołe. Szczególnie 25.09.2015r było niesamowicie.

  Z okazji Dnia ziemniaka uczniowie przybyli ponownie  do szkoły o godzinie 16.00. W auli czekały już wychowawczynie: p. Pęcherczyk, p. Pietrasik, p. Korona- Sochaczewska. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy VI, którzy przedstawili prezentację multimedialną nt. jesiennych warzyw, w tym króla tego dnia, czyli ziemniaka.

  Następnie była lekcja „ muzyki i rytmiki” prowadzona przez profesorów z klasy IV. Uczniowie zaśpiewali dwie jesienne piosenki, które przypomnieli klasie V, VI, a następnie uczyli kroków do dwóch tańców współczesnych .Liderem zespołu męskiego, który przedstawił taniec hip- hopowy był Andrzej Strasik, natomiast Julia Głowadzka, Lena Śliwkiewicz, Gabrysia Wasielewska, Lena Wnuk uczyły tańca dyskotekowego.

  Po tak solidnej rozgrzewce przeszliśmy na dwór, gdzie czekały stoliki, a na nich zgromadzone przez uczniów dary jesieni.  Uczniowie w ciągu 10 minut mieli ułożyć jesienne kompozycje z ziemniakiem w roli głównej. P. Karasińska oraz p. Dyszerowicz dokonały oceny, i tak: I msce w kategorii „ jesienny bigos” zajęła klasa VI, I msce w kategorii „największy nieład artystyczny” zajęła klasa IV, I msce w kategorii „ królestwo warzyw” zajęła klasa V.

  Następnie przedstawiciele SU oraz uczniowie klasy V pod opieką p. Adriany Pietrsik przygotowali gry i zabawy sportowe. Było bardzo zabawnie.

  Krótka przerwa na gorącą kiełbaskę i ostatni punkt spotkania: „ dyktando w biegu”, w tej konkurencji wygrali uczniowie klasy IV. O godz. 19.00 przyszli rodzice. Na dworze był już zmrok, zaczęło robić się chłodno, ale Nam było gorąco, ponieważ było to popołudnie pełne pozytywnych wrażeń.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym http://zs1strykow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=391

 • małe przypomnienie tego, co zrobiliśmy w czerwcu ;)

  Zapraszamy do  obejrzenia prezentacji podsumowującej akcję "Ozłacamy Kasis"

  Prezentacja_fina_eowa_ZS_1_Stryk_-w.ppt

 • Dell i Manufaktura

  Dnia 21 września uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami Magdaleną Romanowicz i Marcinem Augustyniakiem udali się do Łodzi na wycieczkę integracyjną, której celem była rozrywkowa wizyta w Manufakturze oraz edukacyjne zwiedzenie fabryki DELL.
  Zaczęliśmy od spaceru po Manufakturze  i podziwianiu dawnych murów  XIX wiecznej fabryki Izraela Poznańskiego. Droga doprowadziła nas na kręgielnie, w której uczniowie stoczyli zażarty bój o zwycięstwo. Najlepszy okazał się Kamil.
  Następnym punktem naszej wizyty była Fabryka Dell.
  Uczniowie w centrum wystawienniczym firmy mieli możliwość przetestowania najnowszej technologii z dziedziny informatyki. Mieliśmy możliwość korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i dzięki nim pograć w wirtualną koszykówkę lub pojeździć kolejką górską, jak również mogliśmy pograć na wspaniałych zaprojektowanych specjalnie do gier komputerach Alienware.
  Następnie podpisaliśmy deklaracji o nieujawnianiu informacji  firmy  i mogliśmy wejść na halę produkcyjną, aby zobaczyć proces montażu, testowania i wysyłki sprzętu. Na hali produkcyjnej obowiązywał nas ścisły zakaz używania telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych.
  Po udanym  i ciekawym dniu wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.
 • Sprzątanie świata

  Gdyby wszyscy SPRZĄTALI ŚWIAT, a przynajmniej swoje najbliższe otoczenie, wszyscy moglibyśmy żyć w czystym, pięknym miejscu.
  Uczniowie klas: IV, V, VI wraz z opiekunami mogli podziwiać piękno przyrody podczas wycieczki do Palmiarni. Atrakcją tego tygodnia są rośliny mięsożerne i oczywiście stała ekspozycja roślin: 150- letnie palmy, bananowce, a nawet cynamonowiec.
  Dzień 23.09.2015 przywitał Nas w parku „ Źródliska” piękną , letnią pogodą, ( mimo pierwszego dnia jesieni), dlatego spacer był dodatkową atrakcją.

   

 • Jesteśmy samorządni!

  21. 09.2015 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.  Ten ważny dzień poprzedziła kampania wyborcza, podczas której kandydaci prezentowali swój program wyborczy.

  W poniedziałek w godzinach 8.00.- 11.00. odbywały się tajne, demokratyczne wybory.

  Prezentujemy wyniki:

  Przewodnicząca szkoły- Anna Zaczyńska kl. VI

  Zastępcy przewodniczącej: Marta Romanowicz, Mikołaj Kielak z kl. IV

  Przedstawiciel klasy IV: Andrzej Strasik

  Przedstawiciel klasy V: Jakub Walak

  Przedstawicielka klasy VI: Anna Rybczyńska

  Opiekunem SU została pani Adriana Pietrasik.

  Gratulujemy!

 • Konkurs szkolny z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Konkurs miedzyklasowy na portret nauczyciela –wychowawcy

  Z okazji Dnia Nauczyciela każdy uczeń powinien wykonać portret
  swojego nauczyciela-wychowawcy.

  Przewodniczący poszczególnych klas zbiorą
  do dnia 08 października 2015r. dziesięć najlepszych prac.
  Prace do przekazania należy wybrać w drodze klasowego głosowania.
  Prace należy przekazać do świetlicy szkolnej, do dnia 08 października
  2015r., celem komisyjnego wyłonienia trzech najciekawszych.

  Wyniki konkursu zostaną upublicznione na forum szkoły
  13 października 2015 r. na uroczystej akademii szkolnej.
  Trzej twórcy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

   

  Zasady:

  1. Każda praca powinna być wykonana na formacie A4
   i podpisana przez jej autora.
  2. Technika plastyczna jest dowolna, a kolorystykę ogranicza wyłącznie wyobraźnia autora.
  3. Do udziału w konkursie będą przyjmowane wyłącznie prace poprawne pod względem tematycznym i estetyczne.

   

  Konkurs_szkolny_z_okazji_Dnia_Edukacji_Narodowej.pdf

 • „Dzień Ziemniaka” cz I

  W słoneczny piątkowy dzień 18.09.2015r uczniowie kl. 0-III SP radośnie świętowali „Dzień Ziemniaka”. Odbyło się wiele ciekawych imprez: plastycznych, kulinarnych, tanecznych i sportowych z ziemniakiem w roli głównej. Pyra, kartofel, ziemniak to bardzo powszechne w Polsce, ale mało doceniane warzywo. Dlatego też chcieliśmy przedstawić, że może on być interesującym obiektem zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Całodzienne zmagania z ziemniakiem uwieńczył grill. Piskom, śmiechom i zabawom nie było końca. Nie możemy doczekać się następnej imprezy.

 • Maciej Ciesielski najlepszy VII Memoriale im. Władysława Lisieckiego.

  W sobotę 12.09.2015 roku chłopcy Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie uczestniczyli w biegach przełajowych w VII Memoriale im. Władysława Lisieckiego pod patronatem Ireny Szewińskiej oraz wojewody łódzkiej Jolanty Chełmińskiej. Trasa, którą mieli do pokonania biegła ścieżkami leśnymi a dystans wynosił 1100 m. 

  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie wygrywając klasyfikację indywidualną oraz klasyfikację szkół gimnazjalnych.

  Bezkonkurencyjny okazał się Maciej Ciesielski, który pobiegł w czasie 3.33.26, trzecie miejsce zajął Eryk Kielak, czas 3.54.76. Pozostali chłopcy uplasowali się na pozycjach; Tomasz Góralczyk – 8 miejsce, Bartłomiej Burtka – 9 miejsce, Krystian Kochaniak – 10 miejsce i Krzysztof Patora – 12 miejsce.

  W klasyfikacji drużynowej uczniowie nasi zdobyli 33 pkt., wyprzedzając Gimnazjum nr 1 Zgierz ( 19 pkt. ), oraz Gimnazjum nr 2 Zgierz ( 15 pkt. ).

  Serdecznie gratulujemy.

  Już 24 września w ośrodku Malinka w Zgierzu odbędą się indywidualne powiatowe biegi przełajowe, rozpoczynające sportowy rok szkolny 2015/2016.

  Życzymy powodzenia.

   

 • Szkolny Klub Bezpieczeństwa

  Szkolny Klub Bezpieczeństwa rozpoczął swoją pracę 9 września 2015 roku. Na pierwszych zajęciach pod opieką p. Dominiki Skolik i p.Ilony Staniszewskiej poszliśmy na spacer ulicą Targową. Przypomnieliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez drogę, poznaliśmy znaki znajdujące się przy ulicy. Od teraz każdy z nas będzie umiał zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

 • Kartofle, pyry, ziemniaki, bulwy...

  Jak zwał, tak zwał. Najważniejsze, że to warzywo jest zdrowe, tanie i powszechnie dostępne.

  Uczniowie klas IV, V, VI wraz ze swoimi nauczycielkami postanowili uczcić Dzień Ziemniaka popołudniowym spotkaniem na terenie szkoły.

  Już 25.09.2015 o godzinie 16.00 na szkolnym podwórku staną piękne jesienne kompozycje pt.: „ Martwa natura z ziemniakiem w roli głównej”, te piękne kompozycje będą elementem jesiennej sesji fotograficznej.

  Uczniowie klasy VI przedstawią „ Potato News”, czyli co należy wiedzieć o ziemniaku.

  Uczniowie klasy V zaproszą do zabaw sportowych, czyli skoków w worku, noszenia ziemniaka, rzutu do celu.

  Uczniowie klasy IV zaproszą do wspólnego śpiewu i tańca.

  Oczywiście będzie też wiedza: jesienne słownictwo w języku angielskim w biegu czyli running dictation  oraz dłuuuuuuuuuuugi opis krajobrazu w języku polskim. Dla każdego coś ciekawego!

  Oczywiście będzie płonąć też ognisko, ponieważ po rzetelnej dawce wiedzy, sportu, tańca, śpiewu nic tak dobrze nie smakuje jak ziemniaczek, kiełbaska, pieczony chlebek.

                              SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • PLAN DOWOZÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  DOWOZY:
   
  TRASA SWĘDÓW:
   
  I kurs: SOSNOWIEC 7.25 ZELGOSZCZ 7.30 SWĘDÓW 7.35 SMOLICE 7.40 / bus SMOLICE 7.30
   
   
   
  TRASA DOBIESZKÓW:
  I kurs: KLĘK 6.40 KIEŁMINA 6.45 DOBRA NOWINY 6.50,Imielnik 7.00, DOBIESZKÓW 7.00
  II kurs: DOBRA 7.35, Sosnowiec 7.40
   
  ANIELIN SWĘDOWSKI (BUS)
   
  I kurs: 7.30/7.35
   
  WARSZEWICE, CESARKA, SOSNOWIEC PIEŃKI (BUS) 7.10
   
  TYNAMIANKA (BUS) 7.20
   
  ROKIETNICA (BUS) 6.50
   
  ODWOZY:
   
  TRASA SWĘDÓW:
   
  I kurs: 14.00
  II kurs: 15.40
   
  TRASA DOBIESZKÓW (DOBRA):
   
  I kurs: 14.00
  II kurs: 15.40
   
  ANIELIN SWĘDOWSKI: I kurs: 14.00 II kurs: 15.40
   
  WARSZEWICE, CESARKA, SOSNOWIEC PIEŃKI: I kurs: 15.00 II kurs: 16.00
   
  TYMIANKA: kurs: 15.40 ROKIETNICA: 14.55
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć