Nawigacja

 • Podróż do UFOLANDII.

  Dnia 22 X 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z koleżankami i kolegami z klasy Ia SP wyruszyły w kosmiczną podróż do UFOLANDII.

  Atrakcje czekające na dzieci w sali zabaw okazały się bardzo miłą niespodzianką. Wspólna zabawa dostarczyła im mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci sprawdzały swoje umiejętności fizyczne i kondycyjne.
  Dużym zaskoczeniem była "podniebna dyskoteka"  rytmie największych współczesnych przebojów w sali UFO DISCO.
  Będziemy bardzo miło wspominać te godziny beztroskiej zabawy...
 • Próbny klasy szóstej.

  Dnia 28.10.2014 roku  uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. 

  Łatwo nie było: język polski, matematyka, język angielski, czyli prawdziwa gimnastyka umysłu.
  Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
 • "MISTRZ Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2014".

  Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczniowie kl II naszej szkoły Antonina Pawlak i Sebastian Szklarek w dniu 18.10.2014 r. zajęli I miejsce w powiatowym konkursie sprawnościowym i wiedzy o bezpieczeństwie. Tym samym zdobyli tytuł  "MISTRZ Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2014". Do konkursu dzieci przygotowywała wychowawczyni kl II Renata Tomczak

  Gratulujemy sukcesu!

 • I miejsce na 27 Przeglądzie Teatrów Amatorskich.

  11 października 2014r. nasz uczeń klasy I d Kacper Olszewski jako reprezentant Teatru PST działającego przy Łódzkim Domu Kultury wziął udział w 27 Przeglądzie Teatrów Amatorskich – Łópta 2014, pokazując monodram w reżyserii Przemysława Sowy pt.: „Rowerek”. Spektakl opowiada o przeżyciach nastoletniego chłopca w czasie II wojny światowej. Patrząc oczami dziecka na tę tragedię, bohater nie widzi w niej samych negatywnych stron, wręcz przeciwnie dostrzega szereg interesujących, a nawet intrygujących wydarzeń, które wciągają młodego człowieka w wir działań. Kacper swą grą aktorską pokazał dużą dojrzałość emocjonalną, bardzo dobry warsztat aktorski, ale przede wszystkim talent. To wszystko tak zachwyciło publiczność i jury, że przyznano mu pierwszą ex-quo nagrodę 27 Przeglądu.  Gratulujemy Kacperku i czekamy na jeszcze.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Romeo i Julia”.

  20 października 2014 roku klasy pierwsze wyjechały do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl pt.: „Romeo i Julia” przygotowany przez Krakowską Agencję Artystyczną. To już któryś rok z kolei, kiedy korzystamy z repertuaru tej firmy, goszczącej w Łodzi co najmniej raz w roku. „Romeo i Julia” to dość wierna adaptacja dramatu Szekspira, pozbawiona tylko kilku mniej istotnych scen, w celu skrócenia czasu przedstawienia. Takie wycieczki są potrzebne w procesie edukacji, gdyż kształcą ucznia w zachowaniach wobec kultury wysokiej oraz obecności w miejscach publicznych. Można także doświadczyć tekstu kultury w jego naturalnym środowisku, jakim dla dramatu jest teatr.

 • Europejski Tydzień w ZS Nr 1 w Strykowie.

  Właśnie skończyła się wizyta pięciu krajów partnerskich w naszej szkole w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie- Comenius”.  Muzyczno-taneczny projekt „M.A.D.E.” czyli  „Music Advantages in the Diversity of Europe” realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym dla szkoły przez K.Cnotalską z Komisji Europejskiej. W projekcie współpracujemy od września zeszłego roku z Francją, Grecją, Hiszpanią, Rumunią i Włochami. Wizyta w naszej szkole trwała od 6 do 10 października 2014r.

  Goście przyjechali w licznym gronie w niedzielę 5 października 2014r. Dziesięciu nauczycieli i 38-u uczniów przywitaliśmy serdecznie o różnych porach na stacji w Łodzi i zabraliśmy do rodzin goszczących.

  W poniedziałek spotkaliśmy się wszyscy na sali, u sufitu której zwisały godła, emblematy lub inne symbole prezentujące Francję, Grecję, Hiszpanię, Rumunię, Włochy oraz Polskę. 

  Oficjalnego powitania gości z zagranicy dokonała pani wiceburmistrz B.Motylińska oraz pani dyrektor K.Cymera, życząc wszystkim uczestnikom projektu M.A.D.E. udanego pobytu. Następnie koordynator projektu p.K. Cnotalska dokonała prezentacji pt. „Jak to wszystko się zaczęło”, a potem zaprosiła do obejrzenia filmu nt. Strykowa, nagranego w języku angielskim przez nasze uczennice. Pokazano w nim m.in. jak rozśpiewanym i roztańczonym miasteczkiem jest nasza miejscowość. Aby uzmysłowić to naszym gościom, dzieci ze szkoły podstawowej, przygotowane przez p.A.Fortunę, wytańczyły układy inspirowane krajami partnerskimi. Najmłodsi zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zaraz potem nastąpiła projekcja filmu na temat muzycznych, tanecznych i sportowych pasji, który nagrali gimnazjaliści. Jednakże, film należało traktować z lekkim przymrużeniem oka, pasje zostały bowiem ukazane poprzez pryzmat znanych programów telewizyjnych. Wyposażeni w identyfikatory, udaliśmy się na zwiedzanie szkoły, udekorowej muzycznie przez panie i dzieci ze świetlicy. Na korytarzu szkolnym wystawiono przestrzenne prace uczniów, przedstawiające charakterystyczne dla krajów partnerskich, podświetlone makiety budynków i zabytków.

  Kolejny etap poniedziałku upłynął pod hasłem: integracja. Uczniowie, losowo podzieleni na 11 grup, musieli przejść przez 6 baz, gdzie trzeba było się porozumiewać w języku projektu-angielskim i wzajemnie wspierać. Zajęcia: Stół, Firma, Rzeka, Posągi, Beczka czy Sieć wymagały od członków grup dobrego przemyślenia, zaplanowania,  współpracy, rozmów, umiejętności polegania na sobie i wzajemnego zaufania. Dwie godziny później, już zintegrowanych uczniów, zaproszono do gry terenowej autortwa p.E. Kielak z muzycznym akcentem: „Muzyka europejska i jej twórcy”. Zwycięzców nagrodzono dyplomami i medalami, o które postarała się p.M.Romanowicz. Aby muzyka towarzyszyła uczniom jak najczęściej w czasie projektowego tygodnia, po obiedzie, rozpoczęły się warsztaty taneczne. Pierwsze związane były ze wzajemną nauką tańców charakterystycznych dla regionów/krajów, z których pochodzimy. Tancerze pracowali pod okiem pań: M.Leszczyńskiej, A.Fortuny i A.Pęcherczyk. Kolejne warsztaty to M.A.D.E. Dance- jest to specjalny układ wymyślony przez nasze uczennice, który stał się tańcem projektu M.A.D.E. Nauczycieli zaś, p.K.Cnotalska zabrała do najnowszego budynku uniwersyteckiego w Łodzi na Wydział Filologiczny, gdzie dzięki inicjatywie p.O.Sadowskiej, udało się zorganizować dla gości lekcję języka polskiego.

  Wtorek rozpoczęliśmy od wycieczki do Łodzi pod hasłem „Szlakiem Artura Rubinsteina”- sławnego pianisty, urodzonego w tym mieście. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łódzkiej Szkoły Filmowej, by uzmysłowić gościom, że to właśnie tu kształcił się m.in. znany na całym świecie reżyser- Roman Polański. Obejrzenie łódzkich murali, w tym najnowszego, poświęconego Arturowi Rubinsteinowi to kolejny punkt naszej wycieczki. Potem nastąpiło przejście ulicą Piotrkowską, gdzie pokazaliśmy  Aleję Gwiazd naszego rodzimego Hollyłódź. Kolejny przystanek miał miejsce przy Fortepianie Rubinsteina i przy Pomniku Twórców Łodzi Przemysłowej, a następnie zabraliśmy gości do Łodzkiej Manufaktury. Po powrocie do Strykowa odbyły się dwa warsztaty taneczne. Na koniec dnia p.M.Nowacki z uczniami przygotował wspólną integracyjną dyskotekę dla całej szkoły, a o poczęstunek zadbali rodzice bawiącej się młodzieży. Każda klasa przygotowała kolację w formie stołów szwedzkich, ale za to z  polskim jedzeniem.

  Środa poświęcona była poznaniu starych polskich tradycji. Uczestników wizyty zabraliśmy do Bolimowa, gdzie profesjonaliści przeprowadzili lekcję nauki wycinanek oraz lepienia różnych naczynek z gliny. Wytwory prac goście zabrali ze sobą do swoich krajów. Następnie  przejechaliśmy do zaprzyjaźnionej SP nr 4 w Łowiczu, gdzie przyjęto nas niezwykle serdecznie. Tam, ubrane w stroje łowickie dzieci, przygotowane przez p. Annę Pietrych, założycielkę ludowego zespołu „Tęcza”, dokonały prezentacji tańców i pieśni charakterystycznych dla łowickiego regionu. Wszyscy świetnie się bawili, pląsali, śpiewali i tańczyli. Dzieci przygotowały nawet własnoręcznie zakładki z łowickimi wycinankami dla naszych gości. Po obiedzie, pojechaliśmy do Maurzyc, by obejrzeć Skansen, a nim- piękne, wiejskie obiekty z XIX wieku wśród polskiej złotej jesieni- trzeba bowiem nadmienić, że piękne drzewa mieniące się różnymi kolorami wyglądały przecudnie przy niesamowitej, słonecznej pogodzie, jaka towarzyszyła nam każdego dnia.

  Czwartek poświęcony był poznaniu sylwetki największego kompozytora romantyzmu- Fryderyka Chopina. Zorganizowaliśmy wycieczkę do Warszawy, której zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym, by potem zobaczyć Barbakan, Rynek, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedziliśmy interaktywne Muzeum Chopina, które urzekło naszych gości. Po obiedzie udaliśmy się do Łazienek, by podziwiać Pomnik Chopina oraz Pałac na Wodzie.

  Piątek rozpoczął się od spotkania koordynatorów i obserwacji lekcji przez pozostałych nauczycieli, zgodnie z ich specjalizacjami. Pokazu prezentacji multimedialnej dla nauczycieli nt. polskiego systemu edukacji dokonały panie K.Cnotalska i K.Cymera. Nieco później, do nauczycieli dołączyli uczniowie i wszyscy zatańczyli zumbę pod okiem trenerki tańca p.A.Kasicy. Pokaz prezentacji Power Point nt. polskiej muzyki ludowej i współczesnej oraz quiz „Jaka to melodia?” dla reprezentacji wszystkich krajów partnerskich, przygotowany przez p.M.Nowickiego to kolejne piątkowe wyzwania. Ewaluacja wizyty, wpisy do kroniki szkolnej i kroniki projektu MADE, a także próba genaralna dla uczniów i kolejne obserwowane lekcje dla nauczycieli były zwieńczeniem pracowitego piątkowego przedpołudnia. Za ciężką pracę wszyscy otrzymali specjalnie zaprojektowne białe lub czerwone koszulki z logo projektu i datą wizyty w naszej szkole, które na koniec dnia miały być przez wszystkich założone do wspólnego ostatniego zdjęcia.

  Po południu natomiast nastąpił wyjątkowy finał tygodniowego pobytu naszych projektowych partnerów. Na galę zaprosiliśmy zacnych gości z UMiG z Burmistrzem na czele, OKiR, Kuratorium Oświaty, WODN, emerytowanych nauczycieli, Szanownych Rodziców z rodzin goszczących i przedstawicieli trójek klasowych. Przedstawienie pt. „M.A.D.E. in Poland” rozpoczęło się od poloneza, do którego uczniów przygotowała p.M.Leszczyńska. Następnie wystąpiły lokalne zespoły: TWIX, SING, AGAT, występ uświetnił też genialny lokalny muzyk p.Jakub Pawlak. Prezentacje tańców krajów partnerskich, których nasi i goszczący uczniowie nauczyli się w trakcie projektowego tygodnia, dedykowane były pracownikom szkoły z okazji  Dnia Nauczyciela. Na koniec dziewczęta z sześciu krajów partnerskich zatańczyły wspólnie taniec projektu M.A.D.E., wymyślony jeszcze przed wakacjami przez nasze zdolne uczennice. Wszystkie wspólne tańce okazały się cudownym zwieńczeniem współpracy młodzieży i nauczycieli.

  W czasie ceremonii rozdania certyfikatów uczestnictwa w wizycie, obdarowaliśmy szkoły partnerskie strykowskim misiem, pamiątkowym plakatem w ramkach, zaprojektownym specjalnie na tę okazję przez przyjaciela szkoły Simona A.Melinium oraz gadżetami i materiałami promocyjnymi, pozyskanymi z wydziału Promocji przy UMiG w Strykowie i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.  Nauczyciele i uczniowie przez nas goszczeni również nie odjechali bez pamiątek. W torbach znalazły się strykowskie szaliki, kubki, foldery, smycze, łódzkie widokówki i długopisy. Przemówieniom i podziękowaniom nie było końca. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem polskiej gościnności i organizacji spotkania.

  Po odśpiewaniu hymnu projektu M.A.D.E.  uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do domów, a nauczycieli zabrano na pożegnalną kolację i Festiwal Świateł i Illuminacji do Łodzi.

  Był to niezwykle pracowity, ale bogaty w doświadczenia pedagogiczne i bardzo udany tydzień w naszej szkole. Szczególne podziękowania w imieniu ZS Nr 1 kieruję do rodzin goszczących, sponsorów i wszystkich osób zaangażownych w długie i intensywne przygotowania europejskiego tygodnia w ZS Nr 1 w Strykowie.     

   Katarzyna Cnotalska

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Święto Komisji Edukacji Narodowej w ZS Nr 1 w Strykowie.

  "Za to, że wiemy dokąd Wisła płynie, 
  I gdzie się mieści Tatr najwyższy grzbiet
  I jakie nosił król Sobieski imię,
  Że rzekę trzeba pisać przez "er zet..."

  Słowami Tadeusza Śliwiaka uczniowie ZS Nr 1 w Strykowie podziękowali nauczycielom za pracę nad wychowaniem i kształceniem.
  Podczas poniedziałkowego apelu uczniowie klas I oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli uroczystą rotę.
  Uczniowie klasy VI przypomnieli rodowód święta, nawiązując do prac Komisji Edukacji Narodowej oraz reform zawartych w Konstytucji 3 Maja.
  Zeszły tydzień upłynął w naszej szkole pod znakiem języka angielskiego, ponieważ gościliśmy uczniów i nauczycieli przybyłych w ramach projektu Comeinius; dlatego też  uczniowie z koła Teatralnego  Języka Niemieckiego złożyli na koniec życzenia w języku naszych zachodnich sąsiadów.
  Po uroczystości w sali gimnastycznej przedstawiciele społeczności szkolnej wraz z opiekunami Samorządu Szkolnego poszli na cmentarz  by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.
  "Za to wszystko co jeszcze dla nas tajemnicą,
  Za to składamy Wam wiele życzeń 
  Z nimi  jesienny najpiękniejszy kwiat"
  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
 • „List do Pana Cogito”.

  Dom Kultury w Niesułkowie ogłosił po raz już kolejny jesienny konkurs literacki pt: „List do Pana Cogito”. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział i zgarnęli większość nagród. Jury musiało mieć niezły orzech do zgryzienia, ponieważ przyznali aż trzy pierwsze miejsca – wszystkie nasze:

  Natalia Giemza klasa III c

  Michał Walak klasa I a

  Kacper Olszewski klasa I d

  Prócz tego nasi uczniowie stanęli na podium wśród miejsc drugich, trzecich i wyróżnień. Szczegółowa lista laureatów na stronie http://dk-niesulkow.weebly.com/ 

  Wszystkim nagrodzonym oraz opiekunkom polonistkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystyczno-literackiej.

 • Owocowe inspiracje.

  „Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”

  Słowa tej piosenki towarzyszyły najmłodszym dzieciom z oddziału przedszkolnego podczas przygotowania ”witaminowych rewolucji”. Dnia 6.10 dzieci wraz z wychowawczynią panią Karoliną Figura-Stajuda zakasały rękawy i zabrały się do robienia zdrowych soków i sałatek owocowych, oczywiście wg własnej receptury. Dzieci z entuzjazmem i zainteresowaniem przestąpiły do krojenia, a później wrzucania owoców do sokowirówki oraz do samodzielnego przygotowania sałatki owocowej.

  Jak wiadomo nasze kochane maluchy najchętniej sięgają po gotowe soki, przetworzone z dużą ilością cukru i konserwantów.

  Tego dnia postanowiliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia.

  Dzieci przekonały się, że własnoręcznie przygotowane soki, są nie tylko bogate w witaminy, ale też pyszne i słodkie.

  Wspólna degustacja zachęciła dzieci do wypicia dość dużych ilości soków, po rozlaniu pozostały puste kubki i uśmiechnięte szczęśliwe buźki. Nic nie zastąpi dawki witamin zawartych w owocach, pozbawionych zbędnych cukrów i konserwantów.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

   

  Od 1999 roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship- IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego).
      Hasło tegorocznego MMBS brzmi: "Kto czyta książki ten żyje podwójnie".

   Z okazji święta bibliotek nauczyciele bibliotekarze organizują następujące konkursy:

  • Plastyczny – „Moja ulubiona postać z książki” klasy 1-3

  • Plastyczny – „Najwspanialsza zakładka do książki” klasy 4-6

  • Fotograficzny – „Pokaż gdzie czytasz” uczniowie gimnazjum

  Przez cały październik w holu i w bibliotece zostaną wyświetlane obrazy związane z książką i czytelnictwem

  Regulaminy konkursów są do pobrania w zakładce Biblioteka.

  Rozstrzygnięcie konkursów w listopadzie.

 • Smacznie, zdrowo, kolorowo w SP Nr 2 w Strykowie.

  Tak właśnie było 30 września na lekcji w klasie Ib Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie. Smacznie, zdrowo, kolorowo to jedna z wielu lekcji, jakie będą odbywały się w tej klasie. Rusza cykl zajęć kulinarnych "Rondelkolandia", gdzie uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Patrycji Buczyńskiej-Wiśnik będą poznawać ciekawe przepisy na smaczne potrawy. Poznają zasady przyrządzania i ozdabiania potraw. Dziś poznaliśmy nową literę "j". "J" jak jajko i dlatego przygotowaliśmy różne przysmaki z jaj. Było zabawnie i kolorowo. Pojawiły się myszki, żaglówki, grzybki, misie, a to wszystko z jajek, sera i warzyw. Na koniec było smacznie, gdyż z apetytem zjedliśmy nasze przekąski.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie.

  „My z niego wszyscy…" – pod takim hasłem w  kraju odbywają się obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W naszej szkole nie zapomnieliśmy o  tym ważnym wydarzeniu. Wśród uczniów  przeprowadzono akcję informacyjną o historii PPP, zorganizowano wystawę „Przywódcy Polski Walczącej”, wysłuchano hymnu Polski Podziemnej „Naprzód, do boju żołnierze”. Młodzież wykonała także plakaty przedstawiające znak Polski Walczącej, które wyeksponowane zostały na szkolnym korytarzu. Pamiętajmy, ze za namalowanie tego znaku w „czasach pogardy”  groziła śmierć. Zapalono także  znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, pochowanych na cmentarzu w Strykowie. Pamiętajmy o Tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Cześć Ich pamięci!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Rugby-tag.

  W dniu 17.09.2014r odbyły się w naszej szkole zawody sportowe-rugby-tag. W zawodach brały reprezentacja mieszana szkoły podstawowej, które rywalizowały z reprezentacą szkół Brataoszewic, Koźla, Niesłukowa i Dobrej. Turniej odbywał się na zasadzie każdy z każdym. Nasz drużyna po zaciętej grze zajęła drugie miejsce.Wyniki Końcowe: 1 miejsce Bratoszewice, 2 miejsce Sp nr 2 w Strykowie, 3 Koźle i 4 miejsce Dobra i Niesłuków.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Maciej Ciesielski v-ce Mistrzem Powiatu w biegach przełajowych.

  We wtorek 23 września w ośrodku wypoczynkowym Malinka w Zgierzu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych.

  Była to jednocześnie inauguracja sportowego roku szkolnego w sezonie 2014/2015.

  Mimo nie najlepszej aury pogodowej w zawodach wystartowało 320 uczniów z 40 szkół.

  Bardzo dobrze wśród chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych zaprezentował się uczeń naszego gimnazjum .

  W biegu na 1500 m Maciej Ciesielski zajął II miejsce, dające awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Uniejowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w biegach wojewódzkich.

  Ostateczna kolejność Indywidualnych  Mistrzostw Powiatu Zgierskiego w biegach przełajowych

  Gimnazjum – chłopcy

  1. Olejniczak WiktorZSS Aleksandrów 3:52,21

  2. Ciesielski MaciejGimnazjum Stryków3:58,70

  3. Cukarow MichałGimnazjum Aleksandrów4:01,11

  4. Koprowski OskarGimnazjum Głowno 4:05,75

  5. Bartczak KrystianGimnazjum Parzęczew4:13,27

  6. Kucejko PiotrZSS Aleksandrów4:14,42

  Startowało łącznie 69 zawodników z 15 szkół.

  Cała szóstka będzie reprezentować Powiat Zgierski w wojewódzkich biegach przełajowych, które odbędą się 1.10.2014

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wybraliśmy Samorząd Uczniowski.

  W dniu 22 września 2014 odbyły się w SP nr 2 i Gimnazjum Nr 1 wybory na opiekuna i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadzono szybko i sprawnie. W gimnazjum podczas jednej z godzin lekcyjnych nauczyciele z klasami podchodzili do głosowania według wcześniej ustalonego harmonogramu, w SP dzieci mogły głosować w trakcie kilku kolejnych przerw. Spośród W SP wygrała Wiktoria Siuda z klasy VI, kolejne miejsca zajęli Natalia Szubert z klasy V, Oliwia Orłowska z klasy IV i Anna Rybczyńska z klasy V. W gimnazjum wygrała Julita Mirys uczennica klasy III a. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Majchrzak z klasy II a, a trzecie ex-quo Anita Bulińska III a i Katarzyna Milczarek III b. W  środę 24 września podczas apelu porządkowego przedstawiono wyniki wyborów, a pani dyrektor Katarzyna Cymera pogratulowała wybranym przedstawicielom SU oraz nowym opiekunom: pani Ewelinie Koronie-Sochaczewskiej mającej zająć się SU w szkole podstawowej i panu Maciejowi Woźniakowi – opiekunowi gimnazjum. W krótkim przemówieniu przypomniała także obowiązki Rady SU oraz zasady dobrego wychowania, jakich oczekuje się od uczniów gimnazjum. Następnie przedstawiono zebranym uczniom niedawno zatwierdzony przez radę pedagogiczną i Radę Rodziców naszej szkoły, regulamin stroju uczniowskiego, który obowiązywać ma od 25 września.

 • Koło Sztuk Niezwykłych.

 • Lekcja ekologii.

   

  Pomóżmy światu! Bądźmy ekologiczni! Dbajmy o porządek!

  Te hasła przyświecały uczniom ZS Nr 1, którzy 19.09.14 wyruszyli sprzątać  place i ulice Strykowa.

  To Ważna lekcja ekologii!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Kampania wyborcza w ZS Nr 1 w Strykowie.

  Samorządność to piękny przywilej. Samorząd Uczniowski w ZS Nr 1 jest zawsze wybierany we wrześniu. W tym tygodniu trwa kampania wyborcza, po której będą wybory.

  UWAGA!

  Od piątku cisza wyborcza!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Jesień na lekcji języka polskiego.

  Miło omawia się wiersze o jesieni, gdy towarzyszą temu dobra natury. Uczniowie klasy V przynieśli wiele produktów pochodzących z ich ogródków. Pamiętajmy, że malownicze dynie, piękne kabaczki, pomidory oprócz pięknego wyglądu mają wiele innych  walorów, w tym smakowe i zdrowotne. Czytajmy piękne wiersze o jesieni i jedzmy to co pyszne i zdrowe!

 • Narodowe czytanie.

  Uczniowie klas Ia i Ib gimnazjum 5 września wzięli udział w ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego.  Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaprosiła uczniów naszej szkoły do wspólnego wysłuchania fragmentów Trylogii Henryka Sienkiewicza w wykonaniu Agaty Kaczmarek – aktorki Teatru Zwierciadło. Do czytania fragmentów zgłosił się również Kacper Olszewski – uczeń kl. Ia mierząc się z pięknym ale jakże trudnym językiem dzieł pisarza.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć