• Wielcy patrioci

  Święta narodowe są czasem zadumy i pamięci o tych, którzy ofiarnie walczyli za Ojczyznę lub inaczej; pięknie i z oddaniem dla niej pracowali. Powinni o tym pamiętać wszyscy Polacy. Tak zwana „ majówka” to czas odpoczynku, ale tylko dzięki temu, że są to dni upamiętniające ważne wydarzenia historyczne.

  Przed tymi majowymi  świętami uczniowie klasy IV ZS Nr 1 w Strykowie poszli zapalić znicz przy obelisku niezwykłej kobiety: Marii Piotrowiczowej. Nasza szkoła opiekuje się pomnikiem wielkiej patriotki, która oddała życia podczas powstania styczniowego. Cała rodzina pani Marii słynęła z miłości do kraju. Winniśmy cześć tej odważnej kobiecie.

  Warto, przy okazji świąt majowych powspominać trudne dzieje naszego kraju i zapalić znicz na nagrobkach poległych patriotów.

 • Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie i ilustracje do bajki pani Jolanty Horodeckiej – Wieczorek.

   Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie, zachęceni przez swoją wychowawczynię – panią Renatę Jagodzińską, podjęli się trudu wykonania serii ilustracji do bajki pani Jolanty Horodeckiej – Wieczorek pt. "Świerszczykowe wierszyki, czyli o Myszce, Burku i kiszonym Ogórku". Ola Jędrzejczak, Kasia Krawczyk, Marysia Przybysz, Julia Wojtczak, Wojtek Brzeziański i Kuba Majewski stworzyli serię (po 8 prac) rysunków biorąc udział w konkursie plastycznym dla dzieci o tematyce przyrodniczej w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowe wierszyki 2016 – 4 edycja”.

  Prace w dowolnej technice plastycznej z wykorzystaniem surowców wtórnych  o tematyce przyrodniczej, do tekstu bajki pani J. Horodeckiej - Wieczorek oceniane będą przez Jury, w skład którego wchodzą artyści plastycy związani z Łódzkim Domem Kultury.

  Nagrodzone prace zostaną wydane w formie książki wraz z bajką Jolanty Horodeckiej – Wieczorek, której premiera odbędzie się 28 maja 2016 r. Nagrodzone dzieci i ich opiekunowie zostaną zaproszeni na wernisaż swoich prac oraz uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród.

  Dla laureatów konkursu plastycznego przewidziane są nagrody rzeczowe, najlepsze prace otrzymają nagrody Grand Prix – teleskopy Sky Watcher. Trzymamy kciuki za naszych artystów, mamy nadzieję, że znajdą się wśród najlepszych. POWODZENIA!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie pomagają budować hospicjum… POLA NADZIEI – WOLONTARIAT HOSPICYJNY.

    Po raz kolejny w Strykowie w kwietniu przeprowadzono kwestę uliczną mającą na celu zebranie funduszy na budowę hospicjum stacjonarnego w Zgierzu dla dorosłych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie, jak zwykle nie zawiedli i  włączyli się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. 23 kwietnia 2016 r. na ulicach Strykowa pojawiło się 42 wolontariuszy tej szkoły, by zachęcać mieszkańców do wsparcia tego ważnego, ale jakże wymagającego przedsięwzięcia.

    Obecnie najbliższe hospicjum stacjonarne znajduje się pod Licheniem, w Zgierzu od lat działa Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, które zapewnia bezpłatną opiekę w domu pacjenta, pomoc osobom będącym w terminalnym okresie choroby nowotworowej, bezpłatne wypożyczanie sprzętu medycznego pacjentom. Potrzeby są jednak o wiele większe…Można pomóc na różne sposoby – zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową hospicjum domowego.

    Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie już pomogli – pod opieką nauczycieli: pani Renaty Jagodzińskiej ( szkolnego koordynatora wolontariatu), pani Małgorzaty Komorowskiej  - katechetki oraz pani Joanny Kowalskiej – nauczycielki języka angielskiego, zebrali łącznie 1840,95 zł. DZIĘKUJEMY wolontariuszom za ich trud, a mieszkańcom Strykowa i okolic za poświęconą uwagę i hojność.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Dalszy ciąg bliskich spotkań z hokejem klasy II a Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie.

    Na początku kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie odbyło się spotkanie uczniów klas I – III szkoły podstawowej z zawodnikiem Łódzkiego Klubu Hokejowego – panem Michałem Ciepłuchą oraz jednym z trenerów – panem Grzegorzem Brejtą w ramach „Łódzkiej Hokejomanii” – projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki należącego do programu SPORT DLA WSZYSTKICH. Już wtedy panowie próbowali zainteresować uczniów hokejem objaśniając reguły gry, demonstrując strój zawodnika oraz prezentując film przedstawiający fragmenty meczów i treningów młodszych i starszych zawodników. Obserwując ożywione reakcje dzieci podczas quizu, można się domyśleć, że cel został osiągnięty.

    20 kwietnia 2016 r. klasa IIa szkoły podstawowej została zaproszona do udziału w zajęciach nauki jazdy na łyżwach z elementami hokeja na łódzkie lodowisko. Uczniowie wybrali się tam ze swoją wychowawczynią – panią Renatą Jagodzińską (szkolną koordynatorką projektu) oraz panem Rafałem Wnukiem – nauczycielem wychowania fizycznego. Nad dziećmi, które miały okazję spróbować swych sił i umiejętności na lodzie, czuwało dwóch instruktorów związanych z Łódzkim Klubem Hokejowym. Zajęcia okazały się olbrzymim wyzwaniem, ale jednocześnie wspaniałą zabawą. Uczniowie klasy IIa dzielnie stawiali czoła śliskiej powierzchni lodu.

    Uprawianie hokeja na lodzie nie jest w Polsce zbyt popularne, ale jego wartość jest nie do przecenienia: doskonalenie sił psychofizycznych, zwiększanie sprawności ruchowej i koordynacji, lepszy refleks, nauka współzawodnictwa i budowanie pozytywnych wzorców zachowań, integracja grupy. Hokej na lodzie to doskonały sport na wyładowanie złych emocji oraz modyfikowanie negatywnych zachowań dzieci.

    W klasie IIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie talenty bez wątpienia są i zwróciły uwagę trenerów. Co dalej?...Wiele zależy od rodziców i oczywiście samych dzieci…

  Zdjęcia  Albumie fotograficznym.

 • Program RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie.

    Od kilku lat w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie najmłodsi uczniowie biorą udział w programie RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ, którego wdrażaniem zajmuje się w szkole wychowawczyni klasy IIa – pani Renata Jagodzińska. Dzieci z klas I – III zapoznają się z podstawami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, mają okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach otrzymanych z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    W dniach: 11 – 22 kwietnia 2016 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się układać osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej, trenowali „sztuczne oddychanie” na fantomach i poznawali tajniki szkoły ratownictwa medycznego. Wsparcie dla prowadzącej program, pani Renaty Jagodzińskiej, stanowiły uczennice gimnazjum, należące do szkolnej grupy ratowniczej, prowadzonej przez pana Andrzeja Pożarlika : Julia Piątkowska, Julita Klimczak, Natalia Jastrzębowska, Kamila Gulińska i Martyna Matczak. Dzieci entuzjastycznie i z dużym zaangażowaniem poświęciły się nauce pierwszej pomocy, a…czym skorupka za młodu nasiąknie…choć życzymy, by nigdy nie musiały sprawdzić nabytych umiejętności w realnej sytuacji.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Mecz o wejście do finału wojewódzkiego.

  Dnia 22.04.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinałach wojewódzkich w piłkę koszykową szkół gimnazjalnych. Prawo rywalizacji w w/w turnieju otrzymały drużyny, które okazały się najlepsze w swoich powiatach; (mistrz powiatu zgierskiego, poddębickiego, łęczyckiego oraz gospodarz turnieju – mistrz powiatu pabianickiego).

  W meczu decydującym  o zajęciu pierwszego miejsca i awansie do najlepszej szóstki szkół gimnazjalnych w województwie łódzkim rywalizowały Gimnazjum Nr 3 Pabianice oraz Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie.

  Bardzo dobrze mecz rozpoczęli nasi uczniowie prowadząc od początku spotkania ( jeszcze pięć minut przed końcem meczu uczniowie naszej szkoły prowadzili 42:39 ). Ostatecznie lepsi okazali się rówieśnicy z Pabianic pokonując nasz zespół 57:44 awansując do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Kutnie.

  Punkty dla Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie zdobyli: Maciej Ciesielski 18 pkt., Mikołaj Dembiński 10 pkt., Bartłomiej Majchrzak 10 pkt., Szymon Głowacki 6 pkt.

  Mimo porażki naszym zawodnikom należą się słowa uznania za walkę jaką podjęli z wyżej notowanym przeciwnikiem.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Poznajemy zawody naszych rodziców” - pracę masażysty, fizjoterapeuty, terapeuty manualnego.

  Dnia 20 kwietnia w oddziale przedszkolnym odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Tym razem gościliśmy mamę Lenki, panią Magdę Prusinowską, która wykonuje pracę masażysty, fizjoterapeuty, terapeuty manualnego.

  Spotkanie było dla dzieci bardzo ciekawe, ponieważ nasz gość przyniósł ze sobą łóżko do masażu. Każde dziecko mogło wypróbować czy jest ono wygodne kładąc się na nim. Oprócz tego dzieci oglądały przybory, przy pomocy których wykonuje się masaże, m. in. bańkę chińską, stemple, lód, bambus. Pani fizjoterapeutka opowiadała nam z jakimi schorzeniami, dolegliwościami przychodzą do niej pacjenci. Zaprezentowała również na specjalnej lalce masaż Shantala - technikę masażu dla dzieci i niemowląt, która pozwala nawiązać z dzieckiem bliższą więź.

  Na koniec dzieci poznały profilaktyczne ćwiczenia zapobiegające  wadom postawy biorąc udział w krótkiej gimnastyce. Pani  Magda zachęcała dzieci, żeby ćwiczyły codziennie. Przypomniała nam również zasady ważne dla zdrowia oraz właściwej postawy ciała. Podkreślała, że należy spędzać czas aktywnie, uprawiać sporty, przebywać na powietrzu, a unikać jedzenia słodyczy, siedzenia przed telewizorem, komputerem , tabletem. Dzieci pochwaliły się wiedzą na temat prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia przy stolikach oraz na dywanie.

  Pani Magda życzyła dzieciom tego, żeby nie musiały być nigdy pacjentami w gabinecie fizjoterapeuty, chyba, że jedynie miałby to być masaż dla relaksu.

  Wszyscy na pewno zapamiętają tę ważną lekcję.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

  Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, realizowanej pod hasłem: „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY- ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ”. Akcja zorganizowana jest przez firmę EKOPHONE, pod patronatem Pana profesora Z. Nęckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem akcji jest zebranie możliwie największej liczby zużytych telefonów komórkowych  bez baterii i przekazanie ich do profesjonalnego recyklingu. Stare, uszkodzone telefony zawierają metale ciężkie będące zagrożeniem dla naszego środowiska.

  Zużyte telefony należy składać u wychowawców klas do dnia 20 maja 2016r. Szkoły, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają atrakcyjne nagrody.

 • V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego za nami !!!

  W dniu 21 kwietnia 2016 r. dwie osoby z klasy V: Orłowska Oliwia i Popławska Agata, a także dwie z klasy VI: Rybczyńska Anna i Zaczyńska Anna reprezentowały naszą Szkołę Podstawową Nr 2 w konkursie języka niemieckiego organizowanym przez p. Małgorzatę Nowak w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem “ Bei mir zu Hause”. Uczennice przygotowywały się z pomocą p. Pietrasik Adriany. Podczas konkursu musiały wykazać się znajomością słownictwa związanego z wyposażeniem domu, pomieszczeń, mebli, czynności wykonywanych w domu. Konkurs składał się z części pisemnej, a także ustnej. Część ustna to opisywanie pokoju, pantomima. Była zabawnie i pouczająco, jak co roku.

  Tak jak w zeszłym roku, możemy pochwalić się sukcesami:

  Orłowska Oliwia z Rybczyńską Anną - III  miejsce

  Popławska Agata z Zaczyńską Anną - wyróżnienie

  GRATULUJEMY !!!!!!!!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Przyjemne z pożytecznym!

  Uczniowie klasy VI chętnie łącza przyjemne z pożytecznym, w miesiącach marzec i kwiecień wybrali się na dwuetapowe warsztaty ceramiczne. Podczas pierwszego spotkania, uczniowie poznawali tajniki tworzenia naczynia glinianego oraz własnoręcznie wykonali swoje pierwsze kubki. Trzeba przyznać, iż stworzenie takiego rękodzieła wcale nie jest takie proste, bowiem należy pamiętać o wielu szczegółach! Podczas drugiego spotkania, kiedy kubki były już wypalone w specjalnym piecu, uczniowie mieli możliwość wykazać się swoją wyobraźnią i twórczością, gdyż iż zadaniem było ozdobienie swojego kubka specjalnymi farbami do ceramiki. Kreatywność i dokładność do mocna strona szóstoklasistów! Od dziś szóstoklasiści mogą pić herbatkę w swoim własnoręcznie zrobionym kubku!

  Uczniowie nie zapominają o życiu kulturalnym Łodzi, dlatego też wybrali się do kina na dwa filmy fabularno-animowane pt. „Zwierzogród” oraz „Alvin i wiewiórki 4”. Przyjemnie jest spędzić czas w miłym towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Cztery pory roku w poezji...

  Któż ma piękniejsze pory roku niż Polska? A któż potrafi je piękniej opisać niż poeci?

  Cztery pory roku były tematem przewodnim Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Koźlu, do którego przygotowały się trzy uczennice klasy szóstej naszej szkoły: Natalia Szubert, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej, Emilia Ślawska z wierszem pozytywistki: Marii Konopnickiej oraz Anna Zaczyńska z wierszem Poety Trzech Pokoleń Leopolda Staffa. Z powodu równolegle trwającego Konkursu z Języka Niemieckiego, mimo podjętych starań nie wystąpiła Ania Zaczyńska. Natomiast Emilka zajęła zaszczytne III miejsce.

  Gratulujemy odwagi, wspaniałego przygotowania, pięknej recytacji.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” rozstrzygnięty!!!

  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

  Wisława Szymborska

  Rok szkolny 20015/16 został ogłoszony przez MEN rokiem czytelnictwa, gdyż czytanie książek i rozwijanie zainteresowań czytelniczych jest bardzo istotne dla rozwoju dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacyjnym. 20 kwietnia 2016r w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną, który wyłonił Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni w etapie klasowym.  Czytali wybrany przez siebie fragment tekstu.

  I tak klasę III SP reprezentowali:

  • Natalia Mirys, która czytała fragment książki Grzegorza Kasdepke pt. „Kuba i Buba”
  • Sebastian Szklarek, który czytał fragment książki Grzegorza Kasdepke  pt. „Kacperiada”

  klasę IV SP reprezentowali:

  klasę V SP reprezentowali:

  • Agata Popławska, która czytała fragment książki Joanne K. Rowling pt. - „Harry Potter i kamień filozoficzny”
  • Oliwia Orłowska, , która czytała fragment książki Davida Walliamsa pt. „Babcia Rabuś

  klasę VI SP reprezentowali:

  • Emilia Ślawska, która czytała fragment książki Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz” (Inwokacja)

  • Anna Zaczyńska, która czytała fragment książki Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz” (rozdział IV)

  Jury brało pod uwagę: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, wyrazistość, intonację i dobór czytanego tekstu.

  A oto wyniki konkursu:

  Mistrzem Pięknego Czytania  została uczennica klasy VI Anna Zaczyńska

  Wicemistrzem Pięknego Czytania  została uczennica klasy V Oliwia Orłowska

  Wyróżnienie otrzymały:

  Natalia Mirys uczennica klasy III

  Emilia Ślawska uczennica klasy VI

  Uczniowie klas I-VI w wielkim skupieniu i zainteresowaniu słuchali fragmentów książek czytanych przez uczestników konkursu.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

  Gratulujemy!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • „Łódzka Hokejomania” w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie.

  7 kwietnia 2016 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie gościli zawodnika Łódzkiego Klubu Hokejowego – pana Michała Ciepłuchę i jednego z trenerów – pana Grzegorza Brejtę.

  Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Łódzka Hokejomania”, realizowanego przez Łódzki Klub Hokejowy, współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu SPORT DLA WSZYSTKICH. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Renata Jagodzińska.

  O tym, jakie znaczenie ma aktywność fizyczna u dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać. Na terenie gminy Stryków kwitnie zainteresowanie piłką nożną, kolarstwem, koszykówką, ale z hokejem mało kto miał do czynienia. Okazało się, że uczniowie mało wiedzą o tym pięknym sporcie. Spotkanie w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie miało to zmienić, a przynajmniej zasiać ziarenko zainteresowania tą dyscypliną. Pan Michał Ciepłucha, doświadczony łódzki zawodnik, opowiadał dzieciom o zasadach gry w hokeja, prezentował strój hokeisty na jednym z uczniów, dzieci oglądały filmową prezentację i świetnie bawiły się podczas quizu, w którym nagrodami były krążki hokejowe. Na tym emocje jeszcze się nie skończyły, przynajmniej dla niektórych. Niebawem dzieci z klasy IIa szkoły podstawowej będą brały udział w treningu hokejowym dla najmłodszych pod okiem profesjonalistów na lodowisku Łódzkiego Klubu Hokejowego. Kto wie? Może ktoś połknie bakcyla i za kilkanaście lat będziemy oklaskiwać następcę Mariusza Czerkawskiego?

 • „ZORRO”

  Urzekająca gra aktorów, piękne kostiumy oraz hiszpańskie rytmy zachwycały uczniów klas 0-V podczas spektaklu „Zorro”.

  Dnia 13 kwietnia gościliśmy w Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie obejrzeliśmy niezwykle barwny musical przedstawiający losy dzielnego  i prawego młodzieńca, zwanego Zorro. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili poczynania głównego bohatera stawiającego opór złu i wyzyskowi biednych mieszkańców wioski.

  Spektakl bawił dzieci tajemnicą i sensacją, pogoniami i walkami na szpady oraz niezwykle widowiskowymi piosenkami, układami choreograficznymi.  Mit dzielnego i walecznego „Zorro”, w niczym nie ustępuje współczesnym superbohaterom, pozwala przenieść się w świat iluzji.

   Po spektaklu najmłodsi widzowie mieli okazję „przybić piątkę” z superbohaterm.

 • „Poznajemy zawody swoich rodziców”.

  Dnia 5 kwietnia w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia z cyklu „Poznajemy zawody swoich rodziców”. Gościliśmy na nich mamę Martynki W. panią Beatę, która jest weterynarzem. Gość opowiadał nam o swoim zawodzie, pokazywał ciekawe przyrządy, których używa w swojej pracy m.in. otoskop – przyrząd do oglądania uszu zwierząt, termometr do mierzenia temperatury, kleszczyki do obcinania pazurków pupili, stetoskop do osłuchiwania. Każde dziecko mogło dokładnie  obejrzeć wszystkie przyrządy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat wizyt w gabinecie pacjentów: kota, psa, królika, świnki morskiej i innych. Pani weterynarz opowiadała nam o tym, jakie zabiegi najczęściej wykonuje oraz z jakimi problemami przychodzą ich właściciele. Na koniec spotkania gość przeprowadził quiz dotyczący przyrządów używanych w swojej pracy i okazało się, że dzieci rozpoznają wszystkie narzędzia, jak również  pamiętają do czego służą.   Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z rodzicami.

 • Nowoczesny Konkurs = Nowoczesna Szkoła.

  13 kwietnia 2016 chętni uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wzięli  udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Memory Master” czyli „Mistrz Umysłu”.

  Miłośnicy języka angielskiego przez 60 minut zmagali się z różnorodnymi zadaniami, które bazowały na wcześniej podanym słownictwie. Uczniowie przez miesiąc przyswajali słownictwo z rozmaitych dziedzin przy pomocy aplikacji mobilnej na smartphone-y i tablety, która zawierała listy słów dla danej grupy wiekowej oraz gry pozwalające na ćwiczenie słownictwa w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo na portalu społecznościowym facebook pojawiało się tzn. słownictwo dnia wraz z ilustracjami oraz  wymową, dzięki czemu uczniowie mogli lepiej zapamiętać dane wyrazy. Oprócz konkursu głównego, uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w tzw. mini-konkursach, gdzie oprócz wiedzy liczyła się szybkość odpowiedzi.

  Uczniowie dali z siebie wszystko, teraz pozostaje czekanie na wyniki konkursu!

  Trzymajcie kciuki!!!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • HOP- HOP -ROBIMY NA PUCHAR SKOK.

  Taki okrzyk wydawali nasi zawodnicy i zawodniczki w gminnym turnieju „5 Milionów” który odbył się w 08.04.2016r w Bratoszewicach. Po raz kolejny nasza drużyna złożona z reprezentacji 8 osobowej klas I-IV SP zdobyła pierwsze miejsce w tych zawodach uzyskując 35 punktów.

  Jedziemy do Zgierza na zawody Powiatowe. Powodzenia.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

  W dniu 13.04.2016r nasza reprezentacja klas I-IV SP uczestniczyła w powiatowych zawodach „5 Milionów” w Zgierzu- hala MOSIR.

  Po zaciętej walce (8 szkół –drużyn) wywalczyliśmy 4-te miejsce tuż za „pudłem" uzyskując 63 pkt.

  Gratulujemy.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Wyjątkowy gość!

  W świetlicy szkolnej gościliśmy pana Piotra Mastalerza, który w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom – my też” przeczytał nam opowiadania Wojciecha Widłaka pt.:”Pan Kuleczka”. Dodatkowo poznaliśmy zawody wykonywane przez naszego gościa. Największe wrażenie na uczniach zrobiła dotychczasowa praca Pana P.Mastalerza . Dowiedzieliśmy się na czym polega praca tatuażysty i jakich umiejętności wymaga. Poza tym  nasz gość opowiedział nam jak wiele poświęceń, pracy i samodoskonalenia wymaga uczynienie z własnej pasji zawodu.

 • Wiosenne śniadanie w kl. IIb.

  Nawiązując do tematów lekcji, które w ostatnich dniach były realizowane i dotyczyły „Zdrowego odżywiania” uczniowie kl IIB SP wraz z wychowawcą Patrycją Buczyńską-Wiśnik postanowili przygotować własne kanapki. Każdy mógł według własnego uznania i pomysłu przyrządzić swoje śniadanie. Uczniowie starali się, aby wykorzystać wszystkie produkty, które zostały przyniesione. Łatwiej było przygotować taki posiłek, gdyż wcześniej uczniowie wykonali plakaty piramidy zdrowego żywienia i dobrze wiedzieli, co powinno znaleźć się na takiej kanapce. Wszystkim bardzo smakowało śniadanie tym bardziej, że sami je przygotowali. Uczniowie mieli także przyjemność poczęstować swoich starszych kolegów z kl IV.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

 • Sukces w Powiatowym Konkursie Ekologicznym z elementami turystyki.

  5. kwietnia troje uczniów Gimnazjum Nr 1 w Strykowie, Wiktoria Głowacka, Mikołaj Walczak i Jakub Brzóskowski wzięło udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym z elementami  turystyki. Konkurs ten odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Zgierzu. Uczestnicy musieli rozwiązać  test o tematyce ekologicznej a następnie wykazać się znajomością mapy Polski i zlokalizować na niej różne obiekty takie jak puszcze, parki narodowe czy rzeki. W ostatnim etapie konkursu każdy z uczestników przedstawił krótką prezentację multimedialną nt. wybranej atrakcji przyrodniczej Ziemi Łódzkiej. Po zliczeniu wszystkich punktów i podaniu ostatecznych wyników okazało się, że uczeń naszej szkoły, Jakub Brzóskowski zajął trzecie miejsce w całym konkursie.

  Gratulujemy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum Nr1 i Szkoła Podstawowa Nr2 im.Noblistów Polskich w Zespole Szkół Nr1 w Strykowie
  ul.Targowa 21
  95-010 Stryków
 • 42 719 81 44 (tel./fax)

Galeria zdjęć