• Drodzy Rodzice,
        Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to bardzo duża zmiana zarówno dla dziecka, jak i rodziców. By proces przystosowania się do nowej rzeczywistości przebiegł bezboleśnie, warto się do tego przygotować. Być może zechcecie Państwo skorzystać z kilku naszych rad:

• Podstawą  jest pozytywne nastawienie. Szkołę należy przedstawiać jako ciekawe miejsce nauki, różnorodnych wydarzeń urozmaicających życie szkolne, relacji koleżeńskich z nowo poznanymi dziećmi. Można powspominać zabawne sytuacje z czasów, gdy sami się uczyliśmy oraz przyjaźnie, które wtedy zawarliśmy.

• Dobrym pomysłem jest wycieczka  do szkoły, dzięki  której dziecko pozna nie tylko sam budynek (w dzisiejszej sytuacji epidemiologicznej tylko z zewnątrz), ale również drogę, którą będzie pokonywało. Podczas spaceru można podpytać malucha czy czegoś się boi, ma jakieś obawy.

• To może być pierwszym krokiem do rozwijania strachu i niepewności. Umiejętność słuchania naszej pociechy i rozmawiania z nią na pewno zaprocentuje w przyszłości, a dodatkowo sprawimy, że w pierwszym dniu nauki nasze dziecko poczuje się pewniej.

• Zadaniem rodziców jest odpowiednie przygotowanie pociechy do nowych zadań. Wspólne ustalenie rozkładu dnia – podział na odrabianie lekcji, odpoczynek, aktywność fizyczną i wyznaczenie stałej godziny pójścia spać, zorganizuje dziecku i rodzicom czas.

• Niezwykle istotne jest również to, by nasze dziecko stawało się coraz bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Na początek pozwólmy mu np. zdecydować w co chce się ubrać, czy co chciałoby robić po lekcjach. Ważne jest również to, by rodzice nie wyręczali siedmiolatka w czynnościach, z którymi sam potrafi dać sobie radę. Wyniesienie śmieci, posprzątanie pokoju, zatemperowanie ołówka czy niesienie własnego plecaka to nie są rzeczy trudne. Dla dziecka stanowią one wyzwania. Ich realizacja buduje wiarę w siebie.

• Aby zapał pierwszoklasistów nie minął szybko należy wspierać, a nie wyręczać dziecko w odrabianiu prac domowych, wzmacniać w nim poczucie odpowiedzialności oraz rozbudzać ciekawość. Warto także pamiętać o tym, żeby oczekiwania rodziców szły w parze z możliwościami dziecka.

Bezpłatne podręczniki dla uczniów klas I w roku szkolnym 2023/2024:

• „Ja, Ty i My- Radosne odkrywanie świata” część 1 i 2+ćwiczenia
            „Ja, Ty- My Na tropach matematyki” część 1 i 2+ ćwiczenia
            Joanna Białobrzeska, Wyd. Didasko
            Uczniowie otrzymują podręczniki i ćwiczenia w szkole

• Język angielski. BUGS TEAM 1 Podręcznik + ćwiczenia
            Carol Read, Ana Soberón, Wyd. Macmillan
             Uczniowie otrzymują podręczniki i ćwiczenia w szkole

• Religia  katolicka- Pan Bóg jest naszym Ojcem (podręcznik z ćwiczeniami ) Red. Ks. Paweł Płaczek – wydaw. Wydawnictwo Święty Wojciech

• Religia mariawicka- bez podręczników
            Rodzice zaopatrują się w księgarni we własnym zakresie.

Świetlica i stołówka szkolna:

• Uczeń zostaje zapisany do świetlicy lub na obiady na podstawie „Karty zgłoszenia”, wypełnionej przez rodziców.

• Rekrutacja do świetlicy odbywa się w czerwcu i sierpniu przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w celu ustalenia liczby grup wychowawczych oraz na bieżąco przez cały rok szkolny.

• Do świetlicy szkolnej uczęszczają uczniowie klas I - VIII

• Świetlica szkolna jest czynna w godz. od 7.00 do 17.00

• O zwolnieniu dziecka z zajęć świetlicowych decydują rodzice lub opiekunowie po uprzednim przedstawieniu pisemnego oświadczenia z podaniem daty, godziny, własnoręcznym podpisem lub osobistym zgłoszeniem o nieobecności dziecka.

• Zapisu na obiady dokonuje rodzic dziecka osobiście lub telefonicznie u intendentki.
            Obiady będą wydawane od 11.09.2023 r.

• Opłatę za obiady należy uiszczać w nieprzekraczalnym terminie tj. do 10 każdego miesiąca.

• Płatność przelewem na konto: 44 8785 0002 2001 0000 0026 0005.

• W treści przekazu należy podać: Imię i nazwisko dziecka, klasę i miesiąc za który wnosimy opłatę.

• Nieobecność dziecka na obiedzie prosimy niezwłocznie zgłaszać pod numerem  tel. 519 577 829 lub 42 7198144.

• Nadpłata spowodowana zgłoszoną nieobecnością będzie rozliczana w następnym miesiącu.

• Wszelkie informacje dotyczące obiadów są udzielane pod numerem telefonu 519 577 829 E. Kwiatkowska.

W szkole można uzyskać pomoc:

• pedagoga,

• psychologa,

• logopedy,

• nauczycieli terapii pedagogicznej,

• higienistki szkolnej.

Wyprawka ucznia klasy pierwszej  2023/2024:

• 2 białe bloki rysunkowe

• 1 blok rysunkowy kolorowy

• 2 białe bloki techniczne

• 1 blok techniczny kolorowy

• papier wycinankowy

• kredki ołówkowe

• kredki świecowe Bambino

• farby plakatowe, pędzelki różnej grubości (gruby, średni, cienki, płaski)

• pojemnik na wodę do farb

• podkładka pod prace plastyczne (by nie brudzić ławki)

• klej w sztyfcie (3 sztuki)

• gumka do ścierania

• ołówek

• temperówka

• 5 małych kopert

• małe opakowanie mazaków

• plastelina (duże opakowanie lub 2 małe)

• 5 zeszytów 16-kartkowych w 3-linie (okładki na zeszyty)

• 4 zeszyty 16-kartkowe w kratkę (okładki)

• 3 teczki tekturowe na gumkę (każda inna)

• strój gimnastyczny (biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki)

• obuwie na zmianę do chodzenia po szkole (z białą podeszwą), woreczek na buty

• okładki na ksiązki i zeszyty

Książki, zeszyty oraz wszystkie przybory, elementy stroju gimnastycznego powinny zostać podpisane lub oznaczone w sposób umożliwiający identyfikację ich właściciela.

Listy uczniów wraz z przydzielonymi wychowawcami zostaną umieszczone na drzwiach szkoły 31 sierpnia 2023r.

Spotkania z wychowawcami klas pierwszych, odbędą się po uroczystości  rozpoczęcia roku szkolnego.

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego zamieścimy na stronie internetowej szkoły - https://sp2strykow.edupage.org