• Oddział przedszkolny

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

Szanowni Rodzice,
        uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie na rok szkolny 2024/2025 odbędzie się zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U.z 2020 r., poz. 910 ze zm.) oraz Zarządzeniem Nr 15/2024 Burmistrza Strykowa z dnia 30 stycznia 2024 r.

Deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 2 na rok szkolny 2024/2025 należy złożyć w sekretariacie szkoły w  terminie do dnia 15.02.2024 r.

do pobrania - Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego prosimy składać w sekretariacie od dnia 26.02.2024 r. do 07.03.2024 r. do godz. 15:00

do pobrania - Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

Po potwierdzeniu przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego należy złożyć następujące dokumenty:

Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego

Lp.

Rodzaj czynności

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Terminy postępowania uzupełniającego

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

26 lutego-7 marca 2024 r. do godz. 15.00

6-13 maja 2024 r. do godz. 15.00

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn.zm.).

8-25 marca 2024 r.

14-31 maja 2024 r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

26 marca 2024 r.

3 czerwca 2024 r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

27 marca- 10 kwietnia 2024 r. do godz.15.00

4-10 czerwca 2024 r. do godz. 15.00

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

11 kwietnia 2024 r. o godz. 14.00

11 czerwca 2024 r. o godz. 14.00

Kryteria stosowane na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego prowadzonego do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Stryków wraz z liczbą punktów oraz wykazem dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów

L.p.

Kryterium

Liczba punktów

Dokumenty potwierdzające spełnianie kryterium

1

3

1

Dziecko, którego rodzice/opiekunowie prawni pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą

10

2

Dziecko, którego rodzice mieszkają w Gminie Stryków i w rocznym zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu wskazują miejsce zamieszkania na terenie Gminy Stryków, osobiście lub za pośrednictwem płatnika

8 - w przypadku obojga rodziców,

4 - w przypadku jednego rodzica

oświadczenie rodzica o wskazaniu w rocznym zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu, miejsca zamieszkania na terenie Gminy Stryków (od każdego z rodziców)

3

Liczba zadeklarowanych godzin pobytu dziecka w przedszkolu powyżej podstawy programowej (nie więcej niż 6 godzin dziennie, dotyczy przedszkola publicznego)

1 - za każdą dodatkową godzinę

6

4

Dziecko, które w poprzednim roku szkolnym uczestniczyło w postępowaniu rekrutacyjnym i nie zostało przyjęte do placówki do której składany jest wniosek

5

Dziecko, którego rodzeństwo będzie rozpoczynało lub kontynuowało edukację w placówce w roku szkolnym, którego dotyczy rekrutacja

oświadczenie

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami:

• Szkoła podstawowa klasa pierwsza

• Nabór do klasy pierwszej szkoły podstawowej

Szanowni Rodzice,
        uprzejmie informujemy, iż nabór do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie na rok szkolny 2024/2025 odbędzie się zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) oraz Zarządzeniem Nr 15/2024 Burmistrza Strykowa z dnia 30 stycznia 2024 r.,

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie „Zgłoszenia kandydata do klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Noblistów Polskich w Strykowie”

do pobrania - Zgłoszenie kandydata do klasy pierwszej

Prosimy o zapisywanie dzieci z rocznika 2017, zamieszkałych  w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie do dnia 29.02.2024 r.
        Zgłoszenia składamy w sekretariacie szkoły wraz z następującymi dokumentami:

Informacje nt. naboru można uzyskać w sekretariacie szkoły lub telefonicznie 42 719-81-44

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami: