• Podsumowanie oceny jakościowej

• Miło nam poinformować, że projekt "Take it easy" (2021-2023) realizowany w naszej szkole został wysoko oceniony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji:

„Realizacja projektu „Take it easy” była w pełni zgodna z zasadami programu Erasmus+ sektor Edukacja Szkolna, Akcja 1.
        Informacje zawarte w raporcie są jasne i kompletne. Beneficjent zastosował podstawowe zasady określone w Standardach jakości w celu prawidłowego zarządzania mobilnościami oraz przygotowania uczestników do mobilności. Został powołany  specjalny Nadzór Projektu, który koordynował, monitorował i oceniał bieżącą działalność projektową. W ramach projektu odbyło się 12 mobilności nauczycielskich – 8 kursów i szkoleń, 4 job shadowingi. Rekrutacja została przeprowadzona w sposób przejrzysty, uczciwy i niewykluczający. Kryteria naboru uczestników zostały przedstawione w sposób jasny, a nad całym procesem czuwała specjalnie powołana do tego komisja kwalifikacyjna. Sposób upowszechniania projektu został opisany w sposób bardzo dobry. Beneficjent zadbał o zróżnicowane metody dzielenia się rezultatami, m.in. poprzez organizowanie wystaw, wernisaży, wpisy na blogu, tworzenie i dzielenie się prezentacjami edukacyjnymi oraz organizowanie konkursów, gdzie prezentowano wyniki mobilności. Szkoła zadbała o poszerzanie wiedzy pozostałych placówek szkolnych w gminie nt. Erasmus+, dzięki czemu zaczęły również one brać udział w projektach mobilnościowych. Wyraźnie przedstawione zostały metody implementacji nabytych kompetencji i technik w codziennym funkcjonowaniu placówki. Warto zauważyć, że włączone rozwiązania są niestandardowe i stosunkowo innowacyjne, co jest ich mocną stroną. Projekt oceniony został jako Dobra Praktyka.
        Z przyjemnością informujemy, że Państwa projekt został uznany za przykład dobrej praktyki i może służyć innym organizacjom jako  źródło inspiracji”.