• Gminne sztafetowe biegi przełajowe.

          • 10 października nad zalewem w Strykowie, odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe.

            W zawodach udział wzięło około 150 zawodników z pięciu szkół.

            Uczniowie rywalizowali w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców.

            Podczas zawodów uczniowie mieli do pokonania dystans 600 m (Igrzyska Dzieci), oraz 800 m (Igrzyska Młodzieży).

            Każdy zespół składał się z 6 zawodniczek, oraz 6 zawodników.

            W Igrzyskach Dzieci najlepsi okazali się uczniowie SP Nr 2 w Strykowie , a w Igrzyskach Młodzieży zawodnicy z Bratoszewic.

            Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsze 3 zespoły medale.

            Klasyfikacja końcowa Igrzyska Dzieci w kategorii dziewcząt:

            1. SP 2 STRYKÓW
            2. SP DOBRA
            3. SP NIESUŁKÓW
            4. SP BRATOSZEWICE

            Klasyfikacja końcowa Igrzyska Dzieci w kategorii chłopców:

            1. SP 2 STRYKÓW
            2. SP BRATOSZEWICE
            3. SP DOBRA
            4. SP KOŹLE
            5. SP NIESUŁKÓW

            Klasyfikacja końcowa Igrzyska Młodzieży w kategorii dziewcząt:

            1. SP BRATOSZEWICE
            2. SP KOŹLE
            3. SP 2 STRYKÓW
            4. SP DOBRA
            5. SP NIESUŁKÓW

            Klasyfikacja końcowa Igrzyska Młodzieży w kategorii chłopców:

            1. SP BRATOSZEWICE
            2. SP 2 STRYKÓW
            3. SP DOBRA
            4. SP NIESUŁKÓW

            Wszystkim zawodnikom  serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych w nadchodzącym roku szkolnym.

          • Klasy 3a i 3c w „Michałówce”.

          • W dniu 22 września 2022r. uczniowie klas 3a i 3c z wychowawczyniami -  Renatą Jagodzińską i Anną Kozioł, pojechali do „Michałówki”, gospodarstwa agroturystycznego w Woli Czarnyskiej na warsztaty pt. „Od ziarenka do bochenka”.

            Tematem przewodnim była historia powstawania chleba i etapy jego przygotowania. Dzieci oglądały stare narzędzia rolnicze, którymi uprawiano pola i uczyły się rozróżniać ziarna zbóż. Wyrabiały ciasto na pieczywo i formowały bułeczki, chlebki lub rogale, które po upieczeniu zabrały do domu. Uczniowie mogli pogłębić swoje wiadomości na temat różnych zwierząt podczas pogadanek w domowym mini zoo. Oglądały: alpaki, kucyki, różne gatunki kur i kaczek, indyki oraz króliki.

            Atrakcją okazała się przejażdżka na przyczepie traktora. Nie zabrakło także aktywności w plenerze na placu zabaw.

          • Europejski Dzień Języków Obcych.

          • 26 września, jak co roku, w naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych.   W tym roku germanistka i anglistki ustaliły, że tego dnia na zajęciach oglądać będziemy bajki w oryginale, aby uzmysłowić uczniom, że każdy sposób na poznawanie języka obcego jest dobry! Można bowiem oglądać bajki czy filmy, a także słuchać piosenek w oryginale, grać w mądre gry, przyswajając nowe słówka czy całe zwroty.

            Na zajęciach języków obcych, oprócz poznania nowego słownictwa, ćwiczyliśmy rozumienie tekstu słuchanego, ale też wyciągaliśmy wnioski z mądrości przekazywanych w bajkach, gdyż jak wiadomo, każda bajka ma jakiś morał. Ciekawym spostrzeżeniem uczniów było wychwycenie różnic pomiędzy polską a angielską lub niemiecką wersją dobrze znanych bajek. Na koniec zajęć integrowaliśmy się ze sobą, pracując w grupach i przedstawiając na papierze to, czego nauczyliśmy się z bajek. Maluchy miały z kolei frajdę, kolorując kadry z obejrzanych kreskówek.

            Uczmy się języków obcych, bo to paszport do świata!

          • Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie.

          • Dnia 3 października klasy 1a,b,c wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie.

            Podczas pobytu uczniowie klasy 1a i 1c wzięli udział w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka ”a klasa 1 c ,,Kopanie ziemniaków i kiszenie kapusty”. Dzieci dowiedziały się jakie są etapy powstawania chleba i kiszenia kapusty oraz jak ciężka jest praca rolnika. Uczniowie mieli, również możliwość przebywania na łonie natury oraz bliskiego kontaktu z oswojonymi zwierzętami. Po ciężkiej pracy dzieci z radością przystąpiły do degustacji wiejskiego chleba z masłem i konfiturą, popijając ciepłą herbatą.

            Wycieczka ta przyniosła dzieciom wiele radości i zintegrowała klasy pierwsze.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Wybory do Samorządu Szkolnego to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko z punktu widzenia uczniów, ale i całej społeczności szkolnej.

            Wybrani kandydaci reprezentują bowiem głos uczniów w realnym życiu szkoły. Zanim jednak doszło do wyborów, w naszej szkole, odbyła się kampania wyborcza. Każdy z kandydatów starał się jak najlepiej przedstawić swój program wyborczy, by zyskać przychylność wyborców, a także sprawić by szkoła w której przecież spędzają tak wiele godzin, stała się dla nich miejscem jeszcze bardziej przyjaznym. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Gałązka z klasy VIc, Zastępcą Przewodniczącej – Julia Grabowicz z klasy IVb.

            Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności. 

          • Ważny dzień- dzień chłopaka.

          • Każde święto, zwyczaj, obrzęd jest dobrym pretekstem, żeby przerwać rutynę dnia codziennego i spędzić czas na zabawie i rozrywce.

            30.09.2022 zwyczajowo obchodzimy dzień chłopaka. W klasie VI c dziewczyny czekały cierpliwie z niespodzianką, gdy chłopcy myśleli, że faktycznie zapomniały…pojawiła się klasowa fotobudka, a szkolne ławki jak zaczarowany stoliczek zapełniły się smakołykami.

            Okazuje się, że zabawa łączy ludzi z różnych krajów, a nowi uczniowie znają takie same zabawy jak polscy rówieśnicy.

            Beczka śmiechu przy tańczeniu Makareny, przechodzeniu pod liną, przy robieniu zdjęć ze śmiesznymi rekwizytami, wspólnym jedzeniu i podchodach, które doprowadziły chłopców do drobnych upominków.

            Wszystkiego najlepszego!

          • Powitanie jesieni w klasie 3B

          • 23 września uczniowie klasy 3B powitali pierwszy dzień kalendarzowej jesieni- pory roku przepełnionej  różnorodnością kolorów. Na drzewach pojawiły się kolorowe liście, a ciepłe promienie słoneczne przywołują wakacyjne wspomnienia. Spacery po parku czy po lesie ukazują zupełnie nowe barwy. Taką namiastkę jesieni postanowili wprowadzić do swojej sali lekcyjnej uczniowie klasy 3B.Stworzenie własnych kompozycji jesiennych sprawiło wszystkim wiele radości. Liście, kasztany, jarzębina, hortensje i wrzosy na dobre zagościły w naszej klasie.

          • Powitanie jesieni.

          • 23 września klasa 1 c oficjalnie powitała Jesień .Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej pory roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z przyniesionych materiałów przyrodniczych uczniowie tworzyli  portret Pani Jesieni. Następnie  wybrały się na spacer w celu obserwacji zmian jakie przyniosła nam nowa pora roku.

          • Moja droga do szkoły.

          • Uczniowie z klasy 1 c w ramach realizacji tematu "Moja droga do szkoły", wybrali się na skrzyżowanie w pobliżu szkoły, aby utrwalić wiedzę na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas powrotu do szkoły wspólnie omawiali znaczenie niektórych znaków.

          • Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

          •  Klasa 1 c, wie jak ważne są witaminy w życiu człowieka, dlatego aby utrwalić zdrowe nawyki żywieniowe wykonały pracę plastyczną w grupach dzieląc produkty na zdrowe i niezdrowe. Kolejnego dnia przy pomocy sokowirówki zamieniły marchewki w sok. Świeży i smakowity naturalny wybór, uczniowie wypili z apetytem.

          • Choroby zakaźne.

          • Powiedzenie, w myśli, którego lepiej zapobiegać niż leczyć znane jest wszystkim od dawna. W myśl tej maksymy w dniach 12 do 16 września w naszej szkole, w klasach od czwartej do ósmej odbywały się warsztaty dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. Starsi uczniowie utrwalali wiadomości o tych niebezpiecznych chorobach, zaś młodsi pozyskiwali informacje o nich, korzystając z prezentacji oraz filmów edukacyjnych.

            Po raz kolejny świat wiedzy oraz mądrość człowieka zafascynowały wielu uczniów. Bo mało kto wie, że pierwsze próby szczepień miały miejsce w Indiach i Chinach około tysiąca lat temu. Była to wariolizacja – sposób ochrony przed ospą prawdziwą i stanowiło to wstęp do powszechnie obecnie stosowanych szczepień, dzięki, którym dzieci mają bezpieczne dzieciństwo, a dorośli szansę na dłuższe życie. 

            Przy okazji wszyscy przypomnieliśmy sobie ważne zasady zdrowego stylu życia, który jest podstawą zachowań prozdrowotnych, dbałości o swoje zdrowie oraz zdrowie innych. 

          • Poranek z poezją Adama Mickiewicza.

          • Biblioteka szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny uczestnictwem w Narodowym Czytaniu! Po okresie pandemii znów wzięliśmy udział w tej pięknej imprezie! W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Panie bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie przygotowały wspaniałą ucztę literacką zapraszając gości nad otoczone trawami, sitowiem, tatarakiem i kwiatami jezioro Świteź. Grono wiernych czytelników zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele miejscowych władz, artyści łódzkich scen, nauczyciele i uczniowie strykowskich szkół. Nasza młodzież z klasy 8a - Konstancja Tokes, Zuzanna Wasilewska, Antoni Cendrowski i Antoni Głowacki, recytowała niełatwy wiersz „Kurhanek Maryli”. Wypadli znakomicie!  

            Było nostalgicznie, momentami wzniośle, ale przede wszystkim radośnie i pięknie!  

            Pewnie za rok spotkamy się nad Niemnem … 

          • Witaj Szkoło...

          • Być starszym to marzenie dzieci,
            A przecież czas tak szybko leci,
            Mija godzina za godziną,
            Nim się spostrzegłeś rok upłynął!
            I nowa bije już godzina,
            Nowy rok szkolny się zaczyna,
            Już czeka szkoła i koledzy,
            I w książkach zasób nowej wiedzy. [...]

            Czas bardzo szybko leci, dopiero pożegnanie przed wakacjami, rady na temat bezpieczeństwa, rozdanie świadectw, a tu… 1 września i czas rozpocząć nowy rok szkolny.

            Werble, sztandar, hymn państwowy, raport złożony panu dyrektorowi i jesteśmy gotowi.

            Pan dyrektor E. Jacel przywitał serdecznie wszystkich uczniów, tych którzy uczęszczali do szkoły i tych, którzy ze względu na wojnę w swej ojczyźnie, będą uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie.

            W blasku wrześniowego słońca pan dyrektor przekazał uczniom nagrodzonym, dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendium naukowego Burmistrza Strykowa oraz odczytał list Wojewódzkiego Komendanta Policji.

            Po części oficjalnej, która dla uczniów klas IV-VIII miała miejsce o godzinie 9.00, a dla uczniów klas I- III o godzinie 10.00, odbyły się spotkania z wychowawcami, rozmowy o bezpiecznym powrocie do domu oraz sprawy organizacyjne.

            A dalej jak w wierszu Jana Brzechwy:

            Idę przez gwarne korytarze,
            Widzę coraz to nowe twarze,
            A oto dawny mój kolega,
            Już mnie zobaczył, już podbiega,
            - Gdzie byłeś w lecie? Zbierasz znaczki?
            - Czy masz już swoje miejsce w szatni?
            - Patrz, nauczyciel jakiś nowy?
            Ach, te okrzyki, te rozmowy...
            Ale wybiła już godzina.
            Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
            Znów dni popłyną pracowite
            Nad książką szkolną, nad zeszytem...
            Życzę wam wszystkim na początek
            Szkolnego roku samych piątek!

            I szóstek! Ale przede wszystkim zdrowia, radości z pobytu w szkole, uświadomienia sobie celu zdobywania wiedzy, satysfakcji ze swojej pracy, entuzjazmu oraz  pozytywnej atmosfery!

          • Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo”

          • Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne  wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski. 

            Edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

            Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Zgierzu  3 - 4 oraz 10 - 11 września , w naszej placówce przy ul. Długa 5.

            Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci. Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

            Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

            Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Roblox

            Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python, Visual Studio

             

            Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

             

            www.kodujzgigantami.pl

             

            Akcji towarzyszy specjalny ranking szkół, w którym placówki z największą liczbą uczestników otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz programistyczną tablicę edukacyjną z języka Python.

             

            Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl

             

            Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronie rankingowej.

            Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach - zarówno osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem ale również entuzjastów programowania.

             

          • Zakończenie roku dla klas młodszych

          • 24 czerwca dobiegł końca bieżący rok szkolny. Wydarzenie to było szczególnie ważne dla klas trzecich, które zakończyły pierwszy etap edukacji i od września rozpoczną nową przygodę z nauką.  Uczniowie klas 3a, 3b i 3c przygotowali część artystyczną żegnając swoich kolegów i nauczycieli. Było wesoło, uroczyście i wzruszająco.

            Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

          • Pożegnanie Absolwentów

          • Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VIII. uroczyście żegnali rok szkolny 2021/2022, a także tegorocznych Absolwentów naszej szkoły, dotychczasowych uczniów klas 8a i 8b.

            W części oficjalnej do uczniów, rodziców i nauczycieli przemówił dyrektor szkoły pan Eugeniusz Jacel. Wręczył on Nagrody Burmistrza wyróżniającym się uczniom szkoły.

            Następnie najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców.

            Absolwenci pożegnali społeczność uczniowską programem artystycznym "Z życia szkoły...". Finałową piosenkę zaśpiewała cała społeczność uczniowska. Przedstawicielka Absolwentów podziękowała dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów.

            Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami, a także odebrać świadectwa.

            Kochani Absolwenci, życzymy Wam, aby Wasz wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosły Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

          • Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.

          • W  roku szkolnym 2021/2022 Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło następujące akcje:

            1. IX 2021r. – akcja charytatywna „Kartka dla Blanki” – przygotowanie przez uczniów kartek urodzinowych dla chorej na nowotwór dziewczynki;
            2. X 2021 r. – zbiórka karmy i potrzebnych sprzętów do pielęgnacji kotów i psów – podopiecznych Przytuliska w Głownie;
            3. XII 2021 r. – akcja charytatywna „Szlachetna paczka” – ogólnopolski projekt pomocy rodzinom i osobom samotnym znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA; w szkole zorganizowaliśmy pomoc dla samotnej, starszej pani; przygotowano 36 paczek przekazanych w Łęczycy organizatorom akcji;
            4. XI/XII 2021 r. – XXII edycja akcji „Góra grosza”, celem była pomoc dzieciom przebywającym w różnych placówkach wychowawczych, organizatorem Towarzystwo Nasz Dom;
              Zebraliśmy 78,95 kg groszy;
            5. III 2022 r. - zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla obywateli Ukrainy.
              W marcu 2022 r. w szkole została zorganizowana zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla obywateli Ukrainy, które przekazano do gminnego magazynu w Strykowie. Równocześnie przeprowadzono zbiórkę karmy i potrzebnego sprzętu dla zwierząt z Ukrainy, które dostarczono do Przytuliska w Głownie;
            6. V 2022 r. - ogólnopolska akcja wolontariatu hospicyjnego „Pola Nadziei”.
              Podczas akcji wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz stacjonarnego hospicjum w Zgierzu. Łącznie zebrano 3395, 97 zł;
            7. VI 2022 r. - zbiórka plastikowych zakrętek dla dziewczynki z Łodzi.
              W czerwcu 2022 r. została przeprowadzona zbiórka plastikowych zakrętek przekazanych na rzecz chorej dziewczynki z Łodzi. Zebrano 312,1 kg zakrętek;
            8. VI 2022 r. - Zbiórka artykułów chemicznych dla obywateli Ukrainy, które zostały przekazane do gminnego magazynu w Strykowie.
          • Wycieczka do Gniezna i Biskupina

          • Dnia 22 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Gnieźnie i Biskupinie.

            Najpierw zwiedzili Katedrę na Wzgórzu Lecha z Drzwiami Gnieźnieńskimi i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu św. Wojciecha. Następnym punktem był przejazd kolejką wąskotorową z Gąsawy do Biskupina. Dzieci zwiedziały z przewodnikiem osadę biskupińską powstałą 2700 lat temu, w której mieszkało od 700 do 1000 osób. Zwiedzając zrekonstruowane stare chaty uczniowie mogli zobaczyć jak mieszkali, czym się zajmowali, co jedli ówcześni mieszkańcy osady.

            Następnie dzieci bały udział w lekcjach muzealnych, podczas których dowiedzieli się w jaki sposób mieszkańcy pradziejowej osady zdobywali żywność. Warsztaty prowadzone były w zrekonstruowanej chacie, w której znajdują się wierne kopie zabytków, Uczniowie uczyli się mielić ziarno na autentycznym kamiennym żarnie, a z powstałej mąki lepili ciasto i piekli podpłomyki.

            Druga grupa w tym samym czasie uczestniczyła w warsztatach, podczas których uczniowie wykonywali koraliki z kawałków kolorowej modeliny i mozaikowych oczek. Własnoręcznie wykonany naszyjnik stał się pamiątką z zajęć. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły stanowiska rzemieślnicze wioski wczesnopiastowskiej, na których prezentowane były wyroby z drewna tj. instrumenty, narzędzia, ozdoby.

            Trzecioklasiści wrócili bardzo zadowoleni, gdyż w ciekawy sposób wzbogacili swoją wiedzę historyczną i miło spędzili ten dzień.

          • „Nasza radosna twórczość”, czyli zajęcia kreatywne w klasie II c

          • Plastyczne zajęcia kreatywne były inspiracją do działalności twórczej dzieci poprzez możliwość wyrażania się w różnych technikach plastycznych. Zachęcały do rozwijania zdolności i aktywności twórczych, przyczyniły się do rozbudzania wyobraźni, rozwijania wrażliwości i aktywizowania twórczego myślenia dzieci. W ciągu roku szkolnego dzieci wykonały wiele prac plastycznych poznając nowe dla siebie techniki.  Zajęcia były organizowane tak, by sprawiały radość, wzbudzały zainteresowanie i aby dzieci miały poczucie przyjemnego spędzenia wolnego czasu.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych