• "Aktywna Klasa"

          • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej brali udział w całorocznym konkursie Aktywna Klasa. 

            Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy i zabawy, promowanie pozytywnych postaw, budowanie poczucia odpowiedzialności jednostkowej i grupowej. Przez cały rok uczniowie klas  rywalizowali o tytuł angażując się w życie społeczności szkolnej. Ocenie na punkty podlegało zaangażowanie, udział uczniów w różnorodnych przedsięwzięciach oraz konkursach proponowanych przez Samorząd Uczniowski. 

            Konkursy o charakterze: edukacyjnym, patriotycznym, kulturalnym i integracyjnym. 

             Klasa, która zdobyła najwyższą liczbę punktów otrzymała nagrodę pieniężną oraz puchar przechodni Aktywna Klasa. 

            Zwycięzcą konkursu w roku szkolnym 2021/2022 została klasa VIIIb, która w rywalizacji międzyklasowej otrzymała największą liczbę punktów - 156. Na drugim miejscu uplasowała się klasa Vc z wynikiem 149 punktów. Trzecie miejsce zajęła klasa Vb uzyskując 143 punkty. 

            Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom, a Wychowawcom klas dziękujemy za współpracę i zaangażowanie. 

          • Sukces to być razem!

          • Te słowa mają szczególną moc, w obliczu choćby tego, że po raz pierwszy od dwóch lat, czyli od czasu wybuchu pandemii, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli spotkać się razem i spędzić czas bez obostrzeń, ciesząc się swoją obecnością, słońcem, latem, zbliżającymi się wakacjami, a także świętem wszystkich dzieci Dniem Dziecka. 

            Pierwszy upominek dla uczniów naszej szkoły mieli strażacy, którzy na zalewie wykonali pokaz ratownictwa wodnego. Życzenia pana dyrektora, przemarsz znad zalewu na boisko szkolne i …. I Międzyklasową Olimpiadę Sportową czas zacząć. 

            Na początku historyczna przypominajka, czyli co wiemy o igrzyskach, olimpiadzie kiedyś i dziś. Następnie pochód z własnoręcznie wykonanymi flagami, na których zapisano hasła i okrzyki, później znalezienie dobrego miejsca, rozłożenie kocyków i zaczynamy! 

            Na naszej olimpiadzie było 10 konkurencji, które angażowały wszystkie klasy i wszystkich uczniów, jedni brali udział w konkurencji, drudzy, sędziowali inni byli czirliderkami ( tak, tak, poprawna spolszczona nazwa), a inni nie inne, bo w niektórych klasach czirliderkami byli chłopcy. 

            I tak od hula-hop, badmintona, rzutu do celu leżącego i stojącego po skoki na skakance, rzut do bramki, rzut do kosza, stanie na jednej noce, czy wstanie z pleców bez podpieranie się rękoma. To wszystko przez dwie godziny, na tafli boiska, z dużą energią, wielkim zaangażowaniem, wśród okrzyków dopingujących!  

            Pan dyrektor i organizatorki wręczyli 30 medali: złotych, srebrnych i brązowych za każdą konkurencję. Ale puchar jest jeden. 

            III miejsce zajęła klasa 5b 

            II miejsce zajęła klasa 8a 

            I miejsce zajęła klasa 4a i to oni zdobyli puchar! 

             

            Sukces osiągnęli wszyscy, bo sukces to być razem. I byliśmy razem do końca tego szkolnego dnia, po olimpiadzie był czas na piknik, przekąskę, rozmowy, taniec. 

            A może za rok zorganizujemy II Międzyklasową Olimpiadę Sportową : ) ? 

          • Zabawy konstrukcyjne w świetlicy szkolnej z okazji Dnia Dziecka.

          • Zajęcia tego rodzaju z wykorzystaniem różnorodnych klocków zawsze były, są i będą ciekawą formą zabawy, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Samodzielna praca nad konstrukcją uczy koncentracji, skupienia i obserwacji. Natomiast wspólne budowanie z innymi dziećmi uczy dzielenia się i współdziałania. W Dniu Dziecka w świetlicy uczniowie budowali najdziwniejsze formy przestrzenne za pomocą różnych klocków, które prezentujemy na zamieszczonych zdjęciach.  

            Zabawy konstrukcyjne w świetlicy.

             

          • Szkolna wycieczka do Biskupina i Gniezna.

          • Uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami i opiekunkami piątek 6 maja spędzili na pełnej wrażeń wycieczce do Biskupina i Gniezna.

            Najpierw zwiedziliśmy prasłowiańską osadę w Biskupinie. Mogliśmy dokładnie obejrzeć jak mieszkali i żyli oraz czym zajmowali się ludzie w bardzo dawnych czasach. W rezerwacie archeologicznym, oprócz najsłynniejszej osady obronnej,  oglądaliśmy też wizualizacje obozowisk łowców i zbieraczy żyjących w epoce kamienia oraz rekonstrukcje osady pierwszych rolników. W zrekonstruowanych chatach czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, ozdoby, narzędzia. Następnie jechaliśmy zabytkową kolejką wąskotorową do Wenecji. Stamtąd udaliśmy się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską na Wzgórzu Lecha. Zobaczyliśmy też słynne Drzwi Gnieźnieńskie ukazujące życie i śmierć św. Wojciecha, które są unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce.

            Jednym z założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym, a życiem naszych przodków. Była to „żywa lekcja historii”. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych