• Doskonalenie zawodowe na Cyprze.

• Pod koniec marca dwoje nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w doskonaleniu zawodowym na Cyprze. Kurs „Education outside the classroom” prowadzony był w języku angielskim a jego tematyką była edukacja plenerowa. Uczestnicy kursu pochodzili ze wszystkich stron Europy a oprócz przedstawicieli naszej szkoły na kurs przyjechali nauczyciele z Portugalii, Węgier, Chorwacji, Estonii i Irlandii. Kurs miał charakter warsztatowy a wiele zajęć odbywało się plenerze. Nauczyciele mogli w praktyce przetestować poznaną teorię, różne metody i techniki pracy. Kurs pokazał, że każde miejsce nadaje się do zorganizowania zajęć terenowych. Uczestnicy kursu rozwiązywali różne zadania zarówno w obiektach historycznych (zamek, wykopaliska, Stare Miasto) jak i warunkach naturalnych (Góry Trodos, Park Krajobrazowy, wybrzeże morza). Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w Ośrodku Ekologicznym nad Słonym Jeziorem Limassol, który prowadzi szeroką działalność edukacyjną i współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami młodzieżowymi. Uczestnicy kursu przekonali się o zaletach edukacji outdoorowej oraz sami doświadczyli jak mocno aktywizuje uczestników zajęć, angażuje w działania i ma pozytywny wpływ na efekty uczenia się.