• Doskonalenie zawodowe w Portugalii.

• Na początku lipca dwoje nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w doskonaleniu zawodowym w Ponta Delgada w Portugalii. Kurs „Outdoor education” prowadzony był w języku angielskim a jego organizatorzy starali się  pokazać jak efektywnie (i atrakcyjnie) prowadzić zajęcia edukacyjne w terenie . Uczestnicy kursu pochodzili ze wszystkich stron Europy a oprócz przedstawicieli naszej szkoły na kurs przyjechali nauczyciele z Włoch, Niemiec, Rumunii, Szwecji,  Austrii, Węgier, Słowenii, Hiszpanii, Portugalii, Polski, Estonii i Czech. Tak liczna reprezentacja różnych krajów byłą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i porównania systemów edukacyjnych funkcjonujących w Europie.  Kurs miał charakter warsztatowy a większość zajęć odbywało się plenerze. Nauczyciele mogli w praktyce przetestować poznaną teorię, różne metody i techniki pracy. Szkolenie pokazało, że każde miejsce nadaje się do zorganizowania zajęć terenowych. Uczestnicy kursu mieli okazję sprawdzić, że do organizacji ćwiczeń outdoorowych nadają się zarówno takie miejsca jak plantacja herbaty czy ananasów jak i park narodowy, górskie jeziorko,  ogród botaniczny, uliczki starego miasta Ponta Delgada czy jezioro wulkaniczne.   Na zakończenie kursu wszyscy mieliśmy głębokie przekonanie, że edukacja outdoorowa to bardzo atrakcyjny i efektywny sposób zdobywania wiedzy i wielu ważnych umiejętności.