• Doskonalenie zawodowe w Hiszpanii.

• Pod koniec lipca dwoje nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w doskonaleniu zawodowym w Barcelonie w Hiszpanii. Kurs „Yoga and Meditation for Educators: Be a Great Teacher, Be Your Best Self” prowadzony był w języku angielskim, a jego tematyką były techniki relaksacyjne. Uczestnicy kursu pochodzili z Polski, Austrii, Chorwacji, Finlandii i Węgier. Kurs miał charakter typowo warsztatowy. Nauczyciele poznali różne techniki oddechowo-relaksacyjne, które przyczyniają się do poprawy kondycji emocjonalnej i fizycznej, a to z kolei pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie, niwelując w pewnym stopniu symptomy wypalenia zawodowego.

Wyjazd do stolicy Katalonii był też świetną okazją do jej zwiedzania. Nauczycielki mogły podziwiać wiele zabytków geniusza architektury Antoniego Gaudiego, np. Sagrada Familia, Park Guell, Casa Batllo, czy też wejść na stadion Camp Nou i do Muzeum FC Barcelona.