• Święta Wielkanocne w klasie 1c

          • Uczniowie do świąt Wielkanocnych przygotowywali się już kilka dni wcześniej. Na lekcjach informatyki przy użyciu programu Paint rysowali wielkanocne obrazki. Uczestniczyli, także w gminnym konkursie  plastycznym zorganizowanym przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie ,,Wielkanocna pisanka z uśmiechem". Wielkim sukcesem było zajęcie  III miejsca przez  Oliwkę Koperę oraz wyróżnienie pracy Natalki Nieszporek. Drugim konkursem w którym uczniowie wzięli udział to konkurs plastyczny zorganizowany przez świetlicę szkolną ,,Palma wielkanocna”. Laureatką tego konkursu została  Julka Majchrzak zajmując  III miejsce.

            W ostatnim dniu przed  Triduum Sacrum uczniowie  uczestniczyli w swoim pierwszym klasowym śniadaniu wielkanocnym. Na stole znalazły się potrawy świąteczne; jajka, biała kiełbasa, chleb, babka wielkanocna i mazurek. Dzieci złożyły sobie życzenia i zaśpiewały wielkanocne piosenki.

            Uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci pierwszaków.

          • Wielkanoc w klasie 3B

          • Uczniowie klasy 3B przygotowania do świąt wielkanocnych rozpoczęli w tygodniu poprzedzającym święta.

            Z wielkim entuzjazmem zaczęli od zrobienia papierowych jajek, koszyczków i kartek wielkanocnych. Tuż przed świętami w Wielką Środę uczniowie  wraz z wychowawczynią przygotowali wielkanocne śniadanie, na którym królowały jajka, babki, chleb, szynka, czekoladowe jajeczka i inne potrawy. Każdy miał także okazję ozdobić swój wielkanocny koszyczek. Nie zabrakło szukania jajek, które skrzętnie zostały schowane w sali lekcyjnej.

            Nasze wspólne, świąteczne spotkaniem wywołało wiele pozytywnych emocji i wprowadziło nas w klimat zbliżających się świąt.

          • Jak zostałam wiedźmą.

          • W środę przed Świętami Wielkanocnymi klasy piąte obejrzały spektakl na podstawie książki Doroty Masłowskiej „Jak zostałam wiedźmą”. Przedstawienie ze świetną scenografią i kostiumami bardzo przypadło do gustu uczniom klas piątych. Piosenki, zwroty akcji, pełen zaskoczenia skrypt, niebanalne postacie, jak chociażby pani o nazwisku Więcej, a na końcu- śmieci spadające z nieba naprawdę zrobiły na wszystkich widzach wrażenie. Gdybyśmy mieli powiedzieć w dwóch słowach, jaki był temat przewodni sztuki, powiedzielibyśmy: „wszechobecny konsumpcjonizm”. Spektakl zwrócił uwagę na ważne wartości, które powinny być pielęgnowane, zmusił też do zastanowienia się; „mieć, czy być?”.

            Po sztuce przyszedł czas na interesujące i kształcące warsztaty teatralne, pokazujące różne formy pracy w teatrze. Uczniowie mieli okazję zadać pytania o spektakl, wyrazić o nim swoje zdanie, a także odbyć trening uważności pod okiem dwóch przemiłych edukatorek. Ponadto, pracując w parach i grupach, uczniowie przekonali się, jak wymagającym, ale też i satysfakcjonującym zadaniem jest praca z marionetkami. Mogli tego doświadczyć, bo w końcu byliśmy w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi.

          • Wielkanoc w świetlicy

          • W naszej świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. W tym przedświątecznym okresie wychowankowie świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach inspirowanych tymi świętami.  

            Najwięcej radości sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których rozwijały swoje zdolności plastyczne, manualne oraz kreatywność, wykonując różnego rodzaju ozdoby wielkanocne. 

            W tym okresie również został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem 

            "Wielkanocna palma”. Celem konkursu było:  

            • pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych;  

            • rozwijanie zdolności manualnych;  

            • rozwijanie zainteresowań artystycznych, wyobraźni, uzdolnień i inwencji twórczej. 

            Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 

            Wielkanoc w świetlicy

          • Wycieczka do kina w Manufakturze

          • 22 marca uczniowie klas  1a,b,c wybrali się  do kina Cinema City w Łodzi w Manufakturze na seans filmowy ,,Mumie". Film ten był pełen humoru, przygód i serca - pokazywał prawdziwą wartość jaką jest przyjaźń  i wiary w siebie. To była pierwsza wizyta uczniów w kinie i nie ostatnia.

          • ,,Wielkanocy zajączek ze skarpetki"

          • Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Z tej okazji w klasie 1c zapanował, również przedświąteczny klimat. Dnia 30 kwietnia uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach ,,Wielkanocy zajączek ze skarpetki". Celem tego spotkania było poznanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami oraz budowanie dobrych relacji z nauczycielem i szkołą. Zajączki były tak piękne, że uczniowie zdecydowali się oddać po jednym dla Fundacji Gajusz, która pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym, oraz ich rodzinom.  

            "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie
            przez to, co ma, lecz  przez to, czym dzieli się z innymi."

            Jan Paweł II

          • Warsztaty klasy 3a i 3b w Lesie Łagiewnickim

          • 22 marca 2023 r. klasy 3a i 3b z wychowawczyniami udały się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Łodzi – Łagiewnikach.

            Uczniowie brali udział w lekcjach w terenie, a tematem przewodnim warsztatów były warstwy lasu. Pracownicy OEE przekazali dzieciom dużo teoretycznej i praktycznej wiedzy związanej z lasem, jego florą i fauną, cierpliwie odpowiadali na liczne pytania dzieci. Uczniowie podczas spaceru po lesie łagiewnickim wypełniały kartę pracy dotyczącą roślin i zwierząt występujących w poszczególnych warstwach lasu. Po przechadzce czekała na wszystkich ciepła herbatka.

            Przebywanie na świeżym powietrzu doskonale wpłynęło na samopoczucie i humory uczniów.

          • Zapraszamy na reklamy!

          • I to nie byle jakie. Zobaczcie, w jaki sposób

            uczniowie klasy 5 a reklamują swoją szkołę.

            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W STRYKOWIE ZAPRASZA GŁODNYCH WIEDZY I POZYTYWNYCH WRAŻEŃ!

            Co to jest reklama? Czym są elementy reklamy, takie jak: informacja, perswazja i manipulacja?

            Co to jest slogan reklamowy?

            Czy muzyka i humor są elementami reklamy?

            Jaki jest cel tworzenia i pokazywania reklam?

            Czy reklama wpływa na życie człowieka?

            Czy reklamy mogą być dla nas interesujące?

            W jaki sposób ludzie reagują na reklamy?

            Czy reklama bardziej przemawia do rozumu, czy do emocji?

            I czy reklamy są nam w ogóle potrzebne?

            Podczas lekcji języka polskiego w klasie 5a uczniowie próbowali znaleźć odpowiedź na te i inne pytania. Obejrzeli kilka starszych reklam i tych powstałych całkiem niedawno. Zapoznali się z rodzajami reklam. Zastanawiali się, skąd twórcy reklam czerpią pomysły. Następnie postanowili spróbować swoich siły i wykreowali pierwsze w swoim życiu reklamy. Zobaczcie, w jaki sposób reklamują naszą szkołę.

            Reklama Wiktora i Wojtka

            Reklama Zosi i Jagody

          • Mona Lisa w roli głównej.

          • Nie trzeba jechać do Włoch, by zobaczyć Monę Lisę. Wystarczy lekcja języka polskiego, by spotkać tajemniczą bohaterkę obrazu. I to nie jedną. Piękne modelki, ciekawe portrety, lalka. 

            A skąd ten pomysł? Po serii lekcji o muzyce, projektowaniu płyty dla Wojskiego (tak, tak, tego z „Pana Tadeusza”); nadszedł czas na malarstwo.  

            Szóstoklasiści postarali się, by oprócz tajemniczego wyglądu, ich postać reprezentowała i upowszechniała ważne wartości: czytelnictwo, aktywny wypoczynek, spędzanie czasu z bliskimi, sport. Popatrzcie sami. 

          • W Pierwszy Dzień Wiosny każdy jest radosny ;)

          • 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny co roku przebiegają w radosnej i przyjemnej atmosferze.

            Uczniowie klas IV-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, wiedząc, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Na godzinach wychowawczych uczniowie tworzyli „ Marzanny Przyszłości” . Taka wspólna praca była doskonałą okazją do klasowej dyskusji na temat zmieniających się pór roku, upływu czasu, przeszłości, planów i marzeń na przyszłość. 

            Aby zrobić Marzannę, warto dowiedzieć się, jak kukła na pierwszy dzień wiosny wyglądała dawniej. Do robienia Marzanny używano wówczas siana i płótna, czasem zakładano jej stare ubrania. Dziś zamiast tradycyjnej Marzanny dzieci coraz częściej szykują nowoczesne Marzanny, jednak cały czas opierając się na pierwowzorze. W tym roku powstał „Marzannowy zawrót głowy”: słomiane panny ozdobione koralami. Na rękach torba a na głowie piękne kapelusze. Kolorowe i nietypowe ubrania, lakierowane buty. Kreatywność i wyobraźnia uczniów była ogromna. 

            Wtorek 21 marca zupełnie różnił się od pozostałych dni szkolnego roku, gdyż uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli. Na poszczególnych godzinach wyznaczone osoby prowadziły lekcje. Nauczyciel był tym razem uczniem. Lekcja pełna emocji oraz zaangażowania ze strony ucznia, wymagała wcześniejszego starannego przygotowania bo to nie lada wyzwanie móc pełnić tak ważną rolę. Kolejna aktywność na Pierwszy Dzień Wiosny to układanie fraszek o przedmiotach realizowanych przez uczniów w szkole. Te wyjątkowe wierszyki,  można było zobaczyć na wystawie szkolnej.

            Do obchodów Pierwszego Dnia Wiosny przyłączyła się również świetlica szkolna, w której uczniowie podczas zajęć świetlicowych przygotowali piękną Panią Wiosnę słuchając piosenek o wiośnie. 

            Był to bardzo udany dzień! 

            Wiosno trwaj!! 

            W Pierwszy Dzień Wiosny każdy jest radosny ;)

          • „Wiosna, wiosna…”

          • W związku ze zbliżającym się Pierwszym Dniem Wiosny dzieci z klasy 3B w ramach działań bibliotecznych postanowili przypomnieć sobie wszystko co wiedzą o tej porze roku. Uczniowie dyskutowali o pierwszych oznakach wiosny, widocznych nie tylko w przyrodzie, przeczytali kilka wiosennych wierszy, które jednocześnie stały się inspiracją do stworzenia wiosennych pejzaży.

          • SP 2 Stryków w finale wojewódzkim.

          • 21 marca w Skierniewicach odbył się finał wojewódzki w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W najlepszej szóstce znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

            Aby zakwalifikować się do turnieju finałowego drużyna ze Strykowa musiała okazać się najlepsza w rozgrywkach na szczeblu gminnym, powiatowym oraz rejonowym. W turnieju powiatowym uczniowie ze Strykowa pokonali swoich rówieśników ze szkół Zgierza, Głowna i Aleksandrowa Łódzkiego zdobywając I miejsce dające awans do zawodów rejonowych, gdzie do rywalizacji przystąpiło 4 mistrzów z powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łęczyckiego oraz poddębickiego.

            W zawodach rejonowych, które rozgrywane były w Pabianicach drużyna ze Strykowa pokonując uczniów z Pabianic awansowała do finału (grano systemem pucharowym czyli przegrywający odpada).W finale nasi zawodnicy okazali się lepsi od zespołu z Wielenina, który w półfinale pokonał uczniów ze szkoły w Piątku.

            W turnieju finałowym uczniowie ze Strykowa trafili do grupy w której rywalizowali ze szkołą Marcina Gortata z Łodzi oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Oba mecze drużyna ze Strykowa przegrała zajmując ostatecznie V miejsce w województwie łódzkim.

            Drużynę ze Strykowa reprezentowali: Konrad Miśkiewicz, Miłosz Marciniak, Nazar Vyhonny, Miłosz Perek, Szymon Majewski, Antoni Głowacki, Nikodem Perek.

            Serdecznie gratulujemy.

          • Motyle...

          • Wiosna tuż, tuż za rogiem, a razem z nią przyroda budząca się do życia. Już niedługo ujrzymy za oknem kwitnące kwiaty, zielone liście i bujną trawę. Jedną z oznak długo wyczekiwanej tej pory roku są również – dla niektórych najpiękniejsze stworzenia świata – kolorowe i kruche motyle. Motyle są niezwykłe, piękne, subtelne i delikatne, a zarazem zdumiewająco mocne. Motyl jako symbol jest znany w wielu kulturach na całym świecie. Zwykle kojarzy się z pięknem, wolnością, lekkością i życiem. 

            Właśnie 14 marca uczniowie z naszej świetlicy włączyli się w obchody Dnia Motyla. Nie jest to jeszcze czas, w którym można podziwiać te piękne owady w ich pełnej krasie, dlatego uczniowie obejrzeli je w internetowej galerii zdjęć. Krótka bajka edukacyjna pt.: „Od gąsienicy do motyla” pozwoliła im zapoznać się z etapami rozwoju motyla. Po wysłuchaniu ciekawostek na temat tych pięknych owadów dzieci przystąpiły do wykonania kolorowych motyli z papieru metodą origami, malowały je kredkami, wyklejały z kolorowego papieru.  

            Motyle...

          • Projekt: „Wspólnie znaczy ciekawie”, czyli Święto Patrona Szkoły.

          • 28 lutego 2023 r. odbyły się obchody Święta Szkoły, które zostały zorganizowane w ramach udziału naszej szkoły w projekcie pt.: „Wspólnie znaczy ciekawie”. Projekt został wdrożony w ramach działań organizacji pozarządowej IOM - Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w ONZ. Głównym celem tego projektu jest integracja uczniów przybyłych z objętej wojną Ukrainy i uczęszczających do naszej szkoły z pozostałymi uczniami. W ramach działań związanych ze Świętem Szkoły chętni uczniowie przygotowali wcześniej prezentacje, które wykorzystane zostały w dniu uroczystości:

            Zuzanna Chruściak i Martyna Wierzbicka klasa VII a –„Wiersze –czym jest poezja?

            Hanna Jadwiga Głowacka, Piotr Jagielski, Oliwier Hikrysz klasa V b– „Nobliścipolscy”

            Nazarii Vyhonnyi klasa VIII a –„Nobliści ukraińscy”.

            Na trzeciej lekcji wszyscy uczniowie klas 4-8 obejrzeli prezentacje o Noblistach i odpowiedzieli na pytania w quizie on-line dotyczące wiedzy z tych prezentacji. Chociaż nie był to konkurs,to warto się pochwalić, że najlepsi uczniowie osiągnęli po 90% dobrych odpowiedzi.

            Na czwartej lekcji uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach „Bądź jak Szymborska”, które rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji „Wiersze”, a następnie przy piosence Sannah „Nic dwa razy się nie zdarza” rozpoczęto twórczą pracę, polegającą na skomponowaniu wierszy przy pomocy słów wycinanych z gazet. Kreatywność uczniów i estetyka wykonanych prac zaskoczyły wszystkich. Plakaty z tekstami znalazły swoje zaszczytne miejsce na szkolnej wystawie.

            Na piątej godzinie znów klasy 4-8 spotkały się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w koncercie –montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły i zespół Pawła Zięby Music Factorywra z Pavlem Samothinem. Koncert pt.: „Nuty i słowa” zawierał znane i popularne piosenki polskie i ukraińskie. Natomiast uczniowie wyrecytowali wiersze Wisławy Szymborskiej i Tarasa Szewczenki. W tym roku naszym przewodnim Noblistą –Patronem Szkoły była Wisława Szymborska w związku z obchodami 100-lecia urodzin poetki. Było odświętnie, kolorowo, twórczo, ale przede wszystkim radośnie.

            Miło nam, że w ramach uzyskanych funduszy z projektu biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości książkowe w języku ukraińskim.

            Warto też wspomnieć, że w ramach projektu w piątek 17 lutego od godziny 9:00 na trzech kolejnych lekcjach odbył się Bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Imprezę poprowadziły wykwalifikowane animatorki z „Krainy Gagatka”, które mają w swoich zasobach muzykę z dwóch kultur narodowościowych – polską i ukraińską. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek, świetnie bawili się przy dźwiękach znanych przebojów. W sali była dekoracja w kolorach barw polskich i ukraińskich. Wspólna zabawa dała dzieciom wiele radości. Celem imprezy było wzbudzenie poczucia przynależności uczniów z Ukrainy do społeczności szkolnej oraz integracja dzieci polskich i ukraińskich.

            Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszego przedsięwzięcia.

             

            Swieto_Szkoly_2023.pptx

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest w pierwszy dzień wiosny – 21 marca. Ta data nie jest przypadkowa, jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę tego syndromu. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma na celu zmienić myślenie na temat osób z Zespołem Downa.

            W klasie 1c uczniowie chętnie włączyli się do akcji. Jako wyraz solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli kolorowe skarpetki „nie do pary”. W czasie zajęć rozmawiali na temat różnorodności, wyjątkowości i tolerancji.

          • XXIV Konkurs „Mistrz Ortografii w Gminie Stryków”

          • 23 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie odbył się XXIV Konkurs „Mistrz Ortografii w Gminie Stryków”, który  swym patronatem objął Burmistrz Gminy Stryków Witold Kosmowski.

            W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z każdej szkoły podstawowej w gminie. W ramach konkursu uczestnicy napisali dyktando liczące ponad 200 słów uwzględniających różne zasady pisowni polskiej. Pierwsze miejsce zajęła Antonina Góralczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie, drugie miejsce przypadło Antoniemu Cendrowskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie, a trzecie miejsce zajęła Antonina Męcina ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz ufundowane przez Burmistrza książki. Laureatom oraz uczestnikom gratulujemy gruntownej wiedzy i umiejętności ortograficznego zapisu.

            Organizatorem z ramienia SP 2 w Strykowie była p. Kinga Kołacka, a dekorację przygotowała p. Anna Fortuna.

          • Dotykiem świat malowany …

          • Biblioteczne spotkania z książką zyskały prawdziwych fanów wśród  uczniów klas drugich i trzecich. A to między innymi za sprawą świetnej książki „O Kamilu, który patrzył rękami”. Poznaliśmy fajnego sześciolatka Kamila, który od urodzenia był niewidomy, jego młodszą siostrę Zuzię, wspaniałych rodziców, dziadków oraz zwariowaną ciotkę, a także kolegów z przedszkola. Zrozumieliśmy, z jakimi ograniczeniami musi żyć niewidzący chłopiec.

            Podczas zajęć z edukacji czytelniczej, aby wczuć się w sytuację dzieci z niepełnosprawnością, uczniowie próbowali namalować „Ogród” mając zasłonięte oczy. Praca w ciszy i skupieniu była niezwykle ciekawa, bowiem okazało się, że chmury mogą być różowe, drzewa niebieskie a kwiaty czarne. Dzieci z klas: 2b, 3a i 3c doskonale poradzili sobie z tym niełatwym ćwiczeniem, a podczas rozmowy wskazali, co sprawiało im największą trudność.

            Wszystkie prace zostały opatrzone odpowiednim komentarzem i znalazły się na wystawie „Dotykiem świat malowany…”.

          • „Pimi z Krainy Tygrysów”

          • Piątek 3 marca, to był wyjątkowo udany koniec tygodnia dla czwartoklasistów naszej szkoły. Jak zawsze pokaźną grupą wyruszyli do Łodzi, do kina Helios. Wesołe rozmowy między uczniami po raz kolejny wskazały, że to wyjątkowo zintegrowani ze sobą rówieśnicy. Tytuł filmu „Pimi z Krainy Tygrysów” zapowiadał bajkowe tematy tymczasem w pierwszych scenach filmu okazało się, że będzie to film o wielkiej przyjaźni człowieka i egzotycznego tygryska. 

            Pewnej nocy osierocony podczas trzęsienia ziemi w Bakmatur (Katmandu) chłopiec o imieniu Balmani, ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż. Aby dotrzeć do Tygrysiego Gniazda, ich nowego domu muszą przebyć setki mil i przetrwać ekstremalne wyzwania. Płyną łodzią canoe a odważny tygrysek Pimi ratuje Balmaniego. Wielka przyjaźń pomiędzy chłopcem i zwierzątkiem ujawnia się po raz kolejny kiedy obaj przedzierają się podczas burzy śnieżnej do osady Nomadów.  

            Ogromnych wrażeń dostarczył czwartoklasistom wielki ekran i pojawiające się na nim niezapomniane obrazy Himalajów, z górami błyszczącymi w śniegu, rozległymi kotlinami ale z pewnością największe emocje wywołała scena zbioru miodu od himalajskich pszczół przez niesłychanie odważnych „łowców miodu”. 

            Rozpromienione buzie dzieci kiedy wychodzili z kina z pewnością świadczyły o tym, że ten film z pewnością warto obejrzeć – piękna, wzruszająca historia o prawdziwej przyjaźni.  

          • Od złości do radości -porozmawiajmy o emocjach.

          • Złość jest jedną z podstawowych emocji , a jej odczuwania nie da się uniknąć. Uczniowie klasy 1c w dniu 03.03.2023 uczestniczyli w zajęciach ,,Od złości do radości - porozmawiajmy o emocjach”. Celem tematu lekcji było uświadomienie dzieciom możliwości panowania nad swoimi emocjami.W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się kiedy pojawia się w nas złość i w jaki sposób można ją rozładować. Na koniec zajęć uczniowie wykonali gniotki antystresowe z balona i mąki ziemniaczanej.

          • Hałas to wróg.

          • Na hałas jesteśmy narażeni wszyscy, ponieważ jest on wszechobecny w naszym otoczeniu. Niestety, faktem jest, że głośne dźwięki wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Są niebezpieczne nie tylko dla narządu słuchu, ale też dla innych układów. Nie można ich całkowicie wyeliminować, ale można się przed nimi skutecznie chronić. 

            Hałas jest głównym czynnikiem fizycznym występującym w środowisku szkolnym. Ma on wpływ nie tylko na samopoczucie nauczycieli i uczniów, ale również zakłóca proces nauczania.  

            Świetliczaki dobrze to wiedzą, że Hałas w szkole wywołuje stres i sprawia, że uczniowie są rozdrażnieni i szybciej się męczą. Trudniej im skoncentrować uwagę oraz łatwiej o wybuchy agresji , dlatego hałasowi mówimy stanowczo NIE.  

            Hałas, na jaki narażeni są uczniowie w szkole rzadko kiedy sam w sobie jest groźny dla ich słuchu. Będąc jednak istotną częścią składową „dziennej dawki” dźwięków (ruch uliczny, głośna muzyka lub programy telewizyjne itp.), może zwiększać ryzyko jego pogorszenia. Natomiast należy zwrócić uwagę na pozasłuchowy wpływ hałasu na organizm. Hałas w szkole wywołuje stres i sprawia, że uczniowie są rozdrażnieni i szybciej się męczą. Trudniej im skoncentrować uwagę, ale za to łatwiej o wybuchy agresji.  ​​​​​​​

            Hałas to wróg. Dobrze o tym wiemy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych