• Projekt interdyscyplinarny dla II klas gimnazjum.

• Uczniom klas drugich proponujemy podjęcie nietypowego zadania. Narodziło się ono w związku z realizacją unijnego projektu realizowanego w naszej szkole pt. „Krok do przodu”. Tym razem- nietypowy mariaż fizyki z językiem angielskim.

Chętni uczniowie wykonują projekt „Nasz układ słoneczny- Our solar system”. Format pracy projektowej jest dowolny, chociaż mile widziane będą formy przestrzenne planet. Ich nazwy mają być w języku polskim i angielskim. Można też napisać zdania w j.angielskim porównujące wielkość planet, ich różne odległości od Słońca, itp. (wykorzystajcie wiedzę z ostatnich lekcji angielskiego o stopniowaniu przymiotników).

Nagroda: dodatkowa ocena cząstkowa zarówno z fizyki, jak i z j. angielskiego. Najlepsze prace zobaczy cała społeczność uczniowska na wystawie w szkole i Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie.

Termin oddania prac: 10 maja 2018.

Prace należy złożyć do p. dyrektora E. Jacela lub p. K. Cnotalskiej.

• "Dziś uczeń – jutro programista".

• II WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 120  im. Konstytucji 3 Maja w Łodzi.

Honorowy Patronat Łódzkiego Kuratora Oświaty

Regulamin etapu szkolnego:

1. Adresatem konkursu są uczniowie klas IV i V.

2. Cele Konkursu:

• Rozwijanie wśród uczniów uzdolnień i umiejętności informatycznych.
        • Podnoszenie  kompetencji uczniów z zakresu  programowania.
        • Aktywizowanie  uczniów do samodzielnej pracy.
        • Rozwijanie twórczej aktywności.
        • Podnoszenie świadomości odpowiedzialnego korzystania z sieci i mediów społecznościowych.
        • Inspirowanie dzieci do działań kreatywnych.
        • Promowanie umiejętności prezentowania własnych pomysłów.

3. Przedmiotem konkursu jest interaktywne zobrazowanie w programie Scratch zasad bezpiecznego korzystania z sieci i mediów społecznościowych. Przy czym dozwolone jest ujęcie zarówno tego, co wolno w sieci, jak i tego, czego nie wolno. Ważne jest ciekawe i innowacyjne podejście do tematu. Grafika może pochodzić jedynie z galerii Scratch lub może być wykonana samodzielnie; zabronione jest kopiowanie jej z Internetu.

4. Prace powinny być wykonane indywidualnie i bez pomocy opiekunów. Muszą to być samodzielne prace uczniów.

5. Kryteriaoceniania prac konkursowych:

• zgodność pracy z kryteriami konkursu,
        • oryginalność i kreatywność w podejściu do tematu,
        • pomysłowość,
        • estetyka wykonania,
        • dobór odpowiednich materiałów, narzędzi, efektów.

6. Prace konkursowe należy przesłać pocztą elektroniczną na adres j_dyszerowicz@vp.pl lub dostarczyć nauczycielowi informatyki w terminie do 11 kwietnia 2018 roku.

Zalacznik_nr_1_zgoda_opiekuna.docx

• PROJEKT LOGO/ZNAKU

• promującego w Gminie Stryków obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Konkurs pod patronatem Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego

Regulamin_konkursu_Logo_100_lecie.pdf

• Szkolny konkurs: „Napisz list”.

• Adresowany dla uczniów klas IV –VII oraz uczniów gimnazjum.
        (czas trwania od 9 do 17 października)
        Czy list to już przeżytek? -9 października przypada: Międzynarodowy Dzień Pisania Listów
        Drogi Uczniu! Chwyć za pióro! Zapraszamy Cię do udziału w niesamowitej przygodzie.
        Wyobraź sobie, że nie istnieją maile i sms-y, a jedynym środkiem korespondencji jest... list!
        Spróbuj powrócić do tradycyjnego wyrażania swoich emocji, uczuć, przekazania informacji (np. o czymś co jest Ci bliskie lub co Cię trapi).
        Zasady:

1. Przypomnij sobie zasady pisania listów.
        2. Napisz list do wybranej osoby realnej lub wymyślonej (kolegi, przyjaciela,  nauczyciela, idola, do kogoś kogo podziwiasz, a może darzysz sympatią, kogoś kto jest Ci bliski –np. do mamy ,taty, a może do bohatera literackiego,...).
        3. Możesz podpisać się swoim imieniem, nazwiskiem lub np. pseudonimem).
        4. Forma i objętość listu dowolna, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia (może to być np. list w butelce, list „z dawnych wieków”, list w formie wiersza w ciekawej oprawie, list z pieczęcią lub jeszcze inny, np. jego nowoczesna –wykreowana przez Ciebie forma). Wystarczy usiąść i napisać „kilka” wyjątkowych słów. Pamiętaj liczy się inwencja twórcza, pomysłowość i estetyka napisanego listu.
        5. Na Twój list czekamy do 17 października br., oddaj go wychowawcy klasy lub nauczycielowi języka polskiego.
        6. Najciekawsze listy (zarówno w formie -pomysł wykonania, jak i w treści –to, co napiszesz) zostaną nagrodzone.
      • Konkurs na logo projektu „Peace & Freedom”.

• Jeśli masz wyobraźnię, talent plastyczny i zmysł artystyczny, bądź zacięcie informatyczne zaprojektuj logo międzynarodowego projektu, który aktualnie realizowany jest w naszej szkole.

Technika dowolna- na papierze A4 lub wykonana komputerowo (np. format jpg). Najlepsza praca w szkole ma szanse zostać logotypem projektu.

Logotypy mają wiązać się z tematem naszego projektu „Peace & Freedom”, finansowanego przez Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój i Unię Europejską- Europejski Fundusz Społeczny. Prace mają zawierać powyższy tytuł projektu.

Termin: do 9 X 2017 (poniedziałek)

Prace należy oddać p.Katarzynie Cnotalskiej lub p. Anecie Pęcherczyk-Wirowskiej.

• "4 COUNTRIES 4 U".

• Rusza nowy konkurs języka angielskiego z elementami TIK dla uczniów gimnazjum : "4 COUNTRIES 4 U". Szczegóły znajdziecie w opracowaniu.