• logo akcji
          • Polskie Państwo Podziemne

          • 27 września 1939 roku w oblężonej przez Niemców Warszawie gen. Michał Tokarzewski-Karaszewicz utworzył wraz z grupą oficerów WP Służbę Zwycięstwu Polski – konspiracyjną organizację wojskową, mającą kontynuować walkę przeciwko obu okupantom – Niemcom i ZSRS. Tajne struktury podporządkowane rządowi emigracyjnemu nazywano po wojnie Polskim Państwem Podziemnym. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie.

            Aby upamiętnić ruch oporu stworzony przez Polaków co roku 27 września obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego.  

        • logo akcji
          • „A lato było piękne tego roku” – Polski Wrzesień

          • Wrzesień kojarzy się nam wszystkim z końcem lata, bogactwem jesieni, pożegnaniem  beztroskich zabaw  i rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

            Nie zawsze jednak tak było. Był taki wrzesień... kiedy zamiast szkolnego dzwonka tysiące dzieci, młodych ludzi, nauczycieli usłyszało odgłosy bombardowań, huk dział, świst pocisków.
            Był taki wrzesień 1939 roku, kiedy to Niemcy i ZSRS napadły na Polskę. Rozpoczęła się tym samym II wojna światowa- najstraszliwszy kataklizm w dziejach XX wieku.

            Uczniowie klasy VIII omawiali główne bitwy Września 1939 roku oraz zapoznali się z miejscami pamięci  położonymi w naszej małej ojczyźnie.

            Przedstawiciele uczniów klasy VIII brali udział  w uroczystościach upamiętniających 84. rocznicę Bitwy nad Bzurą oraz 84. rocznicę napaści ZSRS na Polskę.

            Pamiętajmy o tych, którzy zginęli za naszą wolność, spokój i bezpieczeństwo.

          • Lepszy chleb z solą z dobrą wolą, niż marcepan w niewoli…

          • … oznacza, że nawet skromna gościna u życzliwych gospodarzy jest lepsza, niż luksusy w złej, niemiłej atmosferze, czy niewoli. Tak też, czyli dobrze, czuliśmy się przyjęci przez przewodników- byłych górników w Kopalni Soli w Kłodawie.

            Dlaczego właśnie tam? Cóż… Wiemy, że bez soli smutna biesiada, więc udaliśmy się na wyprawę do największej i najgłębszej kopalni soli w Polsce, która znajduje się nie w Bochni czy w Wieliczce, a w Kłodawie. Jest to jednocześnie najmłodsza kopalnia, gdyż powstała w latach 50-tych XX w. To głównie z niej pochodzi sól jadalna oraz drogowa, a roczne wydobycie sięga miliona ton! Górnicy solni wydobywają tu naturalną sól kamienną o barwie białej oraz unikalnej różowej, powstałej w okresie cechsztyńskim (tj. ponad 200 mln lat temu) z odparowania mórz i oceanów. W Europie różowa sól wydobywana jest tylko w Kłodawie.

            W czasie zwiedzania, dowiedzieliśmy się wiele na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli; poznaliśmy legendy i historie związane z kopalnią, pracę i strój górnika, a także podziwialiśmy solne rzeźby i obrazy z soli.

            Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s pozostawił nam niezapomniane wrażenia, a przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych- wprawił nas w osłupienie. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego to kolejny atut naszej podziemnej wycieczki. Natomiast już u progu olbrzymiej komory ze sceną, dosłownie stanęliśmy jak przysłowiowy słup soli, zauroczeni jej wielkością i pięknem. Ciekawostką jest, iż w 2007 r. pobito tu rekord Guinessa w kategorii „najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie”.

            Kolejną ciekawostką jest także fakt, że między zmianami, tą samą windą co turyści, zwożone są ładunki wybuchowe, które zakładane są w trakcie zmiany, na szczęście daleko od trasy turystycznej, a odpalenie następuje zdalnie z powierzchni i pomiędzy zmianami, gdy pod ziemią nie ma absolutnie nikogo. Dlatego czuliśmy się bezpiecznie.

            Po takiej wyprawie w głąb ziemi i wspólnych wrażeniach, możemy teraz zjeść ze sobą beczkę soli.

            Następnie, udaliśmy się do małej wsi Besiekiery w powiecie łęczyckim, by zobaczyć ruiny średniowiecznego zamku otoczonego fosą.

            W Uniejowie widzieliśmy wybijające na rynku gorące źródła termalne, natomiast przy zbiorniku Jeziorsko poznaliśmy historię ocalonego przed zalaniem XVII-wiecznego kościółka, a także znaczenie jazów, czyli budowli hydrotechnicznych.

            Dziś czujemy, będąc młodymi, że poznając przeszłość naszego regionu, stajemy się przyszłością, solą tej ziemi.

            Klasa VI B

          • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

          • 20 października 2023 roku przedstawiciele Naszej Szkoły, uczniowie klasy 2, Julia Gawrysiak i Aleksander Łuczak, brali udział w powiatowym etapie "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa".

            Wraz z opiekunem udali się na teren Zespołu Szkół nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach, aby wykazać się swoją wiedzą nt bezpieczeństwa i zasad obowiązujących w ruchu drogowym, ale także sprawnością fizyczną w trakcie pokonywania niełatwego toru przeszkód.

            To już XVI  Policyjna Akademia Bezpieczeństwa, organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Zgierzu. Wydarzenie to objęto Honorowym Patronatem Burmistrza Strykowa.

          • Wycieczka do Zagrody Ekologicznej w Sapach

          • W piękny, jesienny poranek w dniu 17.10.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę.

            Udały się do Zagrody Ekologicznej Sapy57Village na warsztaty Skąd się bierze olej?. Na warsztatach poznali historię tłoczenia oleju, rośliny z których uzyskujemy olej, dowiedziały się jak odróżnić olej rafinowany od tłoczonego na zimno oraz o zastosowaniu oleju w leczeniu, kosmetyce, kuchni i przemyśle. Podczas zajęć  odbyła się również degustacja świeżo wytłoczonego oleju.

            Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie ekologiczne mydełka. Wszyscy wrócili do szkoły pełni pozytywnych wrażeń. 

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Wyobraźmy sobie słodycz, którą najbardziej lubimy. Wyobraźmy sobie, że możemy ją jeść codziennie. Po tygodniu, może dwóch poczujemy przesyt i chęć zjedzenia czegoś zupełnie innego. Obawiam się, że tak samo byłoby z wakacjami; zawsze na nie bardzo czekamy, ale gdyby trwały dłużej niż przewidziane dwa miesiące, zatęsknilibyśmy za przyjaciółmi, za rytmem szkoły, za niektórymi lekcjami. 

            Wiem, wiem, że teraz powiecie „nie”! Ale ja wiem swoje i dowodem na to jest apel, który odbył się 12.10.2023 r. Trochę inny, bez rygoru stroju galowego, bez obowiązku występowania; swobodny i bardzo wesoły! 

            Najpierw przedstawił się przewodniczący szkoły: Tymon Jagielski i otrzymał gromkie brawa. Później były życzenia dla nauczycieli- i znowu gromkie brawa. 

            Następnie pani dyrektor Marzena Ciesielska złożyła życzenia dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły- i znowu bardzo głośne owacje. 

            Istne szaleństwo oklaskiwania nastąpiło w trakcie powinszowań dla wyróżnionych Nagrodą Dyrektora nauczycieli.  

            Chwilą przyjemnego skupienia było oglądanie filmu zrealizowanego przez p. Kamilę Wiśniewską z aktorami- uczniami, którzy wypowiadali się na temat: szkoły, edukacji, oświaty, nauczycieli. 

            Piękny dzień, oby życzenia spełniały się! Dla Was uczniowie- by szkoła była przyjemnym miejscem, ludzie dookoła życzliwi, lekcje pożyteczną przygodą. 

            Wam drodzy nauczyciele- takich uczniów, którzy nie czekają dzwonka, a dalszych myśli, które uczący w nich budzi! 

          • Lekcja w kinie klas 1a,1b, 2a, 3a

          • W dniu 9 października 2023 r. klasy: 1a, 1b, 2a, 3a udały się do kina Helios w łódzkiej Sukcesji.

            Na miejscu odbyła się multimedialna lekcja pt. "Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu". Aktorzy opowiadali dzieciom w jaki sposób podkładają głos postaciom z bajek i filmów, jednocześnie pokazując studia nagrań. Następnie uczniowie obejrzeli seans filmowy pt. "Po prostu super". Była to barwna opowieść z wartką akcją, która ukazywała, że nie trzeba być „super”, by być dobrym, pomocnym i wartościowym dzieckiem.

            Uczniowie wrócili do szkoły z wieloma refleksjami i wiedzą bogatszą o zagadnienie dubbingu.

          • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

          • Jest taki dzień - obchodzony na całym świecie - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, który przypada 
            9 października.

            Święto to ma na celu celebrowanie tradycji pisania listów. Zwłaszcza w ich tradycyjnej formie -a więc pisanych ręcznie, dodatkowo pięknie ozdobionych. Może czasem warto choć na chwilę wziąć do ręki pióro i kartkę papieru, oddać się zadumie, by oderwać się od cyfrowego świata, świata współczesnej komunikacji elektronicznej i postępu technicznego.

            Dlaczego list?  Bo list jest niewątpliwie wyjątkowym środkiem wyrażania naszych myśli i uczuć. Może być cenny, gdyż przez lata może stanowić wyjątkową pamiątkę (zwłaszcza ten, który ma „duszę”, bo napisany był odręcznie, estetycznie, na pięknym ozdobnym papierze -papeterii).

            List może być sposobem na okazanie komuś wsparcia, solidarności, a także na celebrację przyjaźni czy miłości.

            List może też być inspiracją, by sięgnąć po inne formy kreatywności literackiej, takie jak dziennik czy pamiętnik.

            W naszej szkole, chcąc uczcić ten dzień i zachęcić uczniów do sięgnięcia po tą wyjątkową formę pisemnej wypowiedzi i wyrażenia siebie, polonistki zaproponowały uczniom z klas IV-VIII „stworzenie” kreatywnych listów adresowanych do wybranej osoby. Efekty pracy ochotników wszyscy mogli podziwiać na wystawie w holu szkoły. Może prace zainspirują pozostałych i następnym razem inni też spróbują podjąć wyzwanie?!

          • Kino Saltos - dobrze spędzony dzień.

          • Klasa VIIIa 10 października pojechała na wycieczkę do Łodzi.

            Najpierw w Cinema City obejrzeli film „Twórca”, opowiadający o konflikcie sztucznej inteligencji z ludźmi. Jednak dzieło przede wszystkim opowiadało o miłości, współtrwaniu, dążeniu do pokoju i spokojnego życia. Po filmie uczniowie poszli do sali trampolin „Saltos”. Pierwsza godzina były to zajęcia z trenerem, rozgrzewka i nauka skakania na trampolinach, robienia salt. Podczas drugiej godziny uczniowie mogli samodzielnie skakać, ćwiczyć salta czy grać w odmianę „zbijaka”.

            Wszyscy bawili się świetnie i zmęczeni powrócili do Strykowa. Doszli do wniosku, że taka sala mogłaby być w naszym mieście i co jakiś czas mogłaby się odbyć tam lekcja w-fu.

          • Akcja – Integracja

          • „Dlaczego trawa jest zielona?” -to tytuł książki Jana Rurańskiego, którą czytają rodzice małym dzieciom. Powszechnie wiadomo, że dzieci zadają mnóstwo pytań.              A pytają, bo bardzo ciekawi je otaczający świat. Dzieci dziwią się i zastanawiają, dlaczego jest tak, a nie inaczej.

            Dlaczego Słońce świeci? Dlaczego w zimie jest zimno? Dlaczego w nocy jest ciemno? -na te i inne pytania odpowiada autor.

            A dlaczego kobiety się malują???? – hmmm, no właśnie, po co dziewczynom makijaż?? -to pytanie nurtowało chłopców z klasy 6 a, którzy w ramach jednego                   z przygotowanych przez koleżanki zadań (z okazji Dnia Chłopaka) wcielili się w role makijażystów. Ich zadaniem było wykonanie makijażu „wylosowanym” koleżankom. Zadanie wcale nie należało do łatwych, ale chłopcy (z niewielką pomocą dziewczyn) dzielnie rozszyfrowywali, który kosmetyk do czego służy i stanęli na wysokości zadania, malując twarze dzielnych modelek.

            Dziewczyny, przygotowując konkurencje wykazały się dużą kreatywnością. Zadaniem chłopców było wylosowanie koszulek i przedmiotów należących do koleżanek                      i oddanie ich właścicielkom. Hmmm, niektóre uczennice dostały rzeczy innych dziewczynek. [Chyba jednak jeszcze nie znamy się tak świetnie.] Z ust chłopaków padały pytania: Co to jest? Do czego to służy? Uczennice przyniosły różne dziwne                 i nieznane chłopcom rzeczy, które są przedmiotami zainteresowania dziewczyn lub których dziewczynki używają na co dzień, np. zalotkę do rzęs czy szydełko do dziergania. 

            Po wspólnej ekscytującej i emocjonującej zabawie, pełnej głośnego śmiechu, wszyscy zostali zaproszeni na „pizzową” ucztę, którą przygotowali Rodzice, za co Im serdecznie dziękujemy.

          • Pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece

          • W dniu 4 października dzieci z oddziału przedszkolnego pierwszy raz odwiedziły szkolną bibliotekę.

            Pani bibliotekarka  opowiedziała dzieciom o tym bardzo magicznym miejscu. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  W tym dniu zostały im również założone karty czytelnicze, co sprawiło, że tego samego dnia mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki.

            Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Na pamiątkę tego ważnego dla nich dnia po powrocie z biblioteki wykonały samodzielnie zakładkę do wypożyczonej książki.

          • Jesienne warsztaty plastyczne w oddziale przedszkolnym

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w jesiennych warsztatach plastycznych pt. Pani Jesień.

            Do stworzenia pracy wykorzystały różnorodne materiały plastyczne oraz zgromadzone dary jesieni. I tak oto z kasztanów, żołędzi, szyszek i innych jesiennych skarbów powstały niezwykłe dzieła. W powstałych pracach dominowały jesienne barwy, a postać Pani Jesieni zaskakiwała pomysłowością.

            Zapraszamy do obejrzenia filmu.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          • Dnia 28 września 2023r. tradycyjnie odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku były one poprzedzone trwającą 5 dni kampanią wyborczą. Sześciu kandydatów przygotowało plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu wyborczego. Wszystkie plakaty były bardzo ciekawe, oryginalne i wzbudziły naprawdę duże zainteresowanie uczniów naszej szkoły.

            Następnego dnia po wyborach Komisja skrutacyjna pod opieką p. Aleksandry Królikowskiej i p. Renaty Walczak przeliczyła dokładnie wszystkie głosy co pozwoliło wyłonić przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

            Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

            Tymon Jagielski kl. VIIc

            Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

            Lena Wawrzkiewicz  kl. Va

            Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego:

            Piotr Jagielski kl. VI b

             Lena Brynkiewicz kl. VIa

            Zofia Wieczorek kl. Vb

            Urszula Zielińska kl. VIIa

            Aleksander Mikuła kl. VIIb

            Maksymilian Głowacki kl.Vc

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

            p. Aleksandra Królikowska

            Zastępca Opiekuna Samorządu Uczniowskiego  

            p. Renata Walczak 

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i wysoką frekwencję w wyborach, a nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

          • "Światowy Dzień Jabłka” w świetlicy szkolnej 

          • 28 września 2023 r. przypada „Światowy Dzień Jabłka”.  Z tej okazji w świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Świetlicowy Dzień Jabłka”. Świętowanie rozpoczęło się od bliższego poznania tego smacznego owocu.  Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych jabłek. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące – ich odmian, które są ich ulubionymi, co można z nich zrobić. Okazało się, że świetliczaki posiadają sporą wiedzę na ten temat i chętnie dzielili się nią z rówieśnikami. Dzieci prezentowały również swój talent plastyczny, poprzez kolorowanie, wyklejanie przepięknych jabłek. Na zakończenie dzieci z wielkim apetytem degustowały smaczne jabłka. 

          • Jesienna wycieczka klas drugich ,,Gospodarstwo agroturystyczne Michałówka"

          • W jesiennej atmosferze uczniowie klasy 2a, 2b, 2c  wybrali się na upragnioną, pierwszą w tym roku, wspólną wycieczkę. Naszym celem było gospodarstwo agroturystyczne w Michałówce.

            Gdy dojechaliśmy na miejsce przywitali nas sympatyczni właściciele, którzy oprowadzili nas po swoim gospodarstwie. Po krótkim spacerze wszyscy udaliśmy się na drugie śniadanie.

            Następnie przyszedł czas na zabawę i różnego rodzaju zajęcia edukacyjno - przyrodnicze. Podczas  zajęć poznaliśmy zwierzęta hodowlane w gospodarstwie oraz dowiedzieliśmy się o nich kilku ciekawostek. W trakcie pobytu na wsi był, też czas na warsztaty praktyczne z czerpania papieru. Niewątpliwie dużą atrakcją była przejażdżka wozem ciągniętym przez traktor.

            Na koniec czekała jeszcze na nas ciepła herbata i kiełbaski z grilla, mniam.

          • Promocja Języków.

          • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 22 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej oraz podkreślenie jak ważna, a jednocześnie zabawna, jest nauka języków obcych.

            W naszej szkole już kolejny rok, pod koniec września, promujemy naukę języków obcych. A jak zrobiliśmy to tym razem?

            W kl.1-3 dzieci na lekcjach j.angielskiego obejrzały krótki filmik, pokazujący miejsca charakterystyczne dla różnych krajów. Ćwiczyły też wymowę nazw poznanych krajów. Pracując w grupach, dzieci kolorowały znane obiekty, integrując się przy okazji.

            W klasach 4 mieliśmy „koszulkowy zawrót głowy”. Stare, niepotrzebne koszulki zamienione zostały w prawdziwe dzieła sztuki. Dominującym elementem na większości koszulek stały się oczywiście flagi przeróżnych państw. To zadanie okazało się być niezwykle przydatnym, gdyż zapamiętaliśmy flagi wielu krajów. W tle słychać było piosenki z bajek, które doczekały się tłumaczenia na wiele języków: „Kraina Lodu” (25 języków) i „Pocahontas”- (17 języków).

            W kl.5-6 „wiał kolorowy wiatr”. Uczniowie najpierw wysłuchali polskiej wersji piosenki z bajki „Pocahontas”. Po krótkiej dyskusji o znaczeniu tekstu „Colours of the wind”, uczniowie wysłuchali wersji wielojęzycznej, wyłapując zasłyszane języki. Następnie wypisali je po angielsku i w grupach tłumaczyli nazwy na język polski. Niektórzy uczniowie próbowali swoich sił, śpiewając wraz z Kasią Staszewską piosenkę „Dance Monkey” w 12 językach.

            W kl. 7-8 również dominowała grupowa praca, w wyniku której powstały 4 plakaty z podstawowymi wyrażeniami w 11 europejskich językach: Do widzenia, Kocham Cię, Dzień dobry, Jak się masz? Młodzież ćwiczyła wymowę powyższych zwrotów, a także słowa „Dziękuję” w 11 językach z pomocą internetowych słowników.

            Przeprowadzona z uczniami dyskusja na temat tego, którego języka najtrudniej jest się nauczyć wykazała, że byłby to prawdopodobnie arabski, chiński czy japoński ze względu na skomplikowaną pisownię.

            Szkolne wydarzenie „Europejski Dzień Języków” udowodniło, że nasi uczniowie na ogół chętnie uczą się języków. Dowiedzieliśmy się również, że niektórzy podejmują się nauki języka włoskiego, hiszpańskiego czy nawet tak egzotycznego, jakim jest dla nas język koreański. Mało tego- uczą się ich samodzielnie przez różne apki! Szacunek!

            Miejmy nadzieję, że tegoroczna nauka o wartości języków nie pójdzie w las.

             

             

             

             

             

             

          • Ogólnopolska Kampania "Przytul się do drzewa"

          • Uczniowie klasy 2b, 2c i 1a  wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Przytul się do drzewa". Wybrali się w teren i dosłownie przytulili się do drzewa.

            Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

            Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nasi uczniowie, nie tylko pokazali mądrą postawę leśną, ale i zyskali coś dla siebie. Pokazali, że los lasów nie jest im obojętny!

          • Harry Potter.

          • Wchodząc w piątkowe popołudnie 29 września, na II piętro naszej szkoły, uwagę zwracała cichutko płynąca z pozytywki muzyka przewodnia z filmu Harry Potter. Zaraz potem można było natknąć się na wystawkę gadżetów związanych z filmem emitowanym w kinach od 2001 roku. 

            Zarówno muzyka jak i wystawka związane były z popołudniowym spotkaniem uczniów klasy 5a oraz 5b z Harrym Potterem. Klasa nr 12 zamieniła się w salę filmową z kocykami i poduszeczkami i oczywiście przekąskami jak na prawdziwy seans filmowy przystało. Mimo, że większość uczestników znała sceny i dialogi z filmu na pamięć to po raz kolejny ekscytacja powodowała wypieki na twarzach tym bardziej, że w towarzystwie przyjaciół nawet znane filmy powodują nowe przeżycia.

            W przerwie filmu dziewczyny złożyły życzenia chłopcom z okazji ich sobotniego święta i wręczyły upominki – dedykowane imieniem kubeczki. Kolejna atrakcja to zagadki: rozpoznawanie różdżek tylko poprzez dotyk oraz odpowiedzi na pytania – rywalizacja między Gryffindorem a Slytherinem. Szczególnie przyjemnie zrobiło się kiedy za oknami  zapadła ciemność a szkoła przybrała zupełnie inny wygląd i wcale nie chciało się  niej wychodzić. Ktoś rzucił hasło …zostańmy na noc! Może kiedyś….

            P.S Już jesteśmy umówieni na kolejne popołudniowe spotkanie, co oznacza, że wszyscy byli mega zadowoleni. 

          • Zaskoczeni? 

          • Mało powiedziane. Chłopcy z klas siódmych wyglądali na bardzo zaskoczonych. Dlaczego? 

            Dzień jak zwykle. Piątek, 29.09., pierwsza lekcja, druga lekcja, uff nareszcie śniadaniówka, można troszkę porozmawiać i odetchnąć. Aż tu nagle, wstaje jedna z dziewcząt (równolegle w klasie 7a, 7b, 7c) składa życzenia i zaprasza na niespodziankę. Miny chłopaków- bezcenne! A jeszcze jak się dowiedzieli, że ta niespodzianka potrwa przynajmniej 3 godziny- super. Dziewczyny wyszły pod opieką p. Kielak, a chłopcy z wszystkich klas siódmych zostali z p. Werst i p. Koroną- Sochaczewską. Na sygnał ruszyli. Pierwsza strzałka przy szatni. Ach, to podchody. Żeby dotrzeć do celu, trzeba rozwiązać pięć zadań: szyfr- DZIEWCZYNY SĄ SUPER, a należało krzyknąć tak głośno, żeby usłyszały; związki frazeologiczne z wytłumaczeniem, konkurs na przysiady z wyskokiem, grupowe zatańczenie makareny, odrobina matematyki i zadanie z orientacji w regionie- czyli gdzie jest strykowska Floryda? 

            Gdy już ją znaleźli (altanki nad zalewem) nadszedł czas na piknik, rozmowy, relaks, biesiadę i podziwianie jesiennego widoku w piękny wrześniowy dzień- przeddzień Dnia Chłopaka. Wszystkiego najlepszego. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych