• KAMPANIA WIĄZANIA BUTÓW - ucząc się od siebie wzmacniamy bezpieczeństwo!

• W przedostatnim tygodniu lutego uczniowie klasy 7b wybrali się do młodszych kolegów aby porozmawiać z nimi o zagrożeniach wynikających  z niezawiązanych butów i przygotować ich do zapobiegania takim  niebezpiecznym wypadkom. Spotkali się z uczniami kl.0 oraz wszystkimi klasami I-III. Najpierw prezentowali komiksy, w których bohaterowie doświadczali  konsekwencji chodzenia z rozwiązanymi sznurówkami, a następnie uczyli słuchaczy wiązania butów lub doskonalili technikę tych, którzy już to potrafili. Wszyscy uczestnicy tych warsztatów chętnie współpracowali i na pewno podnieśli swoje umiejętności i świadomość zapewnienia sobie bezpieczeństwa, ale nie bez znaczenia było wzajemne poznanie i zdobywanie potrzebnych doświadczeń społecznych. Na pewno to powtórzymy, bo wspólnych spraw jest więcej!

• "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

• Uczniowie klasy 2c z ciekawością przeczytali lekturę Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

Czy ktoś z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad tym, co się dzieje z zagubionymi podczas prania skarpetkami? Autorka lektury opisuje

przygody skarpetek, które wyruszają w świat i robią wielkie kariery. Skarpetki nie lubią nudy i kiedy tylko uda im się uwolnić od codziennych obowiązków prowadzą bardzo ciekawe życie i spełniają swoje marzenia.

Przeczytana książka, bardzo podobała się dzieciom, co udowodniły przeprowadzone zajęcia. Uczniowie wyobraźnią przenieśli się do świata skarpetek i doskonale zaplanowali kolejne zadania dotyczące ich losów. Wykazali się swoją niebagatelną kreatywnością i zaprojektowali własne "skarpetkowe pacynki". Wszystkie uszyte własnoręcznie igłą i nitką. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z umiejętnością nawlekania nitki, wiązaniem pętelek i szyciem.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

• "14 lutego to fajny dzień, bo każdy każdemu buziaka śle"

• W  klasie II c  Dzień Św. Walentego upłynął w przyjacielskiej atmosferze. Uczniowie przygotowali upominki dla wylosowanej osoby. Były to serduszka, laurki z pięknymi życzeniami, małe prezenty np.: bransoletki, magnesy a wszystko to własnoręcznie wykonane prosto od serca. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane upominki  sprawiły im wiele przyjemności.

Każde dziecko starało się  być miłe dla innych. Miłe słowa, uśmiech i życzliwość nic nie kosztują, a poprawiają humor i relacje międzyludzkie.

To był wspaniały, pełen serdeczności dzień.  Szkoda, że walentynki nie są przez cały rok...

• Kulturalnie- teatralnie

• Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale nie wszyscy o tym pamiętają.

Gdyby tak móc cofnąć czas i pozostać dzieckiem: ciekawym świata, wrażliwym, dociekliwym, pełnym emocji.

16.02.2024r uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami mieli przyjemność obejrzeć spektakl Mały Książę wystawiony przez Teatr Nowoczesny z Krakowa.

Spektakl tak jak książka, która jest lekturą omawianą w klasie siódmej, jest magiczną opowieścią o przyjaźni i miłości. Przedstawienie ukazało losy niezwykłego chłopca, który przybył z malutkiej planety i zadziwia go poznawany świat. Świat realny mieszał się z magią, a uniwersalne wątki skierowane były zarówno wobec dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Każdy kto refleksyjnie obejrzał przedstawienie może wyciągnąć wnioski. Z kolei wypowiadane przez bohaterów zdania stały się złotymi myślami znanymi w wielu krajach.

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

Oczy są ślepe, należy szukać sercem.

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.

Na pustyni jest się trochę samotnym. Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

• Walentynki

• Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie klas IV-VIII, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowe Listonoszki  rozdawały pocztę w czasie zajęć lekcyjnych a także można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, którą przygotowała świetlica szkolna. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów